Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dim ξεχασα πως εισαι ο αλανθαστος εδω μεσα....

Κανε λοιπον μια περιηγηση σε ξενα sites που απο εκει αρχισε το εν λογω Domino και μετα μιλαμε :)

Σκοπος του παιχνιδιου δεν ειναι ποιος θα βαλει το πιο δυσκολο clue ωστε ολοι να προσπαθουν 2-3 μερες να βρουν πια ταινια ειναι.

Σκοπος του παιχνιδιου ειναι απλα να ειναι ενα ευχαριστο παιχνιδι.

Το παιχνίδι δεν το ξεκίνησα εγώ, ούτε και διαμόρφωσα τους κανόνες του. Ο καθένας μπορεί να βάλει ότι screenshot θέλει, αλλά δεν έχει νόημα να μπουν οι πρωταγωνιστές γιατί ακόμα και να μην έχει δει κάποιος την ταινία μπορεί να το βρει από το google και το imdb.

Δεν με ενδιαφέρει πως παίζεται σε άλλα sites το παιχνίδι. Απλά χαίρομαι που διατηρεί το ενδιαφέρον του τόσο καιρό κάποιοι μπορούν να βρίσκουν τις ταινίες από κάποιες λεπτομέρειες (δεν βάζω τον εαυτό μου μέσα, γιατί όπως λέει ο theobabis συνήθως κάνω τον Κινέζο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
Dim ξεχασα πως εισαι ο αλανθαστος εδω μεσα....

Κανε λοιπον μια περιηγηση σε ξενα sites που απο εκει αρχισε το εν λογω Domino και μετα μιλαμε :)

Σκοπος του παιχνιδιου δεν ειναι ποιος θα βαλει το πιο δυσκολο clue ωστε ολοι να προσπαθουν 2-3 μερες να βρουν πια ταινια ειναι.

Σκοπος του παιχνιδιου ειναι απλα να ειναι ενα ευχαριστο παιχνιδι.

 

Άλλη δουλειά δεν έχεις να κάνεις από το να έρχεσαι στo forum του Κινηματογράφου με "απορίες"' date=' "παρατηρήσεις" και επικρίσεις;

 

Στο κάτω-κάτω δεν αντιλαμβάνομαι ποιός σε διόρισε θεματοφύλακα των αξιών του forum... :neutral:

 

[u']ΥΓ:[/u] Όντως έχεις δίκιο, o dim_b (κι όχι Dim) έχει ως ψευδώνυμο το 'αλάνθαστος', έτσι τον φωνάζουμε όλοι.

Εσύ ποιός είσαι, ο Γκρινιάρης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic

Σκοπος του παιχνιδιου ειναι απλα να ειναι ενα ευχαριστο παιχνιδι.

 

Συμφωνω απολυτα.

Και τι ποιο ευχαριστο απο το να εχεις ξεπερασει τετοια τρικλοποδια;

Ειμαι με ενα χαμογελο στα χειλη να, τα τελευταια εικοσι λεπτα :mrgreen:

 

edit

Εγω να δεις Δημητρη τι ειχα ετοιμασει αν ο konnak δεν εβρισκε

το manhattan μετα τον σκελετο... :lol:

 

vagpap,

σορρυ αλλα αυτο αν δε το εβρισκα θα με επαιρνε και μενα η

λεκανη του αρχιμαφιοζου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα να βαζει κανεις τον πρωταγωνιστη ( αν και σε αλλα sites που βαζω πρωταγωνιστες τους παιρνει καπου 10-20 ωρες να το βρουν.. )

απλα να βαζουμε πιο χαρακτηριστικες ταινιες και εικονες.

Και δεν ειμαι γκρινιαρης αλλα παραπονιαρης...LOL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη για την παρεμβαση... αλλα ... μπορεις να γινεις πιο σαφης ως προς τα σαιτς κ τους τιτλους των ταινιων κ τα ss ενδεχομενως .

 

Γιατι αν αυτες εδω σου φαινονται δυσκολες , παει να πει οτι βαζεις ευκολοτερες κ αν κανουν 10 κ 20 ωρες να τις βρουνε.... αυτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα συμμετεχω σε τετοιου ειδους screens γιατι πολυ απλα ειναι ανωφελο να κατσω να θυμηθω ταινια του 1940...

Με αυτη την λογικη μπαινει ο καθενας στο imdb βρισκει μια ταινια 50-60-70 ετων παλια βαζει ενα Screen και αντε να την βρουν οι αλλοι.

( Για να μην αναφερω πως απο hints 0... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...