Προς το περιεχόμενο

Meta: Δυνατότητα συνδρομής 9,99€ το μήνα για Facebook και Instagram χωρίς διαφημίσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχαχχαΧαχαχαχααχχααχχαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

 

 

Βρε παιδιά τα ξέρω αυτά, αναφέρομαι στην μετά της ΕΕ νομοθεσία που περιορίζει την συλλογή  δεδομένων για την δημιουργία προφίλ καταναλωτικής συμπεριφοράς…

Ναι αλλά αν δεις την Νομοθεσία

(Που κανένας μας δεν την έχει δει)

Το σίγουρο είναι ότι μιλάει για καινούργιους λογαριασμούς

Όχι για τους ήδη υπάρχοντες

Εκτός εάν ήρθε ανανέωση στα Terms Of Use των Social και εγώ δεν το είδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dawnvibe είπε

Ναι αλλά αν δεις την Νομοθεσία

(Που κανένας μας δεν την έχει δει)

Το σίγουρο είναι ότι μιλάει για καινούργιους λογαριασμούς

Όχι για τους ήδη υπάρχοντες

Εκτός εάν ήρθε ανανέωση στα Terms Of Use των Social και εγώ δεν το είδα

Πάντως θα ήταν ωραίο να γραφτεί ένα άρθρο, όχι αναπαραγωγή από κάποιο άλλο, από τα παιδιά εδώ μέσα που να αναλύεται και να λύνονται τέτοιες απορίες για το νομοσχέδιο…

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ZoReN είπε

Όπως λέει το άρθρο, για τους χρήστες που δεν θα πάρουν την συνδρομή η όλη εμπειρία θα είναι η ίδια. Πιστεύω ότι αυτό θα ισχύει στην αρχή του συνδρομητικου πλάνου. Σταδιακά βλέπω το feed να γεμίζει με διαφημίσεις για να σε "αναγκάσει" να παρεις συνδρομή 

Το μόνο σίγουρο ειναι αυτό...πάρε παράδειγμα το YouTube το οποίο χρόνια τώρα έχει συνδρομή.χωρίς adblocker είναι άχρηστο, ήδη το ινστα είναι τιγκαρισμένο και στο feed αλλα και στα stories & reels.

Ας δούμε πως θα πάει και αν γίνει αυτο που ανέφερες σταδιακά πολύ απλά σβήνω και το ινστα.Το facebook το εχω σβήσει περίπου 6 μήνες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, AtiX said:

Καλά το κατάλαβα, όμως αυτό δεν έρχεται σε αντίθεση με την νομοθεσία της ΕΕ που ουσιαστικά απαγορεύει την συλλογή προσωπικών δεδομένων εκτός και αν το επιτρέψω εγώ ο ίδιος?

 

 

Φαντάζομαι ότι θα σου δίνει 3 επιλογές. Συνδρομή, αποδοχή προσωποποιημένων διαφημίσεων ή κατάργηση λογαριασμού

Και σταματήστε να αναφέρετε τα terms of use σαν να είναι Ευαγγέλιο. Ο ευρωπαϊκός νόμος που είναι ανώτερος των όρων, απαγορεύει την καταγραφή προσωπικών δεδομένων όπως την καταναλωτική συμπεριφορά εκτός και εάν το αποδεχτείτε ξεκάθαρα. Θα πρέπει η metα να σε ρωτήσει ξεκάθαρα εάν αποδέχεσαι την καταγραφή.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε καλορίζικα στον Μάρκουλη...για να δούμε λοιπόν οσοι δε θα πάρουν συνδρομή αντι για δημοσιευσεις θα βλεπουν περισσοτερες διαφημισεις απο οτι τωρα?.

Προβλέπω να σβήνω και Instagram.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, j_karigiannis είπε

Εισάγω τεχνικά ένα πρόβλημα που δεν υπήρχε, και σε χρεώνω για να στο λύσω ενώ παράλληλα βγάζω και απο το πρόβλημα λεφτά ...

Αυτή είναι η έννοια του Καπιταλισμού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους να βγάλουν κατι τις παραπάνω δις.

γιατι και συνδρομες θα εχει και τα δεδομενα σου θα παιρνει και θα τα πουλαει και θα σκανε διαφημισεις σε ολα τα μεσα εκτος απο fb insta για κανα χρονο και μετα σαν το νετφλιξ 

δωσε αντι 9.99  μονο 7.99 για λιγότερες και θα δινουμε και ολα καλα μιας και κανεις δεν θα το κοψει μην φοβαστε τιποτα παιδια .

ποιος αντεχει να μην ανεβασει τα μακαρονια που τρωει καθε μερα?

το καφε που πινει και το χασμουριτο απο την νυστα που εχει και δεν μπορει να κοιμηθει επειδη οι ακολουθοι τον αναζητανε?,

εχουμε γινει truman show

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, basilis_k6 said:

Αν ελεγα σε καποιον πριν δεκαπεντε χρονια να πληρώνει για fb παιζει και να έκλαιγε απο τα γελια. 

Δεν δινουμε φραγκο σε καμια υπηρεσία ιντερνετ. Νομος.

Μάλλον μιλάς για σένα. Αλλιώς θα είχαν βουλιάξει από καιρό όλες οι συνδρομητικές. Τώρα γενικά το πράγμα βγάζει πιο πολύ νόημα. Ξέρεις πόσο κοστολογούνται τα δεδομένα σου. Γιατί τίποτα δεν είναι τσάμπα. Ούτε οι servers των εταιριών ούτε οι προγραμματιστές. Σε κάποια φάση θα ξεσκαρτάρουμε και τι ακριβώς θέλουμε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mike299 είπε

Φαντάζομαι ότι θα σου δίνει 3 επιλογές. Συνδρομή, αποδοχή προσωποποιημένων διαφημίσεων ή κατάργηση λογαριασμού

Και σταματήστε να αναφέρετε τα terms of use σαν να είναι Ευαγγέλιο. Ο ευρωπαϊκός νόμος που είναι ανώτερος των όρων, απαγορεύει την καταγραφή προσωπικών δεδομένων όπως την καταναλωτική συμπεριφορά εκτός και εάν το αποδεχτείτε ξεκάθαρα. Θα πρέπει η metα να σε ρωτήσει ξεκάθαρα εάν αποδέχεσαι την καταγραφή.

Έκανα νέο λογαριασμό Facebook μετά την ψήφιση του νόμου 

Και δεν με ρώτησε Ξεκάθαρα τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω και την αλλά απορία. Πως αυτό θα λειτουργήσει για τα καταστήματα που θέλουν να διαφημιζονται μέσα. Έχω πχ ένα κατάστημα και πληρώνω το Facebook για να διαφημιζομαι εκεί και με αυτό τον τρόπο έχω Χ επισκέψεις στην ιστοσελίδα-eshop μου και Ψ έσοδα από αυτό. Θα επηρεάσει όλο αυτό το κατάστημα; Θα έχω τα ίδια νούμερα η θα πρέπει να πληρώνω έξτρα για να διαφημιζομαι; Μιλάω πάντα για "μικρά" καταστήματα. Όχι για Κωτσοβολο η Temu

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι θα αρχίσουμε να βλέπουμε πάλι αυτούς που : Δεν συναινώ να χρησιμοποιεί το facebook τα στοιχεία μου και να με χρέωση οποιασδήποτε συνδρομή 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ZoReN said:

Όπως λέει το άρθρο, για τους χρήστες που δεν θα πάρουν την συνδρομή η όλη εμπειρία θα είναι η ίδια. Πιστεύω ότι αυτό θα ισχύει στην αρχή του συνδρομητικου πλάνου. Σταδιακά βλέπω το feed να γεμίζει με διαφημίσεις για να σε "αναγκάσει" να παρεις συνδρομή 

Και μετά επόμενο βήμα ad-supported συνδρομή με χαμηλότερο κόστος. Δεν χρειάζεται να είσαι μάντης, ήδη το έχουμε δει να γίνεται αρκετές φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...