Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μήπως είναι το "You busted our balls"?

 

Το έχετε αντιληφθεί ότι παίζετε μόνοι σας, ε;

κοιταξε γιαννη εγω ειμαι σχετικα καινουριος στο θεμα.

τι αλλο να πω για να βοηθησω?ιταλος που εχει πεθανει, εχει γυρισει και ψιλοτσοντες ειναι θρυλικη καλτ μορφη και εχει απειρα ψευδωνυμα.σε αυτη την ταινια παντως ειναι με το κανονικο του.επισης ο αυθεντικος τιτλος της ταινιας περιεχει 2 λεξεις απο τις οποιες η δευτερη ειναι ελληνικη.βεβαια στο imdb μπορει να το βρειτε με τον διεθνη τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε γιαννη εγω ειμαι σχετικα καινουριος στο θεμα.

τι αλλο να πω για να βοηθησω?ιταλος που εχει πεθανει, εχει γυρισει και ψιλοτσοντες ειναι θρυλικη καλτ μορφη και εχει απειρα ψευδωνυμα.σε αυτη την ταινια παντως ειναι με το κανονικο του.επισης ο αυθεντικος τιτλος της ταινιας περιεχει 2 λεξεις απο τις οποιες η δευτερη ειναι ελληνικη.βεβαια στο imdb μπορει να το βρειτε με τον διεθνη τιτλο.

Μηπως ειναι...αυτο?

Ειναι αυτου του σκηνοθετη ή μπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειναι...αυτο?

Ειναι αυτου του σκηνοθετη ή μπα?

οχι ο παζολινι ειναι πολυ μεινστριμ και σινεφιλ μπροστα του.ψαξτε πιο αντεργκραουντ και καλτ σκηνοθετες.

 

---------- Προσθήκη στις 00:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:23 ----------

 

τελικα το τσεκαρα στο imdb και ο τιτλος ειναι ο αυθεντικος ιταλικος με την δευτερη ελληνικη λεξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ Suspi αλλα το εχω βρει απο τις 23:12.Ο διεθνης του τιτλος ειναι οπως ειπα,''Beyond the Darkness.'' Ιδου: http://www.imdb.com/title/tt0078916/

 

Αν πατησεις εκει που λεει "Buried Alive" - USA (dubbed version) το See more » σου βγαζει :

 

Also Known As (AKA)

 

Blue Holocaust (undefined) /

France Beyond the Darkness (undefined) Bio Omega France (video title)

Blutiger Wahnsinn West Germany (video box title)

Buried Alive USA (dubbed version)

Folie sanglante France (video title)

In quella casa... buio omega Italy (reissue title)

Mesa sto skotadi Greece Pera ap' to skotadi Greece (video title)

Pyrina matia sto skotadi Greece (video title)

Sado - Stoß das Tor zur Hölle auf West Germany

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους!!!!βαλε μια ευκολη να την βρει ο γιαννης εγω δεν θα στειλω

edit.οπα μαλακια μου δεν το ειδα!!!σορι

 

---------- Προσθήκη στις 00:46 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:40 ----------

 

βλεπεις οτι υπαρχουν 3 ελληνικοι τιτλοι.ξερεις τι σημαινει αυτο?οτι στην ελλαδα την εποχη της βιντεοκασετας (εγω την εζησα γιατι ειμαι πανω απο 30) εκει στα μεσα της δεκαετιας του 80 μπορουσες στα βιντεοκλαμπ να βρεις οτι θριλερ ηθελες.και εμεις τα νοικιαζαμε τεσσερα, τεσσερα την φορα ειχα δει τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους!!!!βαλε μια ευκολη να την βρει ο γιαννης εγω δεν θα στειλω

edit.οπα μαλακια μου δεν το ειδα!!!σορι

 

Δεν φταις εσυ Suspi.Η συγκεκριμενη ταινια ειχε πολλους διαφορετικους τιτλους απο χωρα σε χωρα και σε μερικες χωρες ηταν διαφορετικοι εντελως!Απλα επεσες στην περιπτωση.

Κατα την γνωμη μου δεν δικαιολογειται ο φιλος yiannis 27gr που θυμωσε.Εξαλλου καποια αλλα παιδια εχουν βαλει κατι ταινιες τρομου του 40 ,για παραδειγμα,απο αγνωστους στο πλατυ κοινο Δανους σκηνοθετες,που ενας στους χιλους Ελληνες σινεφιλ να τους ξερουν.Πιο πολλοι ξερουν το Δανεζικο τυρι για τοστ,το Samsoe.(Και αυτο παιζει βεβαια.:devil:)

 

Anyway, δωστε μου 5 λεπτακια και ερχομαι με πιο αναγνωρισημη ταινια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλε Suspi! Σωστος και προχωρας,θα σε συμβουλευα να μην ξαναβαλεις καμμια σεξοπορνοδιαστροφικη ταινια giallo στυλ γιατι εδω που τα λεμε ειναι ενα ειδος οχι τοσο πολυ γνωστο στο πλατυ κοινο.Και ισως δικαιολογημενα γιατι με εξαιρεση εναν μικρο αριθμο ταινιων,οι πιο πολλες ειναι κακης ποιοτητας και δευτερης διαλογης ταινιες.Κατι σαν spaghetti terror movies δηλαδη.Ασχετα αν στους κολλημενους σινεφιλ,οπως εμεις,αρεσουν και τετοια γιατι δειχνουν τις ιστορικες τασεις εξελιξης του μοντερνου κινηματογραφου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...