Προς το περιεχόμενο

Παιχνιδάκι: "Βρες την ταινία"


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πάντα παρακολουθώ. Και σχεδόν στοιχηματίζω ότι αυτό που δείχνει η τηλεόραση του γουός πίσω είναι γιαπωνέζικο λαστιχένιο κοστούμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • theobabis

    1786

  • Akujin

    1532

  • vsls

    1194

  • the_end

    852

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

(...μπα μάλλον με μοντελάκια και stills φτιάχτηκε)

 

 

btw Nik.K, υποτίθεται (φαντάζομαι), όλοι βάζουμε χαρακτηριστικά frames από ταινίες, κι όχι φλου.

 

Ακόμα και στην αρχή, που υποτίθεται το παίζουμε πιο δύσκολοι, πάλι χαρακτηριστικά, της ταινίας, είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά όλοι ξέρουμε από που πήραν την ιδέα.

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4bhoWfC1L9k]http://www.youtube.com/watch?v=4bhoWfC1L9k[/ame]

 

 

Τέλος πάντων, δε μου λέει κάτι το σκρηνσοτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμενα παλι κατι μου λεει-μαλλον την ξαναειδα την ταινια προσφατα-αλλα δεν μου ρχεται.Βαλε ακομα ενα του ιδιου στυλ μπας και..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...garnele, πιο πολύ από κανέναν πάλιουρα (πως λέμε gsarig) περιμένω να του θυμίσει κάτι, παρά από τρυφερούς ανθούς όπως εσύ

 

πσσσσσσσ

 

 

 

...αλλά μέχρι να σκάσουν οι τρίτες ηλικίες, πάμε ακόμη ένα "giveaway" ss (στα ώπα-ώπα σ' έχω), μπας και :

 

 

 

 

11981297.jpg

 

 

 

 

μπα, αυτά είχαν μάλλον προηγηθεί των γιαπωνέζικων

 

---------- Προσθήκη στις 13:07 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:05 ----------

 

...ωπ, να κι ο άλλος κλασσικός φιλμάκιας

(αυτόν τον φοβάμαι...Παρ' ότι νέωψ, δεν έχει αφήσει ταινία για ταινία να μην έχει δει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...μπα μάλλον με μοντελάκια και stills φτιάχτηκε)

 

 

btw Nik.K, υποτίθεται (φαντάζομαι), όλοι βάζουμε χαρακτηριστικά frames από ταινίες, κι όχι φλου.

 

Ακόμα και στην αρχή, που υποτίθεται το παίζουμε πιο δύσκολοι, πάλι χαρακτηριστικά, της ταινίας, είναι.

 

 

Ναι ρε παιδια αλλα εστω με πρωταγωνιστη, συμπρωταγωνιστη η εστω με καποιον ηθοποιο που να μας λεει κατι. Ενα frame τωρα με μια tv μπορει να θυμιζει κατι ( ναι καπου το εχω δει, Poltergeist ισως ? ) και χωρις hint ειναι καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ε κοίτα, το ξεκινάμε "δύσκολο", και το απαλύνουμε στην πορεία....(για κάποιον που την έχει δει πάντως, είναι εικόνα από πολύ συγκεκριμένη σκηνή της ταινίας, και πολύ πιθανώς του έχει μείνει)

 

(έχω και γαύρο, don't worry.....=πλάνα από αυτά που λες)

[το πρώτο "hint", ήταν πάντως η περίοδος παραγωγής : η "ατμόσφαιρα" της εικόνας , αλλά και η τεχνολογία (της tv), προσδιορίζουν εποχή]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουστ ρε :P

 

 

 

 

 

 

...τεσπα, πάμε παρακάτω λοιπόν :

 

 

Την εποχή περίπου την πιάνετε με το πρώτο ss, το είδος επίσης περίπου το πιάνετε τί ρόλο βαράει με τo δεύτερο ss, ε πάμε και το τρίτο που λογικά ξεκαθαρίζει ακόμα περισσότερο το είδος,,,και ολίγον κάτι κι από πρόσωπα :

 

 

28366050.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειναι το Tiffanys ?

Χλωμο απλα τα χρωματα κατι μου θυμιζουν :P

 

τσου (είχαν τέτοιες τιβές το '60; δε νομίζω...)

 

 

 

δεν την ξέρω

και αϊ στο διάλο

 

grin.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------- Προσθήκη στις 17:43 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:09 ----------

 

42474864.jpg

 

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια κωμωδία θα είναι.

 

ΥΓ. Πολύ γέλιο έριξα με τα σχόλια σας για την ταινία "μπλε". Ήταν καλό που είχα δουλειές και δεν πρόλαβα καθόλου να μπω insomnia τις τελευταίες μέρες και εξελίχθηκε το πανηγύρι. :-)

 

Βλέπω πάντως, σας έχω μορφώσει. Όλοι κάπου, κάτι θυμόσασταν. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια κωμωδία θα είναι.

 

ΥΓ. Πολύ γέλιο έριξα με τα σχόλια σας για την ταινία "μπλε". Ήταν καλό που είχα δουλειές και δεν πρόλαβα καθόλου να μπω insomnia τις τελευταίες μέρες και εξελίχθηκε το πανηγύρι. :-)

 

Βλέπω πάντως, σας έχω μορφώσει. Όλοι κάπου, κάτι θυμόσασταν. :-)

 

Ναι το μπλε σκρινσοτ έπρεπε να μπει έγχρωμο κ σε σποιλερ μέσα το κανονικό..:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...