Προς το περιεχόμενο

Meta: Δυνατότητα συνδρομής 9,99€ το μήνα για Facebook και Instagram χωρίς διαφημίσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Πάει να βγάλει τα σπασμένα για το metaverse που προς το παρόν πάει άπατο;

Όχι, την αναγκάζει η ΕΕ να δίνει την επιλογή να μην υποχρεώνει κάποιον να του έρχονται στοχευμένες διαφημίσεις και να μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες της.

Τα έσοδα της μια χαρά πάνε, είναι καλύτερα από πότε και έχουν αύξηση το 2023.

Meta Q2 Revenue Up 11% to $32 Billion in Earnings Beat

https://variety.com/2023/digital/news/meta-q2-2023-earnings-revenue-facebook-instagram-1235680656/

Επίσης πάω στοίχημα ότι σε λίγους μήνες θα αρχίσει να κυνηγάει και τους adblockers. Γιατί δεν θα μπορεί να πει κάποιος, έχω adblocker γιατί δεν θέλω να μου έχεις προφίλ και να μου στέλνεις στοχευμένες διαφημίσεις. Θα σου λέει, αν δε θες πλήρωσε. Κάτι που δεν μπορούσε να ανταπαντήσει μέχρι τώρα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, μας τα έχει κάνει λίγο τσουρέκια η ευρωπαική ένωση. Με αποκορύφωμα και τα popup για τα cookies σε κάθε ιστοσελίδα. Δεν ξέρω τι άποψη έχουν οι υπόλοιποι αλλά νομίζω οτι πλέον έχουν αρχίζει να κουράζουν όλες αυτές οι απαγορεύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, killer76 said:

Πέρα από την πλάκα, μας τα έχει κάνει λίγο τσουρέκια η ευρωπαική ένωση. Με αποκορύφωμα και τα popup για τα cookies σε κάθε ιστοσελίδα. Δεν ξέρω τι άποψη έχουν οι υπόλοιποι αλλά νομίζω οτι πλέον έχουν αρχίζει να κουράζουν όλες αυτές οι απαγορεύσεις. 

Υπάρχει αυτό και κάνει εξαιρετική δουλειά

https://chrome.google.com/webstore/detail/i-dont-care-about-cookies/fihnjjcciajhdojfnbdddfaoknhalnja

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aypnia είπε

Όχι, την αναγκάζει η ΕΕ να δίνει την επιλογή να μην υποχρεώνει κάποιον να του έρχονται στοχευμένες διαφημίσεις και να μπορεί ταυτόχρονα να χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες της.

Τα έσοδα της μια χαρά πάνε, είναι καλύτερα από πότε και έχουν αύξηση το 2023.

Meta Q2 Revenue Up 11% to $32 Billion in Earnings Beat

https://variety.com/2023/digital/news/meta-q2-2023-earnings-revenue-facebook-instagram-1235680656/

Επίσης πάω στοίχημα ότι σε λίγους μήνες θα αρχίσει να κυνηγάει και τους adblockers. Γιατί δεν θα μπορεί να πει κάποιος, έχω adblocker γιατί δεν θέλω να μου έχεις προφίλ και να μου στέλνεις στοχευμένες διαφημίσεις. Θα σου λέει, αν δε θες πλήρωσε. Κάτι που δεν μπορούσε να ανταπαντήσει μέχρι τώρα.

Έχοντας κόψει κάπου 21.000 εργαζόμενους και με  χασούρα 6,5 δις από το Metaverse.

Μην ξεχνάς ότι κάθε χρόνο πρέπει να αυξάνει τα κέρδη αλλιώς θα τον καταπιούν οι μέτοχοι.

Αυτό ισχύει για όλες τις πολυεθνικές. Δεν αρκεί  απλά το κέρδος.....

Νομίζω Η Meta και το Χ είναι καλά  starting points για να πέσουν αυτοί οι κολοσσοί και να καταλάβουν ότι χωρίς εμάς δεν υπάρχουν.   Αλλιώς μια ζωή θα  μας εκμεταλλεύονται....

υ.γ. Έγινε για λίγές  μέρες απέναντι στο efood και γύρισαν σαν βρεγμένες γάτες....

υγ2. βάζει και το Instagram μέσα..

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Εδώ πέρα μας βγαίνουν διαφημίσεις για πράγματα που συζητάμε προφορικά, γραπτά δεν θα γίνεται;

Προφορική ήταν η επικοινωνία , messenger call  

Επεξ/σία από Choronzoon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Έχοντας κόψει κάπου 21.000 εργαζόμενους και με  χασούρα 6,5 δις από το Metaverse.

Μην ξεχνάς ότι κάθε χρόνο πρέπει να αυξάνει τα κέρδη αλλιώς θα τον καταπιούν οι μέτοχοι.

Αυτό ισχύει για όλες τις πολυεθνικές. Δεν αρκεί  απλά το κέρδος.....

Νομίζω Η Meta και το Χ είναι καλά  starting points για να πέσουν αυτοί οι κολοσσοί και να καταλάβουν ότι χωρίς εμάς δεν υπάρχουν.   Αλλιώς μια ζωή θα  μας εκμεταλλεύονται....

υ.γ. Έγινε για λίγές  μέρες απέναντι στο efood και γύρισαν σαν βρεγμένες γάτες....

υγ2. βάζει και το Instagram μέσα..

Τα 6,5 δις δεν είναι τίποτα το φοβερό όταν τα έσοδα σου είναι πάνω από 90 δις το χρόνο.

Όλες οι big tech έχουν κλάδους που τις έχουν για έρευνα ή που περιμένουν κάτι από αυτές  μελλοντικά και ταυτόχρονα μπαίνουν μέσα σε αυτές. Δεν είναι κάτι το μοναδικό για τη Meta.

H Google μπαίνει μέσα από τη Waymo, τη Verily κλπ., από τόσα bets, έτσι τα ονομάζουν. Μπαίνει μέσα τόσα δις κάθε χρόνο από αυτά. Εδώ έμπαινε μέσα για χρόνια από το YouTube αλλά δεν το σταμάτησε γιατί έβλεπε κάτι σε αυτό, και σήμερα εξαγρυρώνει.

H Microsoft μπαίνει μέσα από το Xbox, από το Bing ειδικά σήμερα λόγω του Bing AI αλλά όχι μόνο δεν σταματάει, αλλά σπρώχνει ακόμη περισσότερα χρήματα και υπάρχει λόγος για αυτό.

Οι απολύσεις στις big tech γίνονται για άλλους λόγους, είχαν πάρει πολύ κόσμο τις εποχές του COVID. Πραγματικά δεν χρειάζονται σήμερα να απασχολούν τόσο κόσμο.

Για το Twitter που λες έχεις δίκιο και για αυτό και πουλήθηκε. Αλλά μιλάμε για πολύ μικρό ψάρι, ο Musk το πήρε με 40 δις, για να πάρει κάποιος τη Meta θέλει 800 δις. Νομίζω αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά.

Να περιμένει κάποιος να πέσουν εταιρείες σαν την Apple, την Alphabet, τη Microsoft, τη Meta... γιατί χάνουν χρήματα στα πειράματα και τις επενδύσεις που κάνουν  σε προϊόντα και υπηρεσίες... δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να έχει βάση αυτό.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 31/10/2023 at 11:45, Figantu said:

Κάντε τα επι πληρωμή εντελως. Ο μόνος λογος που τα εχω ειναι επειδη κάποιοι βαριουνται να κατεβάσουν ενα viber

Εγώ πάντως έχω discord Viber και κάποιοι με κοροϊδεύουν ότι δεν έχω σοσιαλ αλλά δεν τους ακούω. Σε λίγο έτσι θα κάνετε όλοι λέω...

 

On 30/10/2023 at 19:12, kinitos said:

επιτέλους να βγάλουν κατι τις παραπάνω δις.

γιατι και συνδρομες θα εχει και τα δεδομενα σου θα παιρνει και θα τα πουλαει και θα σκανε διαφημισεις σε ολα τα μεσα εκτος απο fb insta για κανα χρονο και μετα σαν το νετφλιξ 

δωσε αντι 9.99  μονο 7.99 για λιγότερες και θα δινουμε και ολα καλα μιας και κανεις δεν θα το κοψει μην φοβαστε τιποτα παιδια .

ποιος αντεχει να μην ανεβασει τα μακαρονια που τρωει καθε μερα?

το καφε που πινει και το χασμουριτο απο την νυστα που εχει και δεν μπορει να κοιμηθει επειδη οι ακολουθοι τον αναζητανε?,

εχουμε γινει truman show

Άστα φίλε έχουμε γίνει ένα αστείο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...