Προς το περιεχόμενο

Το Netflix αυξάνει ξανά τις τιμές και προσθέτει συνδρομητές, παρά τις απεργίες στο Hollywood


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειάζεται να το έχετε κάθε μήνα παίδες. Βάλτε, δείτε όσα θέλετε και αργότερα πάλι, σε κάνα εξάμηνο. Έτσι κι αλλιώς το 80% είναι σκουπιδαριό.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4/11 είναι η άγια μέρα, τελευταία μέρα της συνδρομής (που έχει ήδη κοπεί). Μετά από 6 χρόνια σχεδόν αδιάλειπτης χρήσης. Πλέον έχω συνηθίσει τόσο πολύ το Stremio, που ακόμα και στο Netflix να υπάρχει κάτι, πάλι στο Stremio θα το δω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόση μεγάλη εξάρτηση με το netflix δεν την περίμενα, τη στιγμή που υπάρχουν πολλοί ανταγωνιστές. Πλέον τα μεγάλα studios έχουν δικές τους πλατφόρμες και κάνουν συνεργασίες με δορυφορικές πλατφόρμες όπου δεν μπορούν να είναι αυτόνομες.!! Μήπως το netflix έγινε Apple.!!😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Καταλαβα, πανω που εμαθαν οι γονεις να χρησιμοποιουν smart tv, τωρα θα πρεπει να τους μαθω το chromecast

Τα καινούρια (με Google TV) τρώνε block πάντως. Τα παλιά δουλεύουν ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Τα καινούρια (με Google TV) τρώνε block πάντως. Τα παλιά δουλεύουν ακόμα...

Τι εννοείς τρώνε block. Λες ότι αν κάνεις cast ταινίες δεν παίζουν;

 

Ούτως η άλλως το casting δεν δουλεύει σωστά. Απο ότι καταλαβαίνω με usb ή hdmi. Οι αλλες λύσεις δεν είναι τόσο καλές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, έχω κάνει λογαριασμό από την πρώτη μέρα που ήρθε Ελλάδα,ανεχτηκα μια αύξηση, δύο αυξήσεις αλλά το κερασάκι στη τούρτα ήρθε με το password share. Στο σπίτι μου έχω 3 συνδέσεις ίντερνετ. Στην ουσία είναι 2 σπίτια κολλητά το ένα με το άλλο και αν ρίξεις έναν τοίχο γίνονται 1. Έχω το UHD πρόγραμμα αλλά πρόσφατα το έκοψα. Από εμένα τέλος,ξανά γυρνάω στην πειρατεία μετά από πολλαααα χρόνια.

Για να προλάβω μερικούς. Έχω Spotify οικογενειακό, Disney plus,YouTube premium και δεν κατεβάζω σπασμένα προγράμματα. Το Netflix όμως μου την βαρέσει άσχημα. Ότι ταινία βγάζει θα τη βλέπω με πλάγιο τρόπο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alejsalonica είπε

Δεν χρειάζεται να το έχετε κάθε μήνα παίδες. Βάλτε, δείτε όσα θέλετε και αργότερα πάλι, σε κάνα εξάμηνο. Έτσι κι αλλιώς το 80% είναι σκουπιδαριό.

Πράγματι, αλλά το ίδιο ισχύει και για το ΑΜΑΖΟΝ Prime που δεν έχει ούτε στο μισό υλικό του ελληνικούς υπότιτλους, ενώ πρόσφατα έβαλα έναν παλαιό κύκλο μια σειράς να δω και είχε άθλιους υπότιτλους από κάποια αυτόματη μετάφραση. Οπότε τα λεφτά τα δίνω σε αυτόν που με σέβεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, svartevarg said:

Το να κόψει κανείς το Netflix έχει καταντήσει σαν να προσπαθεί να κόψει το τσιγάρο.

Ακριβώς.. Τα εχω κοψει και τα 2. Στο κάπνισμα δυσκολεύτηκα λιγο είναι η αλήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, nick_corobos είπε

Τι εννοείς τρώνε block. Λες ότι αν κάνεις cast ταινίες δεν παίζουν;

 

Ούτως η άλλως το casting δεν δουλεύει σωστά. Απο ότι καταλαβαίνω με usb ή hdmi. Οι αλλες λύσεις δεν είναι τόσο καλές 

Γενικά καλά δουλεύει το cast. Tο Netflix όμως...

Spoiler

...στο Chromecast με Google TV, όπως και σε smart TV's, κάνει ban την συσκευή (αν την έχεις σε άλλο σπίτι), και αν πας να κάνεις cast από το κινητό (που δεν τρώει ban για κάποιο λόγο ακόμα) ανοίγει την εφαρμογή, άρα και δεν παίζει. Αν σβήσεις την εφαρμογή δεν μπορείς να κάνεις cast το Netflix!

Σε παλιό απλό Chromecast μπορείς να κάνεις cast όμως κανονικά. Έχω και τα δύο, και βασικά επανέφερα το παλιό για το Netflix μόνο καθώς γενικά είναι πολύ πιο αργό. Για όσο κρατήσει.

USB/HDMI? Να συνδέω υπολογιστή για να δω Netflix από τον browser δεν παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, svartevarg said:

Το να κόψει κανείς το Netflix έχει καταντήσει σαν να προσπαθεί να κόψει το τσιγάρο.

Σιγά, το κόβεις και πας σε άλλο platform και πολύ καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...