Προς το περιεχόμενο

Προς νέες αυξήσεις στις περισσότερες συνδρομητικές του επιλογές προορίζεται το Netflix


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαχαχα. Γελαω με το καθε νετφλιξ. Kodi και real debrid 10 χρονια τωρα και δεν δινω αλλο φραγκο σε κανεναν. Γραφικες εταιρειες πανακριβες χωρις περιεχομενο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Ποιες είναι οι νόμιμες εναλλακτικές; 

Α καλά.... Δεν θα μπω καν στον κόπο να συνεχίσω την κουβέντα μαζί σου όταν λαμβάνω μία τέτοια ερώτηση.

Μπορείς να συνεχίσεις να ζεις στο μικρόκοσμό σου...

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Μια βοήθεια παρακαλώ γιατί είμαι λίγο άσχετος με το συγκεκριμένο.

Διαμοιράζουμε εδώ & 3 χρόνια, 4 προφίλ.

Όλα άψογα, μέχρι πριν κανά 2μηνο, όπου σε όλους μας (εκτός του διαχειριστή), μας πρήζουν για "ελέγξτε αν ταξιδεύεται", "κύρια τηλεόραση", "κύριο σπίτι & βλακείες",

κάθε 3-4 μέρες.

Είναι λογικό...? Πρέπει κάτι να κάνουμε...?

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Α καλά.... Δεν θα μπω καν στον κόπο να συνεχίσω την κουβέντα μαζί σου όταν λαμβάνω μία τέτοια ερώτηση.

Μπορείς να συνεχίσεις να ζεις στο μικρόκοσμό σου...

Δεν θέλω να στο χαλάσω, αλλά σε αυτόν τον κόσμο κάποιοι δουλεύουμε για να φτιάχνουμε πράγματα τα οποία κάποιοι τα αγοράζουν.
Δεν δουλεύουν όλοι βέβαια, οπότε καλά θα είναι να ζει ο καθένας στον κόσμο του.
Άλλοι της δουλειάς. Και άλλοι σε αυτόν που νομίζουν πως τα λεφτά φυτρώνουν στα δέντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Doubt said:

Και θα "επενδύσουν" αλλού, πχ ελαιόλαδο.

 

Ακριβώς, το ελαιόλαδο ειναι είδος πρώτης ανάγκης και δεν το κόβεις, απλα το μειώνεις. Το νετφλιξ δεν είναι είδος 1ης ανάγκης και το κόβεις για μισο ευρώ απο ενα επίπεδο τιμής και πανω.

Οικονομικά 1ης δημοτικού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Arkin είπε

Να πουμε την αληθεια οι μεγαλυτερης ηλικιας δεν θα δουν netflix. Τουλαχιστον οι γυναικες 40-50+ βλεπουν τις δραματικες ελληνικες σειρες που υπαρχουν+παιχνιδια. 

Ξεκινησαν φετος

Η μαγισσα

Ναυγιο

Σασμος 

Γη της ελιας

Παγιδευμενοι 

Πανθεοι

και παρα παρα πολλες ακομα σειρες και απο παιχνιδια αλλα τοσα συν αυτα με τα ρουχα my style rocks shopping star κτλ. Μονο netflix δεν βλεπουν. Οι ανδρες συνηθως θα δουν η μπαλα η ξενες ταινιες και σπανια σειρες. Για αυτο με εχει καταβολεψει το cosmote tv και ειναι ολοι ευχαριστημενοι netflix+disney οταν ειχα βαλει ελαχιστα εβλεπαν βασικα καθολου εκτος αν το ανοιγα εγω στη βασικη τηλεοραση. 

Εγω τους εχω σιχαθει πραγματικα που πανε να αρμεξουν οτι μπορουν βαζοντας και διαφημισεις. Εχω χορτασει 4Κ remux προσωπικα με ποιοτητα που δεν εχουν ουτε 1/100 streaming υπηρεσιες με το κακιστο bitrate που δινουν. Το cosmote tv προσωπικα το χρησιμοποιω για το replay βλεπω εκατομμυριουχο και chaser και οταν χρειαζομαι κατεβαζω απο το κινητο αμεσα και γρηγορα offline ταινιες και σειρες και βλεπω. 

Τελος και το netflix και το disney και το apple. Τουλαχιστον Ελλαδα ο κοσμος δεν ξερει πως θα βγαλει το χειμωνα με 1.50 πετρελαιο το τελευταιο που τον νοιαζει ειναι να πληρωνει και τετοιες υπηρεσιες. 

Γέλασα λιγάκι γιατί κόλλησα στο 40 - 50+ 😅, εγώ που είμαι γυναίκα  age 44, βλέπω netflix μέσω τουρκίας, cosmote tv(ναι ναι καλά ο φάδερ), disney+ που το μοιράζομαι και μόλις έκανα εγγραφή euroleague tv πάλι με 600tl ! Άντε έκανα την κουτσουκέλα μου με το μαεστρο και το είδα στην ελληνική tv😁. Η τεχνολογία για τους μεγαλύτερους, σταματάει επειδή απλά δεν το είχαν ποτέ.

Και για να είμαι επίκαιρη επί του παρόντος άρθρου, παρόλο την αύξηση του νετφλιξ τουρκίας, πάλι είναι το μισό από της Ελλάδος. Αν ακριβύνει πολύ, νομίζω θα ακολουθήσω το θέμα real debrid που δεν έχω μπει στην διαδικασία να ψαχτώ ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τω μεταξύ κάτι παρόμοιο αναμένεται να πράξει και η Meta στην ΕΕ μετά το τσουχτερό πρόστιμο της τάξης των 1.2 δις που τσίμπησε από την Κομισιόν λόγω μη συμμόρφωσης με την νέα πολιτική προσωπικών δεδομένων. Η πράξη αυτή θα αφορά στην μηνιαία χρέωση των χρηστών στις πλατφόρμες IG/Facebook ή την επιλογή για διαφημίσεις με την δεύτερη να εξετάζεται, αμήν!

Επεξ/σία από tsf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, tsf said:

Εν τω μεταξύ κάτι παρόμοιο αναμένεται να πράξει και η Meta στην ΕΕ μετά το τσουχτερό πρόστιμο της τάξης των 1.2 δις που τσίμπησε από την Κομισιόν λόγω μη συμμόρφωσης με την νέα πολιτική προσωπικών δεδομένων. Η πράξη αυτή θα αφορά στην μηνιαία χρέωση των χρηστών στις πλατφόρμες IG/Facebook ή την επιλογή για διαφημίσεις με την δεύτερη να εξετάζεται, αμήν!

Ευκαιρία να κόψουμε και το facebook, όπου κάποτε έμπαινα 100 φορες τη μερα, και τωρα μπαίνω 10 τη βδομάδα. Το messager θα λείψει, αλλά υπάρχουν και αλλού πορτοκάλιες. 

Αν και είναι αλλη περίπτωση αυτη. Ζήτησαν από το fb να πληρώνει φορο, και αυτο απάντησε οκ αλλα θα πληρώνετε συνδρομή. Στη συγκεκριμένη χώρα που ζήτησε φορο, οχι γενικά. Θα δούμε εαν και όταν γενικευτει αυτο. Ακριβώς γι αυτό ζήτησε σύνδρομη για να δείξει οτι δεν είναι κοροϊδίο και αν της ζητάνε παράλογους φόρους εχει και αυτή απάντηση. Ηδη με αυτη την κίνηση κόπηκε η όρεξη παντού να κάνουν το ίδιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, oldnew είπε

Ευκαιρία να κόψουμε και το facebook, όπου κάποτε έμπαινα 100 φορες τη μερα, και τωρα μπαίνω 10 τη βδομάδα. Το messager θα λείψει, αλλά υπάρχουν και αλλού πορτοκάλιες. 

Αν και είναι αλλη περίπτωση αυτη. Ζήτησαν από το fb να πληρώνει φορο, και αυτο απάντησε οκ αλλα θα πληρώνετε συνδρομή. Στη συγκεκριμένη χώρα που ζήτησε φορο, οχι γενικά. Θα δούμε εαν και όταν γενικευτει αυτο. Ακριβώς γι αυτό ζήτησε σύνδρομη για να δείξει οτι δεν είναι κοροϊδίο και αν της ζητάνε παράλογους φόρους εχει και αυτή απάντηση. Ηδη με αυτη την κίνηση κόπηκε η όρεξη παντού να κάνουν το ίδιο.. 

Πλακα πλακα οντως εποχες 2006 μπαιναμε HI5 συνεχεια μετα με facebook και εκει αρκετα πιο μικρες ηλικιες προφανως. Στα 25-30+ απλα δεν ασχολεισαι εχω 6 χρονια το εχω διαγραψει και εχει ηρεμισει το κεφαλι μου. Μονο viber για συνομιλια με φιλους φιλες συγγενεις και τελος. 

Το προβλημα ειναι οτι εχει πολλα μικρα γενικα πολυ μαζα που απλα θα πληρωσει και συνδρομη και ενα σωρο βλακειες γιατι θα ειναι η νεα μοδα. Παντα θα υπαρχουν αυτοι που θα πανε με το κυμα της εποχης οποτε τετοιες αθλιες υπηρεσιες δεν θα εκλειψουν ποτε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Arkin said:

Πλακα πλακα οντως εποχες 2006 μπαιναμε HI5 συνεχεια μετα με facebook και εκει αρκετα πιο μικρες ηλικιες προφανως. Στα 25-30+ απλα δεν ασχολεισαι εχω 6 χρονια το εχω διαγραψει και εχει ηρεμισει το κεφαλι μου. Μονο viber για συνομιλια με φιλους φιλες συγγενεις και τελος. 

Το προβλημα ειναι οτι εχει πολλα μικρα γενικα πολυ μαζα που απλα θα πληρωσει και συνδρομη και ενα σωρο βλακειες γιατι θα ειναι η νεα μοδα. Παντα θα υπαρχουν αυτοι που θα πανε με το κυμα της εποχης οποτε τετοιες αθλιες υπηρεσιες δεν θα εκλειψουν ποτε. 

Οι μικροί, σχολεία κλπ, το βάζουν γιατί ειναι τζάμπα. Αμα τους ζητήσεις 2ε το μηνα, το 90% απο αυτους θα το κόψει και ας χαλάει 100€ το μηνα σε τσιγάρα.. Ασσ που και σε αυτή την κατηγορία έχει πέσει το fb, χρησιμοποιούν πολύ πλέον το Instagram. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, oldnew είπε

Οι μικροί, σχολεία κλπ, το βάζουν γιατί ειναι τζάμπα. Αμα τους ζητήσεις 2ε το μηνα, το 90% απο αυτους θα το κόψει και ας χαλάει 100€ το μηνα σε τσιγάρα.. Ασσ που και σε αυτή την κατηγορία έχει πέσει το fb, χρησιμοποιούν πολύ πλέον το Instagram. 

Βρε εχουν οι γονεις εδω τα περνουν κινητα των 1000 ευρω και δεν ξερουν που πανε τα τεσσερα. Οι εταιριες βρηκαν ευκαιρια σου λενε ειναι πολυ καλυτερο να περνεις καθε μηνα ενα σταθερο ποσο απο πολλους παρα ενα fixed ποσο και τελος. Τωρα σε facebook insta κτλ βεβαια δεν εχουμε να κανουμε με ταινιες και παιχνιδια αλλα με διαφημισεις που και εκει βγαζουν τρελα χρηματα οποτε ισως ειναι μουφα τα 16 ευρω το μηνα που και καλα ζητανε στο αλλο θεμα για να αποδεχτουν ολοι τις διαφημισεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ZoReN είπε

Το Netflix πάει να γίνει Apple. Έχει αποκτήσει φανατικά hater boys που ότι και να κάνει θα βγούν να το κράξουν. Πραγματικά γράψτε μου άλλες εταιρίες με αυτό το φαινόμενο. Δεν μου έρχεται καμία

Πλάκα κάνουμε, προσωπικά και 25€ το μήνα να είχε σκασίλα μου, ο μόνος λόγος όπου το παράτησα, εδω και ένα τρίμηνο ήταν το ατελείωτο scroll και να μην βλέπω ΠΟΤΕ κάτι, τα ίδια και τα ίδια είτε έκανες αρνητική κριτική είτε όχι ξανά στις προτάσεις άπειρες παλιές ταινίες που πολλές τις έχω ξαναδεί και ενα κάρο ισπανικές και κορεάτικες σειρές, οκ δεν γουστάρω να βλέπω οτιδήποτε σε κορεάτικό ασιατικό υλικό τι θα πρέπει να κάνω να το συνηθίσω ενώ το πληρώνω....αυτό δεν είναι διασκέδαση αλλά αποκαλείται BSDM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να καταργήσουν τα προφίλ απο 5 μόνο σε 1 και να αυξήσουν την τιμή λίγο ακόμα.

Έτσι αν θέλει κάποιος να έχει το δικό του προφίλ θα πρέπει να κάνει δικό του λογαριασμό με δική του συνδρομή.

Έτσι τα έσοδα τους θα αυξηθούν κατακόρυφα.

Στη συνέχεια θα μπορούν να καταργήσουν και το 1 προφίλ και να ενσωματωθεί το Netflix στην εφορία ή στο λογαριασμό της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...