Προς το περιεχόμενο

Το Netflix αυξάνει ξανά τις τιμές και προσθέτει συνδρομητές, παρά τις απεργίες στο Hollywood


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SeaLion είπε

Γενικά καλά δουλεύει το cast. Tο Netflix όμως...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

...στο Chromecast με Google TV, όπως και σε smart TV's, κάνει ban την συσκευή (αν την έχεις σε άλλο σπίτι), και αν πας να κάνεις cast από το κινητό (που δεν τρώει ban για κάποιο λόγο ακόμα) ανοίγει την εφαρμογή, άρα και δεν παίζει. Αν σβήσεις την εφαρμογή δεν μπορείς να κάνεις cast το Netflix!

Σε παλιό απλό Chromecast μπορείς να κάνεις cast όμως κανονικά. Έχω και τα δύο, και βασικά επανέφερα το παλιό για το Netflix μόνο καθώς γενικά είναι πολύ πιο αργό. Για όσο κρατήσει.

USB/HDMI? Να συνδέω υπολογιστή για να δω Netflix από τον browser δεν παίζει...

γιατί να κάνεις casting netflix???

Νόμιζα μιλούσες για casting απο vlc ή plex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Casting δοκίμασα κι εγώ στο Shield, αλλά δεν φαίνεται να παίζει. Αν κατάλαβα καλά απαιτεί εφαρμογή Netflix στον client (διαφορετικά δεν μου δίνει επιλογή για cast), που φυσικά μόλις σηκωθεί μου γράφει τα γνωστά περί household κλπ, χωρίς επιλογή για traveling code. 

Δεν πειράζει, στο καλό και να μας γράφουν. Αν επανέλθω θα είναι μόνο μέσω Τουρκίας. 

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, kinitos said:

Περιμένω να δω πόσοι θα το κόψετε που λέγατε...

Κανονικά πρέπει να κόψουμε σε όλο το κόσμο και όχι μόνο εκεί που ανεβαίνει η τιμή.

Έτσι και αλλιώς σε λίγο θα έρθει και σε εσένα

παρών, το έκοψα τον Σεπτέμβριο μετά απο πολλά χρόνια. Ξέρω οτι δεν θα τους λείψω, αλλά απο τον Σεπτέμβριο και μετά κατάλαβα οτι ούτε κι εμένα θα μου λείψει.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, ardi21 said:

Σε ποιο?

Apple TV, Amazon Prime λιγότερο περιεχόμενο αλλά ποιοτικό, όχι σκουπίδια  με το κιλό.

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nick_corobos είπε

γιατί να κάνεις casting netflix???

Για να παρακάμψεις αυτό:

7 ώρες πριν, nchatz είπε

απαγόρευση διαμοιρασμού κωδικών πρόσβασης από το Netflix

Αν δεν μοιράζεσαι κωδικό με κάποιον δεν σε απασχολεί :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πρόβλημα το εντοπίζω στην ενιαία πολιτική τιμολόγησης τον συνδρομητικών υπηρεσιών ανά την Ευρωπαϊκή Ένωση. Δεν είναι δυνατόν να ζητούν τα ίδια χρήματα από Γάλλους, Γερμανούς και τα ίδια από Βούλγαρους και Έλληνες. ΟΠώς και να το κάνουμε η αγοραστική δύναμη είναι πολύ διαφορετική και τα οποία 15-20 ευρώ έχουν άλλη αξία μεταξύ των κρατών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Twinstars είπε

Εγώ το πρόβλημα το εντοπίζω στην ενιαία πολιτική τιμολόγησης τον συνδρομητικών υπηρεσιών ανά την Ευρωπαϊκή Ένωση. Δεν είναι δυνατόν να ζητούν τα ίδια χρήματα από Γάλλους, Γερμανούς και τα ίδια από Βούλγαρους και Έλληνες. ΟΠώς και να το κάνουμε η αγοραστική δύναμη είναι πολύ διαφορετική και τα οποία 15-20 ευρώ έχουν άλλη αξία μεταξύ των κρατών.

Μα για αυτο ειμαστε το βορειο κομματι της Αφρικης και οχι το Νοτιο της Ευρωπης. Απλα ειμαστε large οποτε το παιζουμε Ευρωπαιοι με ξενα λεφτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τις αλλαγές που έγιναν στον διαμοιρασμό και με βάση ότι πλέον παρακολουθώ πρωτίστως Amazon και λιγότερο Disney με τον μικρό, δεν πρόκειται να ανανέωσω τον Γενάρη που λήγει η συνδρομή. Δεν είναι τόσο για τις αλλαγές που έκανε, ούτε για τις αυξήσεις τιμών, είναι περισσότερο γιατί κάθε φορά που το ανοίγω, το ξανακλείνω χωρίς να βάλω να δω τίποτα γιατί απλά βαριέμαι.

Το έχω πάντως απορία μέχρι πόσο μπορούν να το τραβήξουν μέχρι να αρχίσουν να χάνουν συνδρομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, NorgeMan είπε

παρών, το έκοψα τον Σεπτέμβριο μετά απο πολλά χρόνια. Ξέρω οτι δεν θα τους λείψω, αλλά απο τον Σεπτέμβριο και μετά κατάλαβα οτι ούτε κι εμένα θα μου λείψει.

Σίγουρα αυτούς δεν θα τους καεί καρφί, και σε παραδέχομαι και μπράβο σου που δεν θα καεί και εσένα. Αλλά υπάρχουν και οι άλλοι που τους λείπουν μόνο το Νetflix τα 8Κ τα 4Κ οι OLED 70' TV οι επεξεργαστές με τους ατελείωτους πυρήνες οι κάρτες των 4000 ευρώ τα 500 frame/sec τα τελευταία κυκλοφορίας κινητά τον 1500ευρώ μόνο και μόνο για να λεν εγώ έχω, και τα χρονάκια τους τα αφιερώνουν σε πράγματα που από ότι βλέπουμε αξίζουν πραγματικά. Βέβαια όταν φτάσει ο ώρα που θα αρχίζει να τους λείπει η ζωή εκεί να δούμε τη λύση θα τους βρει το Netflix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Twinstars said:

Εγώ το πρόβλημα το εντοπίζω στην ενιαία πολιτική τιμολόγησης τον συνδρομητικών υπηρεσιών ανά την Ευρωπαϊκή Ένωση. Δεν είναι δυνατόν να ζητούν τα ίδια χρήματα από Γάλλους, Γερμανούς και τα ίδια από Βούλγαρους και Έλληνες. ΟΠώς και να το κάνουμε η αγοραστική δύναμη είναι πολύ διαφορετική και τα οποία 15-20 ευρώ έχουν άλλη αξία μεταξύ των κρατών.

Εντός της ΕΕ δεν μπορείς να εμποδίσεις την αγορά αγαθών. Αν λοιπόν έχει €10 στην Ελλάδα και €15 στην Γερμανία, οι Γερμανοί θα αγοράσουν ελληνικές συνδρομές και αν πάει να τους μπλοκάρει θα μπλοκάρει την ελεύθερη διακίνηση προιόντων και υπηρεσιών! Δεν θα πανε να μπλέξουν με την κομισιόν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνανε γαργάρα να κόψουν τα δισκάκια , εμπάργκο στα βίντεο κλάμπ ( με ότι αυτό συνεπάγεται) για να μπλέξουμε με τις σαβουροπλατφόρμες...

 

Όλη η αφρόκρεμα ταινιών μέσα εκεί είναι... Δεν πειράζει , καλύτερα να δώ ταινίες σε DVD και ας είναι 10ετίας παρά την υπερβολική δόση cgi που έχουν οι καινούργιες με μειωμένο ενδιαφέρον περιεχομένου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Twinstars είπε

Εγώ το πρόβλημα το εντοπίζω στην ενιαία πολιτική τιμολόγησης τον συνδρομητικών υπηρεσιών ανά την Ευρωπαϊκή Ένωση. Δεν είναι δυνατόν να ζητούν τα ίδια χρήματα από Γάλλους, Γερμανούς και τα ίδια από Βούλγαρους και Έλληνες. ΟΠώς και να το κάνουμε η αγοραστική δύναμη είναι πολύ διαφορετική και τα οποία 15-20 ευρώ έχουν άλλη αξία μεταξύ των κρατών.

Δε νομίζω ότι είναι ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...