Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν είναι όμως καλό μου..

αν ξέρατε ποια είναι με ένα απλό γκουγκλινγκ βγαίνει πρώτο πρώτο..

αλλά μάλλον δεν βλέπατε μέρντερ ση ρόουτ.

 

ουπς! γουι χαβ ε γουινερ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αν θέλει κάποιος από τους από πάνω,ή όποιος,ας βάλει.

 

Για να δουμε ποτε θα το βρειτε.Εγω λεω σε 32 λεπτα. :devil:

 

EDIT

Εφοσον δυσκολευεστε, ενα hint ειναι οτι προκειται για Ινδικη ταινια εποχης.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Οχι δεν ειναι αυτο.Εξαλλου οπως εγραψα ειναι ταινια εποχης ,δηλαδη αναφερεται σε αλλον αιωνα.;)

 

Κι ο 20ος αιώνας άλλος είναι πάντως (πια) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αυτό είναι καρέ της ταινίας ή fan made wallpaper; Γιατί μου κάνει για το 2ο...

 

Fan made wallpaper σιγουρα δεν ειναι.Μαλλον ειναι απο αφισσα παρα απο φωτο.Αλλα ειναι πολυ βοηθητικο ειλικρινα σαν image για οσους ξερουν λιγο απο την ιστορια της Ινδιας.

 

---------- Προσθήκη στις 14:32 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:28 ----------

 

Αυτό είναι βοήθεια ή επίπληξη ?:o:o

[πρέπει να πάω εδώ λοιπόν (http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_India) άμεσα και είναι και πολλά!]

 

Συνηθως,εδω στα φορουμς,μου αρεσει να επιπληττω και γενικα να ειρωνευομαι για μερες,μονο τους αγενεις.Με ολους τους νορμαλ ανθρωπους που εχουν μαθει να φερονται ειμαι ευγενικος. Οποτε δεν υπαρχει επιπληξη ποσο μαλλον σε ενα νημα που ερχομαστε να παιξουμε ενα διδακτικο παιγνιδι φιλικα.;)

 

Ηδη εχω δει 12 ταινιες μεχρι τωρα που εχουν μπει να τις μαντεψουμε εδω που δεν τις ειχα καν ακουσει πριν.Κι ας μη ηταν του γουστου μου γενικα.Μου αρεσει μερικες φορες να υπερβαινω τα γουστα μου και να δοκιμαζω κατι καινουργιο.

 

---------- Προσθήκη στις 14:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:32 ----------

 

Για να βοηθησω περαιτερω,ειναι η ιστορια του μεγαλυτερου αυτοκρατορα της Ινδιας,ενα ειδος Ινδου Μεγα Αλεξανδρου,ο οποιος ενω ξεκινησε σαν ενας φιλοδοξος νεαρος πολεμιστης και κατακτητης ,μεσα απο την αιματοχυσια σιγα σιγα απαρνηθηκε αυτες τις τασεις του και εγινε ενας απο τους καλυτερους και πιο ειρηνικους και πολιτιστικους ηγεμονες της Ινδιας.

 

Αφοσιωθηκε στην γνωση,την ειρηνη,την κουλτουρα,την φιλανθρωπια,εγινε vegetarian και εναγκαλιστηκε την αρχη της Ahimsa που στην Ινδικη φιλοσοφια σημαινει απαρνηση της βιας περιπου.

 

Αν δεν το βρειτε και τωρα συνιστω χαρακιρι.:devil:

 

(Λοιπον πονταρω τα λεφτα μου στον Konnak γιατι ειναι λαγωνικο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...