Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εμμμ...δεν είναι αυτό που μάλλον υποθέτεις ότι ίσως να είχες τη δυνατότητα να μπορούσες να ψιλοδιακρίνεις (πως την μιλάω την υπονοουμενιστική, ε; )

 

αργότερα νέα ss (μετά το τσάμπιονς λίγκ), γιατί νομίζω ότι όλο και κάποιος μπορεί να το βρει.

 

Πλάκα πλάκα, υπάρχει μια πιθανότητα σ'αυτό το φόρουμ να μην το έχουν δει αρκετούς από τους θαμώνες. Είναι blockbuster! Εγώ το είδα γιατί μου αρέσει πάρα πολύ ο πρωταγωνιστής (και σιχαίνομαι όλους τους άλλους που παίζουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pirates of the caribbean :mrgreen:

 

edit

Tωρα αν σου πω Manuel οτι το βρηκα απο

το hint; Το αστειο ειναι οτι εψαχνα θεωρωντας

ως τον αγαπημενο σου ηθοποιο τον bloom...

μαλλον επεσα "λιγο εξω" ε; :P

 

Παντως πολυ υπουλο help εδωσες.

Αντε να δεχτω οτι σιχαινεσαι τη keira,

και τον bloom, τον rush ομως; Tον pryce;

Και δευτερον σχετικα τυχαια σκεφτηκα τη

σκηνη με τον σιδηρουργο... η σκηνη που

ηθελα να τσεκαρω στην αρχη ηταν η

παραμονη του depp στο ερημονησι με

το ρουμι... Τωρα θα μου πεις, σιγα μην

ειχε ο depp τετοιο χερι...:-? :mrgreen:

 

Οποιος θελει βαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειο ειναι οτι εψαχνα θεωρωντας

ως τον αγαπημενο σου ηθοποιο τον bloom...

μαλλον επεσα "λιγο εξω" ε; :P

 

TIIIIIIIIIII?!!! Διαγράφεσαι! Τόσο καιρό έχω που γράφω στο φόρουμ και δεν έχεις καταλάβει τίποτα για μένα;!

 

Παντως πολυ υπουλο help εδωσες.

Αντε να δεχτω οτι σιχαινεσαι τη keira' date='

και τον bloom, τον rush ομως; Tον pryce;[/quote']

 

Σ'αυτό έχεις δίκιο. Χαζομάρα είπα. Φυσικά μου αρέσει πολύ ο Rush. Τον Pryce δεν τον έχω δει σε άλλη ταινία, πάντως εδώ με ενόχλησε. Τώρα που το λες όμως, μάλλον δε με ενόχλησε τόσο ως ηθοποιός, αλλά κυρίως το ότι όσα έκανε και έλεγε ήταν ο ορισμός του κλισέ.

 

Από την άλλη όμως, δεν μπορώ να πω και ότι ο Depp είχε κανένα πολύ ιδιαίτερο κείμενο. Αλλά αμα ξέρει ο ηθοποιός να το δουλεύει το κείμενο. Πάντως παρατηρώ τις ερμηνείες του τελευταία και έχω φτάσει στο συμπέρασμα ότι είναι παρα πολύ ταλαντούχος. Δηλώνω μεγάλος φαν! (η συγκεκριμένη ταινία δε θα βλεπόταν χωρίς αυτόν φυσικά).

 

Στην ουσία μόνο τον Rush έχω αδικήσει. Η Keira είναι "παναγιά μου, κλείστε της το στόμα. Πάλι βλακεία θα αμολήσει" ενώ δε μου αρέσει και καθόλου σαν γυναίκα, και ο Μπλουμ είναι πατάτες μπλουμ. Σιχαίνομαι όλους τους ηθοποιούς που προσπαθούν να μιλήσουν με στόμφο όταν δε μπορούν. Σε όλη τη ταινία μόνο μια καλή σκηνή γύρισε (η αντίδραση του όταν πετάει νερό σ'αυτόν που κοιμόταν και του λέει "that was for the smell" είχε πλάκα. Good eyes reaction).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, ολα και ολα, δε φταιω εγω που το μονο

που βρηκα ηταν αυτο :P :mrgreen:

Bασικα δεν ελαβα υποψιν καν τον depp θεωρωντας

οτι αναφερεσαι σε αναδυομενο και οχι καποιον ηδη

καταξιωμενο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμπερασμα ειναι παντως ενα... Προσεχετε τι γραφετε στο Insomnia γιατι ο theobabis κραταει φακελο για ολους μας καθε post ξεχωριστα κ περιμενει να το αποκαλυψει... Καντε edit οτι δε θελετε να φανει τωρα που ειναι ακομα καιρος πριν αρχισουν οι εκβιασμοι!

Αν δε βαλει κανεις ισως ψαξω για καμια δικια μου ταινια (δεν ειναι υποσχεση, απειλη ειναι :mrgreen: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A' date=' ολα και ολα, δε φταιω εγω που το μονο

που βρηκα ηταν αυτο :P :mrgreen:

Bασικα δεν ελαβα υποψιν καν τον depp θεωρωντας

οτι αναφερεσαι σε αναδυομενο και οχι καποιον ηδη

καταξιωμενο. :P

 

Μα καλά, σου φαίνεται ότι έχει ωραία φωνή και θεατρικό παίξιμο ο Πατάτες Μπλουμ; Η αλήθεια είναι ότι ο Ντεπ έχει μια κάποια αναγνώριση, αλλά όπως είπα και πριν, τελευταία έχει ανέβει κι άλλο στην εκτιμησή μου και του δίνω μια καλύτερη θέση από "ένας πολύ καλός ηθοποιός". Δε ξέρω ακόμα ποια. Έχουμε καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως πρεπει να το αναφερουμε αλλες 100 φορες αλλα next time καλο θα ηταν να φορτωνεις .jpg φωτογραφιες αντι για bmp...Lagareis ακομα και DSL ποσο μαλλον οσους εχουν 56k.

660kb Φωτογραφια δεν ειναι μικρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 100στη φορα λεω οτι η φωτογραφια ειναι .jpg κ οχι .bmp...

Δεν το ειχα προσεξει οτι κ τωρα ειναι στα 600kb νομιζα οτι ηταν μονο τη προηγουμενη φορα το προβλημα, βαζω μονο το thumbnail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εικόνα είναι αποθηκευμένη σε μορφή bitmap (BMP), αλλά με επέκταση jpg. Αυτό είναι που σε ξεγελάει. Σαν να αλλάζεις το όνομα ενός αρχείου από pic.bmp σε pic.jpg. Δεν πρόκειται να μειωθεί το μέγεθός του ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

konnak απλα το εχω στις βασικες ρυθμισεις του PowerDVD, Capture to File κ το file ειναι PDVD_.JPG προρυθμισμενο απο το προγραμμα. Τωρα αν αυτο σωζει .bmp κ απλα το αποθηκευει ως .jpg δε το ηξερα γιατι ποτε δε το χα ψαξει ιδιαιτερα!

 

Τωρα την εκανα ενα resize στα 22kb δε πιστευω να εχει κανεις προβλημα!

 

post-23268-129062931174_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...