Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
μηπως ειναι το ''I can't find that fucking movie?'' του μαεβιους παχατουριδη?

 

Βρε Γιαννη,Ινδος γκουρου δεν ειναι αυτος στο avatar σου?

 

Suspi,με λενε παπα Ριζο και οπως θελω τα γυριζω ειμαστε ετσι?Οταν εσυ μας ταλαιπωρουσες με κατι περιθωριακες Ιταλικες sexploitation movies που τις ξερουν μονο οι μοναχικοι,διαστραμμενοι της Ιταλιας,εγω σε υποστηριξα και τις εβρισκα,τωρα που εβαλα εγω μια σοβαρη πολιτικη ταινια, και δεν την βρισκεις μου κανεις τα καμωματα και τις γκρινιες του Ινδου γκουρου?

 

Για να ερθει η αριστεριστικη φραξια του insomnia παρακαλω να τους την πει γιατι δεν βλεπω φως σημερα.:devil:(Yin,Slipknot,liopyr,Emilie κ.τ.λ)Απο πολιτικες ταινιες δεν ξερουν πολλα.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
benign, μάλλον με έχεις παρεξηγήσει. Όταν σου πω πώς και τι, θα καραφλιάσεις.

 

Διολου απιθανο Slipknot.Απλα θυμαμαι κατι αποψεις σου που εχω διαβασει σε κοινωνικα θεματα,αλλα προσωπικα,επειδη και οι δικες μου ιδεες ειναι ενα περιεργο κραμμα αριστερων και αλλων εντελως out of the box αποψεων δεν κατακρινω κανεναν ,οτι και να πιστευει,αρκει να ειναι δικαιος,καλοψυχος και διαλεκτικος.

 

(Και εγω πιστευω οτι εδωσα mega hint αλλα για γνωστες του ποιοτικου σινεμα.:devil: )

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, όσον αφορά την πρώτη πρόταση μου, σε συνδυασμό με την ταινία πάντα, είπα να κάνω μια διευκρίνηση. Οι απόψεις μου πράγματι φαίνεται να αριστερίζουν, αλλά έχω πολλά ψωμιά να φάω ακόμα για να πω πως έχω κατασταλάξει και έχω την Χ πολιτική ταυτότητα. Άσε που με ένα από τα στοιχεία της ταινίας, δε μπορώ να πω πως συμφωνούμε ιδεολογικά. Ελπίζω να καταλαβαίνεις.

 

Όσο για τη δεύτερη πρόταση, μίλησα καθαρά για τη "μαντεψιά" μου.

 

Όπως και να 'χει, το post δεν ήταν επιθετικό. Απλά το τονίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, όσον αφορά την πρώτη πρόταση μου, σε συνδυασμό με την ταινία πάντα, είπα να κάνω μια διευκρίνηση. Οι απόψεις μου πράγματι φαίνεται να αριστερίζουν, αλλά έχω πολλά ψωμιά να φάω ακόμα για να πω πως έχω κατασταλάξει και έχω την Χ πολιτική ταυτότητα. Άσε που με ένα από τα στοιχεία της ταινίας, δε μπορώ να πω πως συμφωνούμε ιδεολογικά. Ελπίζω να καταλαβαίνεις.

 

Όσο για τη δεύτερη πρόταση, μίλησα καθαρά για τη "μαντεψιά" μου.

 

Όπως και να 'χει, το post δεν ήταν επιθετικό. Απλά το τονίζω.

 

Ναι βρε εννοειται,δεν εχω προβλημα εγω,δεν το θεωρησα επιθετικο το post σου καθολου,ειλικρινα.Ισα ,ισα που το θεωρησα φιλικο.

 

 

Απλα σου ειπα και εγω που βρισκομαι στο περιπου.(Και να ξερεις γενικα για μενα δεν με πειραζει,ουτε θυμωνει ακομη και η αυστηρη κριτικη στις αποψεις μου,αυτο που με δαιμονιζει ειναι η αγενεια η οποια ουσιαστικα σκοτωνει τον διαλογο.:-))

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει να κανει με ραφ?

 

Το χρωμα,την Βρεττανικη αεροπορια,η το σεξ?:devil:

 

Ειπα φιλε Suspi,ειναι Γερμανικη πολτικη ταινια,περασμενης δεκαετιας,πασιγνωστη στους φαν των πολτικων ταινιων.Αντε νε προσθεσω οτι εχει σχεση και με την τρομοκρατια,το ξεφτιλισα τωρα σε βοηθεια.

 

Αντε και μερικες ακομη φωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Γιαννη,Ινδος γκουρου δεν ειναι αυτος στο avatar σου?

 

Suspi,με λενε παπα Ριζο και οπως θελω τα γυριζω ειμαστε ετσι?Οταν εσυ μας ταλαιπωρουσες με κατι περιθωριακες Ιταλικες sexploitation movies που τις ξερουν μονο οι μοναχικοι,διαστραμμενοι της Ιταλιας,εγω σε υποστηριξα και τις εβρισκα,τωρα που εβαλα εγω μια σοβαρη πολιτικη ταινια, και δεν την βρισκεις μου κανεις τα καμωματα και τις γκρινιες του Ινδου γκουρου?

 

Για να ερθει η αριστεριστικη φραξια του insomnia παρακαλω να τους την πει γιατι δεν βλεπω φως σημερα.:devil:(Yin,Slipknot,liopyr,Emilie κ.τ.λ)Απο πολιτικες ταινιες δεν ξερουν πολλα.

αν κανεις ενα search στο google για τον joe d'amato & jean rollin θα καταλαβεις τι εννοω.αν στην ελλαδα δεν τους ξερετε εγω δεν φταιω.τον ορο cult τον ξερεις?μπορεις επισης να διαβασεις κριτικες για jean rollin και στο περιοδικο σινεμα που θεωρειται mainstream.εγω δεν ειπα οτι ειναι τα αριστουργηματα του σινεμα αλλα εχουν κατι να πουν.φυσικα πρεπει να τις δεις απο την σκοπια του σινεμα του φανταστικου στο οποιο ανηκουν και πιστεψε με αυτο το ειδος εχει παρα μα παρα πολυ φανατικους φιλους!!!αυτα για να μπουν καποια πραγματα στη θεση τους.

επισης το οτι καποιος βλεπει τετοιου ειδους ταινιες δεν σημαινει οτι ειναι διεστραμμενος και ανωμαλος.αυτοι που βλεπουν ειδησεις με θεματα βιας αιματος και τρομολαγνειας ειναι πολυ περισσοτερο πειραγμενοι.

 

---------- Προσθήκη στις 12:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:15 ----------

 

Το χρωμα,την Βρεττανικη αεροπορια,η το σεξ?:devil:

 

Ειπα φιλε Suspi,ειναι Γερμανικη πολτικη ταινια,περασμενης δεκαετιας,πασιγνωστη στους φαν των πολτικων ταινιων.Αντε νε προσθεσω οτι εχει σχεση και με την τρομοκρατια,το ξεφτιλισα τωρα σε βοηθεια.

 

Αντε και μερικες ακομη φωτο.

 

μαλλον δεν εχεις ιδεα474px-RAF-Logo_svg.png

 

---------- Προσθήκη στις 12:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:16 ----------

 

Der Baader Meinhof Komplex μηπως ειναι?

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κανεις ενα search στο google για τον joe d'amato & jean rollin θα καταλαβεις τι εννοω.αν στην ελλαδα δεν τους ξερετε εγω δεν φταιω.τον ορο cult τον ξερεις?μπορεις επισης να διαβασεις κριτικες για jean rollin και στο περιοδικο σινεμα που θεωρειται mainstream.εγω δεν ειπα οτι ειναι τα αριστουργηματα του σινεμα αλλα εχουν κατι να πουν.φυσικα πρεπει να τις δεις απο την σκοπια του σινεμα του φανταστικου στο οποιο ανηκουν και πιστεψε με αυτο το ειδος εχει παρα μα παρα πολυ φανατικους φιλους!!!αυτα για να μπουν καποια πραγματα στη θεση τους.

επισης το οτι καποιος βλεπει τετοιου ειδους ταινιες δεν σημαινει οτι ειναι διεστραμμενος και ανωμαλος.αυτοι που βλεπουν ειδησεις με θεματα βιας αιματος και τρομολαγνειας ειναι πολυ περισσοτερο πειραγμενοι.

 

Ετσουξε το πειραγμα μου ? :devil:

 

Κοιτα σεβαστες οι αποψεις σου περι σινεμα.Τον ορο cult τον ξερω απο 5 ετων.Τωρα,για μενα χωρις παρεξηγηση,το περιοδικο ''σινεμα'' και το καθε περιοδικο,δεν αποτελει την παραμετρο ποιοτητας στην επιλογη ταινιων η ειδων ταινιων.Eξαλλου αμφισβητω την ποιοτητα σκεψης,τις γνωσεις ,τις σπουδες αλλα και την αξιοκρατια που καποιοι αρθογραφοι του περιοδικου ''σινεμα'' μπορει να εχουν.Οχι ειδικα για αυτο το περιοδικο αλλα για ολα τα εικαστικα περιοδικα.Στην Ελλαδα βρισκεις δουλεια με μεσα και σπανια με την αξια σου,ειδικα σε αυτους τους τομεις.Βαλε υποψη σου πως οτι γνωμη γραψει ο δημοσιογραφος για μια ταινια περναει απο λογοκρισια απο τον αρχισυντακτη του περιοδικου,και το τελικο προιον που φτανει στον αναγνωστη,ειναι νοθευμενο.Προσωπικα σχηματιζω μονος μου την γνωμη μου για τις ταινιες.Δεν εμπιστευομαι ουτε τον καλυτερο μου φιλο,ουτε με ενδιαφερει καθολου η γνωμη του.Εγω ειμαι ο τελικος κριτης,και ετσι νομιζω πρεπει να σκεφτομαστε ολοι.

 

Τωρα εγω δεν διαμαρτυρηθηκα για τις σεξοπορνοδιαστροφικες ταινιες που εβαλες,αν θυμασαι εγω τις εβρισκα,ουτε γκρινιαξα ,απλα σε πειραξα.Ειναι το χομπυ μου να πειραζω και μου αρεσει αφανταστα.Αυτος που γκρινιαξε σοβαρα,ηταν ο Krishnamurti.:devil:

 

Διαβαζω απο ολα,αλλα δεν συμφωνω παντα,ειμαι εντελως ανεξαρτητος.Και τα spaghetti western για μερικους φιλους μου ειναι cult ταινιες,για μενα δεν ειναι.Και γενικα οι sexploitation ταινιες για μενα ειναι εικαστικα σκουπιδια.Δεν λεω οτι εχω δικιο,η οτι ετσι ειναι ,απλα δηλωνω την προσωπικη μου αποψη.Δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουμε κοινα γουστα.

 

Επισης Suspi σας εχω πει οτι ειναι παλιας δεκαετιας. Η ταινια που ανεφερες Der Baader Meinhof Komplex ειναι προπερσινη. Οποτε δεν ειναι ουτε αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ειπα οτι το σινεμα ειναι εγκυρο και ποιοτικο περιοδικο αλλα mainstream.μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα.

φευγω θα τα δω σε 4 ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ειπα οτι το σινεμα ειναι εγκυρο και ποιοτικο περιοδικο αλλα mainstream.μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα.

φευγω θα τα δω σε 4 ωρες

 

Τι παθατε μερικοι σημερα,εγραψα εγω πουθενα οτι ειπες εσυ οτι ειναι εγκυρο?Απλα επειδη το ανεφερες σαν πηγη σχετικα με τις ταινιες,σου ανεφερα ετσι για να το κανω συνοπτικο,οτι δεν με επηρεαζει αυτο το περιοδικο.Απλα.

 

Τωρα ξερω τι εχεις παθει πονηρε Suspi.Δεν την βρισκεις την ταινια απο εκει που τις εβρισκες στα 1-2 λεπτα μαξ, και τσαντιστηκες.:devil:

 

(Παω και εγω γυμναστηριο,αν δεν την βρει καποιος μεχρι αυριο το πρωι θα ειναι μια απο τις λιγες ταινιες που κερδισε αυτος που την εβαλε γιατι τα λαγωνικα του νηματος δεν την βρηκαν.Οποτε βαλτε τα δυνατα σας γκρινιαρικα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας βαρέθηκα :P

 

The Lost Honor of Katharina Blum

http://www.imdb.com/title/tt0073858/

 

Τη χθεσινή απάντηση την έδωσα ως hint γιατί παίζει μέσα ο Jürgen Prochnow

 

http://www.imdb.com/name/nm0001638/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε, αποφασίσατε (benign vs suspiria) ποιος την έχει ποιο μεγάλη για να γυρίσουμε στο παιχνίδι; :P

 

Krisnamurti εγώ; Αυτό είναι πολύ βαρύ. Είσαι τυχερός που την (ξανα)κοπάνησε ο theobabis κι έχω μείνει μόνος κι έρημος. Θα τα πούμε later, σ' έχω σημαδεμένο...

 

Υ.Γ. Αν παίρνεις στα σοβαρά αυτά που γράφω είσαι εκτός θέματος. Φαίνεται όταν μιλάω σοβαρά, κι αυτό γίνεται σπάνια, γιατί προτιμώ να κάνω χαβαλέ σ' ένα χώρο που είναι φτιαγμένος γι αυτό το λόγο ;)

Υ.Γ.2. Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι την ειρωνεία της υπογραφής και ποιον σημαδεύει ;)

Υ.Γ.3 Δεν έχω ιδέα ποιος/τι είναι ο τύπος στο αβαταρ, το βρήκα τυχαία στο ιντερνετ και το βαλα γιατί με εκφράζει η βλάκεια στο χαμόγελο του. Για την ακρίβεια, την ζηλεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...