Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι,ετσι θα εχουμε βγει απο την κριση,θα εισαστε γεροντια στα καφενεια να παιζετε πρεφα και ακομη δεν θα το εχετε βρει. :devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Members
Ετσι,ετσι θα εχουμε βγει απο την κριση,θα εισαστε γεροντια στα καφενεια να παιζετε πρεφα και ακομη δεν θα το εχετε βρει. :devil::devil::devil:

 

Kαλά ρε, τι έβαλες, μα τον Κρίσνα! ούτε το IMDB δεν την έχει αυτή! :P

 

Θεατρικό δεν είναι όμως; Δεν πρέπει να είναι ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα,washcloud,επειδη ειμαι καινουργιος στο παιγνιδι,μεχρι ποιο σημειο επιτρεπεται να βοηθησω?

 

Επισης ,οχι και Bollywood,εδω μιλας με αριστοκρατη κουλτουριαρη!Μονο πολυ ποιοτικες ταινιες σας προσφερω στο παιγνιδι.

 

Προκειται για ταινια,που ομως ειναι θεατρικα γυρισμενη με εμφαση στους διαλογους και το θεατρικο μερος της αλλα κατηγοριοποιηται σαν κινηματογραφικη ταινια.Σιγουρα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ πάντως ένας απλός ινδιάνος είμαι :-D

Δεν έχω πάρει χαμπάρι ιδιαίτερες απαιτήσεις σχετικά με "κανόνες"-εξόν από το να ποστάρεις κι άλλο screenshot όταν δεις πως δεν βγαίνει συμπέρασμα για αρκετό χρόνο. Δίνεις και κανένα hint κατα βούληση, είτε άσχετο με τα screenshots, είτε προσφέρεις κάποια αξιοσημείωτη ερμηνεία αυτών (πχ "για προσέχτε την φωτογραφία, δεν μοιάζει με κλασσική κινηματογράφιση" κτλ...).

Κρίνε μόνος θα έλεγα, και ανάλογα τη συμμετοχή (στην πράξη πάντως, γενικά έχω προσέξει πως οι συμμετέχοντες "βιάζονται" να τελειώσει το εκάστοτε "πανηγύρι", και να "πάνε παρακάτω"...δεν το ψειρίζουν πολύ -κακώς, για 'μένα- ούτε όσοι βάζουν-ούτε όσοι ψάχνουν...) κράτα ρυθμό βοήθειας...

 

 

το Μπόλιγουντ μου ήρθε, αφ' ενός γιατί σίγουρα θα ήταν ταινία τρέχα-γύρευε, κι αφ' ετέρου λόγω ενός βαθμού "εξτραβαγκάνζα"που,,,αποπνέει η μπλε φάτσα που πόσταρες...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(...τα screenshots να έχουν κάτι "χαρακτηριστικό", αναφορικά με το έργο, ε)

Επεξ/σία από washcloud
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Αφού είναι απολίτιστοι όλοι τους... ενώ εγώ που 'χω δει και πέντε ταινίες με το Στάθη Ψάλτη στη ζωή μου κατευθείαν αναγνώρισα ότι είναι το Μahabharata (σαν προετοιμασία για φτύσιμο ακούγεται) και ότι ο μπλε τύπος στο πρώτο screenshot είναι ο θεός Κρίσνα που τον υποδύεται ο εξαιρετικός Gary Pillai

 

 

(αν δεν είναι αυτό μας βλέπω να κολλάμε μέχρι του χρόνου όπως προφήτευσε ο benign)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλε! Αυτο ειναι,Συγχαρητηρια.το μεγαλυτερο Ινδικο επος,σκηνοθετημενο απο τον αφθαστο Peter Brook,επαιζε και ο Γιωργος Χωραφας(Πολιτικη Κουζινα) μαζι με διεθνες καστ εκλεκτων ηθοποιων.Εχει χαρακτηριστει αριστουργημα.

 

http://www.imdb.com/title/tt0097810/usercomments

 

Εδω ειναι ενα αποσπασμα:

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Z9daYHvQC9w[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Ένα εύκολο αυτή τη φορά από μένα, για να μη γκρινιάζετε όπως τότε με το μπλε screenshot.

 

(στην καλύτερη θα το βρείτε αμέσως, στη χειρότερη θα το αποκαλύψει ο the_end όταν μπει και το δει :-D)

post-20957-129063085775_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Α, έχω ακούσει άπειρες φορές γι' αυτήν την ταινία και τη συγκεκριμένη σκηνή, χωρίς όμως να την έχω δει.

 

Η τραγική ειρωνεία είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ πως τη λένε. Θα σκάσω! Την έχω συζητήσει τόσες φορές!

 

Ομολογώ ότι έφαγα λίγη ώρα στο ίντερνετ και κοιτώντας τη φιλμογραφία σκηνοθετών που μου φαίνεται ότι η ταινία είναι δικιά τους (χωρίς να θυμάμαι καλά, έχω την αίσθηση ότι είναι Μπουνουέλ), αλλά τίποτα.

 

Ουφ...

 

Αύριο που θα ξυπνήσει, θα ρωτήσω τον πατέρα μου, οπότε όποιος προλάβει μέχρι τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...