Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ: Είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε το Fargo;

 

Όχι. Μαζί και ο μεγάλος Λεμπόφσκι. Αλλά είναι από τις ταινίες που χαίρουν μεγάλης αποδοχής και δύσκολα ο άλλος να δεχθεί και μια γνώμη πέραν της δικής του.

 

Κάνουν την μαγκιά και χτυπάν καλούς ηθοποιούς. Ο Steve Buscemi για μένα είναι απο τους καλύτερους της γενιάς του και για τον Μπαρδέμ δεν νομίζω ότι χρειάζονται λόγια. Και έτσι για να σε επιβεβαιώσουν κιόλας κόννακ όσον αφορά τις αντιθέσεις χτυπάν και έναν Κλούνει και μας αποτελειώνουν. Εντάξει ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΟΥΝΕΙ. Φ.Τ.Α.Ν.Ε.Ι. Τι άλλο θέλουν για να πειστούν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι μου φάνηκε αρκετά μέτρια ταινία. Εντάξει, διασκεδαστικό, αλλά ούτε ξεκαρδιστικό, ούτε σαρδόνιο, ούτε ιδιαίτερα έξυπνο, οι χαρακτήρες βέβαια ήταν όλα τα λεφτά, but still... Πάντως ο Άνθρωπος που δεν ήταν εκεί ήταν εξαιρετική ταινία, για κάποιο λόγο (βλέπε: δεν υπήρχε καν σε DVD στα καθ' ημάς μέχρι να το δώσει το Σινεμά) δεν έχει την ίδια προβολή και προτίμηση όσο άλλες μετριότατες ταινίες τους.

 

---------------

 

Επιστρέφω εντός ολίγου με screenshot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Steve Buscemi για μένα είναι απο τους καλύτερους της γενιάς του και για τον Μπαρδέμ δεν νομίζω ότι χρειάζονται λόγια.

+1

Εντάξει ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΟΥΝΕΙ. Φ.Τ.Α.Ν.Ε.Ι. Τι άλλο θέλουν για να πειστούν?

hehe. σωστό. Πιστεύω ότι ο επόμενος "Κλούνει" θα είναι ο Ντι Κάπριο... θα σιχαθούμε να τον βλέπουμε και αυτόν και την κοινότυπη φάτσα του!.. :-D
Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι μου φάνηκε αρκετά μέτρια ταινία. Εντάξει, διασκεδαστικό, αλλά ούτε ξεκαρδιστικό, ούτε σαρδόνιο, ούτε ιδιαίτερα έξυπνο, οι χαρακτήρες βέβαια ήταν όλα τα λεφτά, but still... Πάντως ο Άνθρωπος που δεν ήταν εκεί ήταν εξαιρετική ταινία, για κάποιο λόγο (βλέπε: δεν υπήρχε καν σε DVD στα καθ' ημάς μέχρι να το δώσει το Σινεμά) δεν έχει την ίδια προβολή και προτίμηση όσο άλλες μετριότατες ταινίες τους.

 

H σκηνή στο The Man who wasn't there με τα εξωγήινα UFO δεν την κατάλαβα ποτέ... ίσως ήταν και αυτό μια ωδή στα film noir που δεν την έπιασα(προφανώς δεν έχω δει αρκετά noirs?)...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ο επόμενος "Κλούνει" θα είναι ο Ντι Κάπριο... θα σιχαθούμε να τον βλέπουμε και αυτόν και την κοινότυπη φάτσα του!.. :-D

 

Πιστεύω τόσο που ταιριάζουμε πρέπει να τα φτιάξουμε. Εμένα ο Ντι Κάπριο τον τελευταίο καιρό με κερδίζει όλο και περισσότερο. Αν δεν υπήρχε και ο Τιτανικός στην καριέρα του θα με κέρδιζε ακόμα πιο εύκολα. (Ελπίζω να μην είναι εδώ ο Κίλλικ και το διαβάσει αυτό.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ο επόμενος "Κλούνει" θα είναι ο Ντι Κάπριο... θα σιχαθούμε να τον βλέπουμε και αυτόν και την κοινότυπη φάτσα του!.. :-D

 

Μακάρι! Αρκεί να μην είναι σε ταινίες του Σκορτσέζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω τόσο που ταιριάζουμε πρέπει να τα φτιάξουμε. Εμένα ο Ντι Κάπριο τον τελευταίο καιρό με κερδίζει όλο και περισσότερο. Αν δεν υπήρχε και ο Τιτανικός στην καριέρα του θα με κέρδιζε ακόμα πιο εύκολα. (Ελπίζω να μην είναι εδώ ο Κίλλικ και το διαβάσει αυτό.)

 

hahaha, τα ετερώνυμα έλκονται. Καλά μόνο εμένα μου φαίνεται απο τους πιο στατικούς ηθοποιούς ever? Δηλαδή σε σημείο που όποτε τον βλέπω λέω, άνετα θα μπορούσε να ήταν ένας άλλος στην θέση του και να με άγγιζε το ίδιο η ταινία. Πραγματικά μετά τον τιτανικό είναι ο ίδιος χαρακτήρας σε άλλες σκηνές.

Προ τιτανικού, δεν έχω δει πολλές του άλλα έχω ακούσει καλά λόγια...

Καλά ναι και στο Shutter αν δεν ήταν ο Scorsese...

Ίσως αμα τον cast-αρουν οι Κόεν να αλλάξεις γνώμη...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επόμενη:

 

70895870.jpg

 

34733055.jpg

 

---------------

 

Ο Ντι Κάπριο έχει κάνει μεγάλα βήματα προόδου δίπλα στον Σκορσέζε. Σίγουρα έχει καλύτερη πορεία από άλλους πολλά υποσχόμενους ηθοποιούς της γενιάς του, τόσο από ερμηνείες όσο και από επιλογές. Πχ. εγώ θεωρώ ότι αδικούν απίστευτα τον εαυτό τους o Μπραντ Πιτ και ο Έντουαρντ Νόρτον, ξεκίνησαν με πολύ καλύτερες επιλογές και πολύ καλές ερμηνείες και πλέον θεωρώ ότι τρώνε τη σκόνη του Λεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι μου φάνηκε αρκετά μέτρια ταινία. Εντάξει, διασκεδαστικό, αλλά ούτε ξεκαρδιστικό, ούτε σαρδόνιο, ούτε ιδιαίτερα έξυπνο, οι χαρακτήρες βέβαια ήταν όλα τα λεφτά, but still...

 

Επιτέλους -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλω άλλη μία γιατί δε βλέπω κίνηση:

 

31564684.jpg

 

---------- Προσθήκη στις 23:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:50 ----------

 

Ούτε καν προσπάθεια ακόμα; Ας βάλω άλλη μία (συνδυάστε τη με την 2η):

 

72033573.jpg

 

80s. Από τεράστιο σκηνοθέτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...