Προς το περιεχόμενο

Meta: Δυνατότητα συνδρομής 9,99€ το μήνα για Facebook και Instagram χωρίς διαφημίσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λέει το άρθρο, για τους χρήστες που δεν θα πάρουν την συνδρομή η όλη εμπειρία θα είναι η ίδια. Πιστεύω ότι αυτό θα ισχύει στην αρχή του συνδρομητικου πλάνου. Σταδιακά βλέπω το feed να γεμίζει με διαφημίσεις για να σε "αναγκάσει" να παρεις συνδρομή 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Αν ελεγα σε καποιον πριν δεκαπεντε χρονια να πληρώνει για fb παιζει και να έκλαιγε απο τα γελια. 

Δεν δινουμε φραγκο σε καμια υπηρεσία ιντερνετ. Νομος.

 

2 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Εννοείται! Και μετά να κλαιγομαστε ότι είναι χάλια!

Μα υπάρχουν τα λεφτόδεντρα!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Θα συνεχίσουν να καταγράφουν τα δεδομένα. Αυτό δεν αλλάζει. Το μόνο που αλλάζει είναι ότι δεν θα σου πετάει διαφημίσεις στο feed σου. 

Καλά το κατάλαβα, όμως αυτό δεν έρχεται σε αντίθεση με την νομοθεσία της ΕΕ που ουσιαστικά απαγορεύει την συλλογή προσωπικών δεδομένων εκτός και αν το επιτρέψω εγώ ο ίδιος?

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AtiX είπε

Κάτι ή εγώ δεν καταλαβαίνω αυτή τη παράγραφο ή μας κοροϊδεύουν καταγράφοντας τα πάντα…

Δε σου έχει τύχει να μιλάς με κάποιον στο messenger και να λες πχ βγήκα στο τάδε μαγαζί και μετά να σου σκάει διαφήμιση η κάτι αντίστοιχο ? Εμένα γνωστή μου μου έλεγε για συγκςκριμενο μαγαζί στη Γλυφάδα και μετά από καμιά ώρα που τελείωσε η κουβέντα μου βγήκε εντελώς άσχετο βίντεο στο YouTube από εντελώς άσχετο κανάλι με το μαγαζι αυτό .Τα πάντα καταγράφουν και έχουμε δώσει και συγκατάθεση .

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σταματήσουν και το tracking μαζί με την συνδρομή τότε worth it.

Edit: 

> 9,99€/μήνα μέσω web ή 12,99€/μήνα σε iOS και Android

Inb4 Apple and Google say no. Ξεκάθαρα για να καλύψουν το 30% κόστος των App stores.

Επεξ/σία από MrRush
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καλά το κατάλαβα, όμως αυτό δεν έρχεται σε αντίθεση με την νομοθεσία της ΕΕ που ουσιαστικά απαγορεύει την συλλογή προσωπικών δεδομένων εκτός και αν το επιτρέψω εγώ ο ίδιος?

 

 

Το εχεις επιτρεψει οταν ανοιξες λογαριασμο. Απλα δεν διαβασες το σεντονι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, AtiX said:

Καλά το κατάλαβα, όμως αυτό δεν έρχεται σε αντίθεση με την νομοθεσία της ΕΕ που ουσιαστικά απαγορεύει την συλλογή προσωπικών δεδομένων εκτός και αν το επιτρέψω εγώ ο ίδιος?

 

 

Μα εσύ ο ίδιος βάζεις τα προσωπικά σου δεδομένα. Όταν κάνεις λογαριασμό βάζεις το email σου, βάζεις τον τόπο κατοικίας σου, βάζεις το πρόσωπο σου, το που δουλεύεις και οτιδήποτε άλλο. Μόνο σου επιλέγεις και τα βάζεις όλα αυτά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Δε σου έχει τύχει να μιλάς με κάποιον στο messenger και να λες πχ βγήκα στο τάδε μαγαζί και μετά να σου σκάει διαφήμιση η κάτι αντίστοιχο ? Εμένα γνωστή μου μου έλεγε για συγκείμενο μαγαζί στη Γλυφάδα και μετά από καμιά ώρα που τελείωσε η κουβέντα μου βγήκε εντελώς άσχετο βίντεο στο YouTube από εντελώς άσχετο κανάλι με το μαγαζι αυτό .Τα πάντα καταγράφουν και έχουμε δώσει και συγκατάθεση .

 

16 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Το εχεις επιτρεψει οταν ανοιξες λογαριασμο. Απλα δεν διαβασες το σεντονι. 

 

12 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Μα εσύ ο ίδιος βάζεις τα προσωπικά σου δεδομένα. Όταν κάνεις λογαριασμό βάζεις το email σου, βάζεις τον τόπο κατοικίας σου, βάζεις το πρόσωπο σου, το που δουλεύεις και οτιδήποτε άλλο. Μόνο σου επιλέγεις και τα βάζεις όλα αυτά 

Βρε παιδιά τα ξέρω αυτά, αναφέρομαι στην μετά της ΕΕ νομοθεσία που περιορίζει την συλλογή  δεδομένων για την δημιουργία προφίλ καταναλωτικής συμπεριφοράς…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αηδία το Που καταντήσαμε τα τελευταία χρόνια,και πιο παλιά υπήρχαν αλλά αραιά και που,τώρα μας έχουν τρελάνει με μια πίσω απο την άλλη ιδιαίτερα στο Ytube είναι το χειρότερο,φτάσαμε στο να πρέπει να πληρώνεις ώστε να μην βλέπεις διαφημίσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Κάτι ή εγώ δεν καταλαβαίνω αυτή τη παράγραφο ή μας κοροϊδεύουν καταγράφοντας τα πάντα…

Μην ξεχνάς την Cambridge Analytica

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Καλά το κατάλαβα, όμως αυτό δεν έρχεται σε αντίθεση με την νομοθεσία της ΕΕ που ουσιαστικά απαγορεύει την συλλογή προσωπικών δεδομένων εκτός και αν το επιτρέψω εγώ ο ίδιος?

 

 

Τους το έχεις επιτρέψει όταν πατάς ΟΚ στα Terms Of Use

1 ώρα πριν, MrRush είπε

Αν σταματήσουν και το tracking μαζί με την συνδρομή τότε worth it.

Edit: 

> 9,99€/μήνα μέσω web ή 12,99€/μήνα σε iOS και Android

Inb4 Apple and Google say no. Ξεκάθαρα για να καλύψουν το 30% κόστος των App stores.

Λογικά σε όλα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...