Προς το περιεχόμενο

Προς νέες αυξήσεις στις περισσότερες συνδρομητικές του επιλογές προορίζεται το Netflix


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να πουμε την αληθεια οι μεγαλυτερης ηλικιας δεν θα δουν netflix. Τουλαχιστον οι γυναικες 40-50+ βλεπουν τις δραματικες ελληνικες σειρες που υπαρχουν+παιχνιδια. 

Ξεκινησαν φετος

Η μαγισσα

Ναυγιο

Σασμος 

Γη της ελιας

Παγιδευμενοι 

Πανθεοι

και παρα παρα πολλες ακομα σειρες και απο παιχνιδια αλλα τοσα συν αυτα με τα ρουχα my style rocks shopping star κτλ. Μονο netflix δεν βλεπουν. Οι ανδρες συνηθως θα δουν η μπαλα η ξενες ταινιες και σπανια σειρες. Για αυτο με εχει καταβολεψει το cosmote tv και ειναι ολοι ευχαριστημενοι netflix+disney οταν ειχα βαλει ελαχιστα εβλεπαν βασικα καθολου εκτος αν το ανοιγα εγω στη βασικη τηλεοραση. 

Εγω τους εχω σιχαθει πραγματικα που πανε να αρμεξουν οτι μπορουν βαζοντας και διαφημισεις. Εχω χορτασει 4Κ remux προσωπικα με ποιοτητα που δεν εχουν ουτε 1/100 streaming υπηρεσιες με το κακιστο bitrate που δινουν. Το cosmote tv προσωπικα το χρησιμοποιω για το replay βλεπω εκατομμυριουχο και chaser και οταν χρειαζομαι κατεβαζω απο το κινητο αμεσα και γρηγορα offline ταινιες και σειρες και βλεπω. 

Τελος και το netflix και το disney και το apple. Τουλαχιστον Ελλαδα ο κοσμος δεν ξερει πως θα βγαλει το χειμωνα με 1.50 πετρελαιο το τελευταιο που τον νοιαζει ειναι να πληρωνει και τετοιες υπηρεσιες. 

Η μανα μου που ειναι 63 δεν βλεπει καθολου τηλεοραση σου λεω απο τοτε που της εβαλα το netflix το εχει λιωσει.Βλεπει σειρες ταινιες και οχι μονο αμερικανικες παραγωγες αλλα εχει λιωσει κατι κινεζικες και κορεατικες παραγωγες αλλα και ισπανικες.Σχετικο ειναι τι βλεπει ο καθενας αλλα ας πουμε η πεθερα μου τα βλεπει αυτα που λες αλλα μολις τελειωσουν γουσταρει να βλεπει οτιδηποτε με ζομπια εχει κολλησει με τα walking dead..Αντε βγαλε ακρη με λιγα λογια, εγω απο την αλλη δεν εχω καν συνδεμενη κεραια στην τηλεοραση που βλεπω στο σαλονι, μονο σε μια μικρη εχω συνδεμενη κεραια και αυτο γιατι εκει βλεπει η γυναικα το πρωι με τις δουλειες.Εμενα με εχει χασει η τηλεοραση απο εποχες dvdrip...σπανια θα δεις κατι αξιολογο αλλα και να υπαρχει οι διαφημισεις ειναι αρκετος λογος να μην την προτιμαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το νετφλιξ θα ανεβάζει τις τιμές όσο το παίρνει μέχρι να βρεθεί ο ανταγωνιστής που θα του πάρει τη θέση ή να βγει κάτι νέο. Έτσι πάνε αυτά. Οι 5-10 που θα πάνε σε stremio, debrid, torrents και ότι άλλο δεν τους ενδιαφέρουν. Έχουν πλέον τόσο ευρύ κοινό. Έχουν καθιερωθεί. Ε, πάνε πλέον για το πολύ κέρδος και είναι και αναμενόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο ανεβαίνουν τα επιτόκια από τη FED, τόσο περισσότερο θα αυξάνουν τις τιμές τα Netflix, Disney+, AppleTV κλπ. Τελείωσε η περίοδος χάριτος των τελευταίων 10 ετών που όλες αυτές οι εταιρείες τεχνολογίας ζούσαν (και γεννήθηκαν) απλά με τα "επιδόματα" των επενδυτών που είχαν φθηνό χρήμα.

Επεξ/σία από stamstergios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, MikeGR7 είπε

Γελαω τωρα με τα γεματα οργη και αγανακτηση ποστ που λενε θα κοψουν, πειρατεια κτλ ....  🤣

Η αληθεια ειναι αλλη, θα κοψουν 20 ατομα σε καθε χωρα ενω οι νεες εγγραφες θα ειναι κατα εκατονταδες χιλιαδες.

Ο λογος ειναι απλος, οποιος εχει τα 14 εχει και τα 15, κυριολεκτικα κλαιν,  πόλυ αμφιβάλω ακομα και αν το πηγαιναν 50 ευρω το μηνα αν θα ειχε αισθητο αντικτυπο στον αριθμο νεων συνδεσεων κατ'ετος.

Απλα ειναι τελειο να εισαι keyboard warrior, προσωπικα το απολαμβανω 🤩

 

Μαλλον σου ειναι δυσκολο να καταλαβεις οτι δεν ειναι το 1-2 ευρω, ειναι για το νταβατζιλικι οσο για το keyboard warrior καταλαβαμε ποιος ειναι, να εχεις ενα καλο βραδυ και προσεχε μην στραμπουληξεις κανα δαχτυλο.

Επεξ/σία από keravnos21
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, keravnos21 είπε

Μαλλον σου ειναι δυσκολο να καταλαβεις οτι δεν ειναι το 1-2 ευρω, ειναι για το νταβατζιλικι οσο για το keyboard warrior καταλαβαμε ποιος ειναι, να εχεις ενα καλο βραδυ και προσεχε μην στραμπουληξεις κανα δαχτυλο.

Νταβατζιλικι ειναι οταν καποιος σου φορτώνει κατι με το ζορι.

Σε μια υπηρεσια δε σου κανει κανενας νταβατζιλικια, εσυ μονος επιλεγεις να την εχεις, αν δε σου αρεσει βγαλτην αλλιως cry me a river .

Ελα ρε συ, καταλαβες ποιος ειναι ο keyboard warrior οταν το γραφω καθαρα στην τελευταια προταση??

Ελπιζω να μη ζοριστηκες πολυ 🤣

Επεξ/σία από MikeGR7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Netflix πάει να γίνει Apple. Έχει αποκτήσει φανατικά hater boys που ότι και να κάνει θα βγούν να το κράξουν. Πραγματικά γράψτε μου άλλες εταιρίες με αυτό το φαινόμενο. Δεν μου έρχεται καμία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, forgotten είπε

Ότι πιο γελοίο έχω ακούσει προσφατα. Η αγορά δεν συγχωρεί ανοησίες και εάν κάποιοι νομίζουν ότι ο κόσμος παίρνει αυξήσεις όσο αυτοί ανεβάζουν τις τιμές τους η πραγματικότητα θα τους προσγειώσει απότομα.

Funny GIF

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, keravnos21 said:

Αφορμη ψαχνω για να το κοψω,καντε το λαθος χαρη θα μου κανετε.

Δεν σου έφτασε το ότι κόψανε το διαμοιρασμό? Μόνος σου το πλήρωνες? Ήρωας! 

8 hours ago, forgotten said:

Ότι πιο γελοίο έχω ακούσει προσφατα. Η αγορά δεν συγχωρεί ανοησίες και εάν κάποιοι νομίζουν ότι ο κόσμος παίρνει αυξήσεις όσο αυτοί ανεβάζουν τις τιμές τους η πραγματικότητα θα τους προσγειώσει απότομα.

Ναι όπως τους προσγείωσε πριν μήνες.

Που οι αναλυτές του ινσόμνια, δεν ξέρω αν ήσουν και εσύ μέσα σε αυτούς, βαριέμαι να ψάξω, λέγατε ότι θα το κλείσουν όλοι μιας και πλέον δε θα τους αφήνει να το μοιράζονται. Και αντί γι'αυτό, το netflix ανακοίνωσε ότι είχε αυξήσεις στον αριθμό των συνδρομών. 

Πες μου ΕΝΑΝ που θα διακόψει επειδή θα του το ακριβύνουν 2€. 

ΚΑΝΕΝΑΣ. Απλά, ΚΑΝΕΝΑΣ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, polaki είπε

Δεν σου έφτασε το ότι κόψανε το διαμοιρασμό? Μόνος σου το πλήρωνες? Ήρωας! 

Ναι όπως τους προσγείωσε πριν μήνες.

Που οι αναλυτές του ινσόμνια, δεν ξέρω αν ήσουν και εσύ μέσα σε αυτούς, βαριέμαι να ψάξω, λέγατε ότι θα το κλείσουν όλοι μιας και πλέον δε θα τους αφήνει να το μοιράζονται. Και αντί γι'αυτό, το netflix ανακοίνωσε ότι είχε αυξήσεις στον αριθμό των συνδρομών. 

Πες μου ΕΝΑΝ που θα διακόψει επειδή θα του το ακριβύνουν 2€. 

ΚΑΝΕΝΑΣ. Απλά, ΚΑΝΕΝΑΣ. 

Εγώ το έκοψα μετά το τέλος του διαμοιρασμου και δεν είναι θέμα λεφτων. Προσωπικά τα δυο ευρώ πάνω δεν θα μου λείψουν αλλά όταν με 19€ τον μήνα έχω Apple TV + Disney plus + Amazon prime μαζί ΑΡΝΟΥΜΑΙ να πληρώνω 15€ για μια μόνο υπηρεσία. 

Επεξ/σία από ares225
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι το ένα και τα δύο ευρώ αύξηση είναι irrelevant. Εγώ έβαλα netflix uhd ακριβώς μετά το κόψιμο του διαμοιρασμού, και το έκοψα πριν κάνα μήνα απλά γιατί έχοντας netflix κ πολωνικό prime μαζί, και πάλι δεν μπορούσα να δω ούτε το 1/3 από τις ταινίες που έψαχνα. Πάλι στο kodi πήγαινα. Γιατί να έχω netflix? 

Ακόμα και η γυναίκα που ήθελε να χαζεύει κάτι ράντομ, στο πολωνικό prime βρήκε χαζοσειρα μέσα σε δέκα λεπτά να δει. Η διαφορά είναι ότι το έχω πληρώσει δέκα ευρώ το χρόνο, όχι 14 το μήνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, polaki είπε

Δεν σου έφτασε το ότι κόψανε το διαμοιρασμό? Μόνος σου το πλήρωνες? Ήρωας! 

Ναι όπως τους προσγείωσε πριν μήνες.

Που οι αναλυτές του ινσόμνια, δεν ξέρω αν ήσουν και εσύ μέσα σε αυτούς, βαριέμαι να ψάξω, λέγατε ότι θα το κλείσουν όλοι μιας και πλέον δε θα τους αφήνει να το μοιράζονται. Και αντί γι'αυτό, το netflix ανακοίνωσε ότι είχε αυξήσεις στον αριθμό των συνδρομών. 

Πες μου ΕΝΑΝ που θα διακόψει επειδή θα του το ακριβύνουν 2€. 

ΚΑΝΕΝΑΣ. Απλά, ΚΑΝΕΝΑΣ. 

ουκ εξ ιδιων κρινωμεν τα αλλοτρια. Δεν αποτελει ειδος πρωτης αναγκης το netflix....

Αν οι αναλύσεις στηριζονται σε βραχυπροθεσμα δεδομενα δεν ισοδυναμουν με επιτυχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, polaki said:

Πες μου ΕΝΑΝ που θα διακόψει επειδή θα του το ακριβύνουν 2€. 

ΚΑΝΕΝΑΣ. Απλά, ΚΑΝΕΝΑΣ. 

Πολυ ξερόλας το παίζεις. Έχεις δει προφανώς στη γυάλινη σφαίρα οτι δε θα το κόψει κανένας. Δε μας λες και τους αριθμούς του λοτο? 

Καταρχήν γράφεις οτι ναναι. Κανείς δεν είπε ότι θα κλείσει το νετφλιξ, ή τουλάχιστον το 99% που κάνανε κριτική στο μέτρο δεν γραφανε τις ασυνάρτησιες που γράφεις. Προσωπικά και το έκοψα, και απο καμια 10ρια που ξερω οι 7 το κόψανε. Τυχαίο δείγμα, αλλά δείχνει οτι υπήρξε αντίκτυπο. Και 2 ευρώ να το ανεβάσει κάποιοι θα το κόψουν. Και αν το κόψουν ελάχιστοι, στα επόμενα 2€ θα δούμε αν το κόψουν κάποιοι. Ετσι δουλεύει η αγορά, συγκρίνεις τιμη και απο ενα επίπεδο και μετά δεν αγοράζεις. Αν ήταν έτσι θα το βάζανε 100€ το μηνα αφού δεν το κόβει κανείς (κατ εσένα πάντα). 

Το νετφλιξ είναι εταιρία. Αν περιμένεις να βγει και να πει ποτέ, "με τα μέτρα που πήραμε, πήραμε τον πουλο" τότε έχεις κάποιο γενικότερο πρόβλημα κατανόησης πως δουλεύουν οι εταιρείες.  Και το τωρινό μέτρο έχει 2 αναγνώσεις : Η μια είναι οτι το προηγούμενο μέτρο ΔΕΝ απέδωσε. Αν ειχε φέρει τοσα χρημάτα παραπάνω στην εταιρεία, και ηταν τόσο μεγάλη εισπρακτική επιτυχία , δε θα ζητιανεύε αλλο 1 ευρώ τόσο σύντομα. 

Απο αυτους που ξερω εγω, και δεν το κόψανε, οτι στοίχημα θες, κάποιος θα το κόψει. Γιατί και αυτοί οριακά στο να το κόψουν ειναι, αφορμή ψάχνουν. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ares225 είπε

Εγώ το έκοψα μετά το τέλος του διαμοιρασμου και δεν είναι θέμα λεφτων. Προσωπικά τα δυο ευρώ πάνω δεν θα μου λείψουν αλλά όταν με 19€ τον μήνα έχω Apple TV + Disney plus + Amazon prime μαζί ΑΡΝΟΥΜΑΙ να πληρώνω 15€ για μια μόνο υπηρεσία. 

Το ίδιο έκανα και γω.

Το Amazon έχει αρχίσει να γίνεται πολύ καλό.

Ειδικά στα αστυνομικά 

13 ώρες πριν, stamstergios είπε

Όσο ανεβαίνουν τα επιτόκια από τη FED, τόσο περισσότερο θα αυξάνουν τις τιμές τα Netflix, Disney+, AppleTV κλπ. Τελείωσε η περίοδος χάριτος των τελευταίων 10 ετών που όλες αυτές οι εταιρείες τεχνολογίας ζούσαν (και γεννήθηκαν) απλά με τα "επιδόματα" των επενδυτών που είχαν φθηνό χρήμα.

Το Netflix είναι καταχρεωμενο και απειλείται με κλείσιμο.

Έκανε μια περίοδο, τρελές επενδύσεις για να αναπτυχθεί απότομα δανειζόμενο ασυστολα, αλλά ο ανταγωνισμός από το Disney+ και οι αποτυχημένες σειρές του, το έφεραν σε δεινή θέση.

Δεν παίρνει όλα αυτά τα μέτρα τυχαία.

Επίσης, η αύξηση νομίζω αφορά μόνο το πακέτο με τις διαφημίσεις και σε κάποιες χώρες.

Μάλλον σαν διορθωτική ενέργεια μου φαίνεται σε κάποιες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ότι ασχολείστε ακόμα με το Netflix….

Να ασχοληθεί ο θείος ο παππούς Η γιαγιά θα το καταλάβω…. Όσοι Έχουμε άμεση πρόσβαση στην τεχνολογία και το ίντερνετ και γράφουμε και σε Φόρουμ δεν διανοείται να καθόμαστε να γκρινιάζουμε για το νετφλιξ…. Υπάρχουν πλέον αμέτρητες εναλλακτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...