Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι το My Fair Lady ειναι εποχης ενω εδω οι ηθοποιοι φορουν κανονικα ρουχα.Εχω δει ταινιες της Hepburn αλλα δεν θυμαμαι. ''How to steal a million'' ειναι μια που ισως να παιζει εδω στην φωτο,αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 'χω, το 'χω

δεξιά κάθονται η Καβογιάννη, ο Καλλιβωκάς και μια άλλη από ταινίες του Κωνσταντάρα με γαλανά μάτια.

Αριστερά ο ένας είναι ο woody alen. H άλλη φέρνει λίγο σε Αρώνη...

 

Να το πάρει το ποτάμι ή να πω μόνο ότι είναι όντως Bunuel?

Επεξ/σία από gamanos
ορθογραφικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Δεν είναι καμία από τις δύο ταινίες που αναφέρθηκαν και είναι όντως Bunuel (αν και ο gamanos μάλλον δεν χρειαζόταν την επιβεβαίωση)...

 

(η άλλη που σκεφτόμουν σκεφτόμουν να βάλω ήταν το "καμικάζι και τσαντάκιας", αλλά φοβήθηκα τη γενική κατακραυγή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Phantom of Liberty και Sellers for the win.

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν την ειχα δει ποτε αυτην την ταινια την ειχα ακουστα μονο.Επισης με ξεγελασε η ομοιοτητα με την Hepburn της γυναικας στην ακρη δεξια και εψαχνα να θυμηθω ,ταινια δικη της.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
The Phantom of Liberty και Sellers for the win.

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

 

Ας το επιβεβαιώσω για το τυπικό της υπόθεσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(η άλλη που σκεφτόμουν σκεφτόμουν να βάλω ήταν το "καμικάζι και τσαντάκιας", αλλά φοβήθηκα τη γενική κατακραυγή)

 

(έχεις φάει ένα κόλλημα αφ' ενός με αυτές τις -θεός να τις κάνει- κινητογραφικές αηδίες, ή μου φαίνεται; Και δη με Ψάλτη) μάλλον όπως τα λες θα ήταν (κατακραυγή) αλλά τί σνομπιές αλήθεια τρώει ο ελληνικός ο σινεμάς στο θρεντ;!:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
(έχεις φάει ένα κόλλημα αφ' ενός με αυτές τις -θεός να τις κάνει- κινητογραφικές αηδίες, ή μου φαίνεται; Και δη με Ψάλτη) μάλλον όπως τα λες θα ήταν (κατακραυγή) αλλά τί σνομπιές αλήθεια τρώει ο ελληνικός ο σινεμάς στο θρεντ;!:rolleyes:

 

ναι δεν διαφωνώ σε αυτό που λες.... εντάξει, τις ταινίες του ψάλτη τις ανέφερα για πλάκα (αν και το "καμικάζι και τσαντάκιας" είναι μουστάκας :P) αλλά είναι αλήθεια πως γενικά η συμμετοχή των ελληνικών ταινιών στο παιχνίδι είναι ελάχιστη (μη σου πω μηδαμινή - δεν θυμάμαι να έχει μπει καμία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι αλήθεια πως γενικά η συμμετοχή των ελληνικών ταινιών στο παιχνίδι είναι ελάχιστη (μη σου πω μηδαμινή - δεν θυμάμαι να έχει μπει καμία)

 

(μιας κι ο gamanos δεν φαίνεται να τρελλαίνεται να βάλει - αν έκανα λάθος ας με συγχωρέσει)

 

...σε θρεντική πρώτη λοιπόν :

 

 

sshot3f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ALEXIS aka Alexzzz?!:rolleyes:

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μιας κι ο gamanos δεν φαίνεται να τρελλαίνεται να βάλει - αν έκανα λάθος ας με συγχωρέσει)

 

...σε θρεντική πρώτη λοιπόν :

 

 

sshot3f.jpg

 

Ε κι εσύ μωρέ... Λες και δεν ξέρεις ότι ο γούγλης είναι φίλος μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά κάτι μου λέει ότι ο φίλος σας αυτή τη φορά δεν είναι σπίτι

 

 

 

...να το άλλαζα στο Paint.NET σε "υποβρύχιες λείξεις"; Και θα σας μπέρδευε - και θα ταίριαζε και με το πλάνο......Αλλά τώρα πάει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά κάτι μου λέει ότι ο φίλος σας αυτή τη φορά δεν είναι σπίτι

 

:rolleyes: Δεν είναι οι Ακροβάτες του κήπου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσούκου...

 

 

γενικά έχω προσέξει πως οι συμμετέχοντες "βιάζονται" να τελειώσει το εκάστοτε "πανηγύρι", και να "πάνε παρακάτω"...δεν το ψειρίζουν πολύ -κακώς, για 'μένα- ούτε όσοι βάζουν-ούτε όσοι ψάχνουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...