Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Members
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγώ πάντως απλώς ακουστά την είχα - δεν την έχω δει... κι επειδή είμαι και υπεράνω γενικά ως χρήστης*, παραχωρώ τη νίκη στον status

*

κι επειδή βαριέμαι και να ψάχνω για screenshot :P

 

 

Άντε, τελικά βρήκα μια πρόχειρη που την είχα δει πριν από κάτι βδομάδες και τη βρήκα ενδιαφέρουσα:

post-20957-129063112559_thumb.jpg

post-20957-12906311256_thumb.jpg

Επεξ/σία από gsarig
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως απλώς ακουστά την είχα - δεν την έχω δει... κι επειδή είμαι και υπεράνω γενικά ως χρήστης*, παραχωρώ τη νίκη στον status

*

κι επειδή βαριέμαι και να ψάχνω για screenshot :P

 

Μα όχι κύριε μου δεν γίνεται αυτό, επιμένω.

 

 

ΤΕΛΕΙΩΝΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Μα όχι κύριε μου δεν γίνεται αυτό, επιμένω.

 

 

ΤΕΛΕΙΩΝΕ!

 

Σε πρόλαβα... (για όσους δεν το πρόσεξαν, ανέβασα τα screenshots στο αμέσως προηγούμενο post μου)

 

Καθίστε ρε παιδιά, δεν επιβεβαιώθηκε ακόμα. :-)

 

Επιβεβαιώθηκε τώρα: http://www.itusozluk.com/gorseller/rosencrantz+and+guildenstern+are+dead/83674 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Σωστοι αλλα επειδη ο status ηταν πιο συγκεκριμενος ως προς τον τιτλο,συνεχιζει αυτος.;)

 

gsarig απο την Πολη εισαι?

 

Τώρα είναι αργά, έβαλα ήδη screenshots (πράγμα που δε νομίζω να στεναχώρησε ιδιαίτερα τον status :P)

 

benign, από την Πρέβεζα είμαι (πόλη είναι κι αυτή, αλλά όχι με κεφαλαίο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Γιατι ειδα οτι πηρες στοιχεια απο Τουρκικο site και υπεθεσα οτι ξερεις Τουρκικα,οποτε πιθανον να εισουν Πολιτης.

 

Μπα, τυχαίο ήταν - έψαξα στο google images τον τίτλο της ταινίας όπως τον ανέφερε ο status και έπεσα στη συγκεκριμένη φωτογραφία (βέβαια ο παππούς μου έχει έρθει από Μικρά Ασία, αλλά καμία σχέση με Κων/πολη).

 

απ'την ώρα που πόσταρε τα snaps ο gsarig τα πράγματα πήραν περίεργη τροπή. μου φάνηκαν εξ'αρχής ύποπτα αλλά δε φαντάστηκα... :P

 

Εγώ πάλι μόλις είδα στον πίνακα ελέγχου ότι το τελευταίο post ήταν δικό σου, φαντάστηκα ότι θα είχες βρει την ταινία και απογοητεύτηκα γιατί περίμενα να αντέξει περισσότερο :-D

 

Ας βάλω και δυο hints:

- είναι σκηνοθετημένη από συγγραφέα

- πρωταγωνιστεί ένας ηθοποιός που έγινε γνωστός στο ευρύ κοινό σε σχετικά μεγάλη ηλικία (αν και δεν του φαινόταν) από το ρόλο του σε γνωστή τριλογία (σχεδόν τον φωτογραφίζω :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- πρωταγωνιστεί ένας ηθοποιός που έγινε γνωστός στο ευρύ κοινό σε σχετικά μεγάλη ηλικία (αν και δεν του φαινόταν) από το ρόλο του σε γνωστή τριλογία (σχεδόν τον φωτογραφίζω :P )

 

Αυτος ή αυτος? :P (ΔΕΝ υπαρχει αλλη τριλογια εκτος απο αυτες και τον Νονο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Αυτος ή αυτος? :P (ΔΕΝ υπαρχει αλλη τριλογια εκτος απο αυτες και τον Νονο)

 

ο δεύτερος

 

οπότε αν δεν το βρείτε μέχρι αύριο σας ρίχνω και το τελευταίο hint που είναι το έτος της ταινίας και ξεκολλάμε :P

 

(άσχετο, αλλά τώρα που επισκέφτηκα το λινκ βλέπω ότι συμμετέχει στα γυρίσματα του On the Road το οποίο τυχαίνει να διαβάζω αυτές τις μέρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δεύτερος

 

οπότε αν δεν το βρείτε μέχρι αύριο σας ρίχνω και το τελευταίο hint που είναι το έτος της ταινίας και ξεκολλάμε :P

 

(άσχετο, αλλά τώρα που επισκέφτηκα το λινκ βλέπω ότι συμμετέχει στα γυρίσματα του On the Road το οποίο τυχαίνει να διαβάζω αυτές τις μέρες)

 

το βρήκα

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Reflecting_Skin_%28film%29

Reflecting skin 1990

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...