Προς το περιεχόμενο

Προς νέες αυξήσεις στις περισσότερες συνδρομητικές του επιλογές προορίζεται το Netflix


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Netflix σχεδιάζει να αυξήσει τις τιμές του για τα συνδρομητικά πακέτα που προσφέρει χωρίς διαφημίσεις, μετά το τέλος της συνεχιζόμενης απεργίας των ηθοποιών του Hollywood.

Την είδηση δημοσίευσε πρώτη η Wall Street Journal, με την τιμή των μετοχών του Netflix να παρουσιάζει αύξηση γύρω στο 3%. Το Netflix συζητά την αύξηση των τιμών σε διάφορες αγορές παγκοσμίως, αλλά πιθανότατα θα ξεκινήσει με τις Ηνωμένες Πολιτείες και τον Καναδά, αναφέρει η WSJ, επικαλούμενη άτομα που γνωρίζουν το θέμα.

Από το δημοσίευμα πάντως δεν είναι άμεσα σαφές κατά πόσο θα αυξήσει τις τιμές το Netflix ή πότε ακριβώς θα τεθούν σε ισχύ οι νέες τιμές, ενώ αναμενόμενα η video streaming υπηρεσία αρνήθηκε να σχολιάσει το δημοσίευμα.

image.jpeg.cc68d49a0fa8891043e5ff8663e27b1f.jpeg

Οι συνομιλίες μεταξύ του συνδικάτου ηθοποιών SAG-AFTRA και της Συμμαχίας Παραγωγών Κινηματογράφου και Τηλεόρασης (AMPTP), η οποία εκπροσωπεί τα στούντιο, βρίσκονται σε εξέλιξη, με την επόμενη συνάντησή τους να έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη. Το συνδικάτο των σεναριογράφων κατέληξε σε προσωρινή συμφωνία με την AMPTP την περασμένη εβδομάδα μετά από πέντε μήνες αποτυχημένων διαπραγματεύσεων.

Το Netflix μείωσε τις τιμές των συνδρομητικών του προγραμμάτων σε 30 χώρες τον περασμένο Φεβρουάριο, με την Ελλάδα να μην περιλαμβάνεται στη λίστα χωρών. Τον ίδιο μήνα η εταιρεία παρουσίασε ένα σχέδιο για την πάταξη της κοινής χρήσης κωδικών πρόσβασης από τους συνδρομητές, το οποίο εφαρμόστηκε σε περισσότερες από 100 χώρες τον Μάιο και από τον Ιούλιο και στη χώρα μας.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμ, πως αλλιώς θα συνεχίσει να παράγει μαζικά τα "αριστουργήματα" που μας προσφέρει..😅

Κλέφτης θα γίνει..

Sad Bbc GIF

Επεξ/σία από gadgetseek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι πιο γελοίο έχω ακούσει προσφατα. Η αγορά δεν συγχωρεί ανοησίες και εάν κάποιοι νομίζουν ότι ο κόσμος παίρνει αυξήσεις όσο αυτοί ανεβάζουν τις τιμές τους η πραγματικότητα θα τους προσγειώσει απότομα.

Επεξ/σία από forgotten
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιες στιγμες ειναι που λεω ποσο θα χαρω να κλεισει η καθε τετοια εταιρεια ...

αλαζονες ολοι τους και απληστοι...

α και να μην ξεχασουμε καθε παταξη πειρατειας βοηθαει τα καναλια να ανεβαζουν τις τιμες και οχι να κατεβαζουν οπως θα επρεπε αφου δεν εχουν διαφυγωντα κερδη . η το αναποδο ...καποιος να μας πει τα οιοκονομικα σεναρια γιατι κατι καταλαβαινω λαθος ....

 

μακαρι να κανει αυξηση και την ιδια μερα να χασει συνδρομητες μακαρι ...

καλα οκ ειμαι ονειροπολος τα λεμε στο επομενο ποστ

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πω τα κλασικά "θα κλείσει" κλπ κλπ. Θα πω οτι τελέυταία σκέφτομαι να διακόψω την συνδρομή και βλέπω σε λίγους μήνες να το κάνω. Όχι γιατί "δεν βγαίνω μάνα μου" απαραίτητα αλλά έχει παραγίνει. Άνοδος σε όλες τις τιμές το οποίο σημαίνει μείωση μισθών. Κοιτάω την τσέπη μου και ψηφίζω θείο. Τέλος

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά μέσα σε ένα χρόνο από 70 TL  αν θυμάμαι καλά πήγε 129TL και τώρα 200TL!! Ευτυχώς δηλαδή που επεσε η λιρα

Επεξ/σία από giokspy
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι οτι ηδη απο 4 οθονες τις εριξα σε 2 λογω του περιορισμου, μεχρι στιγμης δεν με εχει πιασει γιατι βλεπω κανονικα στο σπιτι μου, η μανα μου εναν οροφο κατω και οποτε παω βολτα στα πεθερικα μου βαζω και βλεπω και απο εκει κανονικα...Μαλλον ειναι θεμα χρονου να προσαρμοστει ο αλγοριθμος η οτι στοιχεια μαζευουν μεχρι να ριξουν ακυρο σε μια απο τις 3 τοποθεσιες..Νομιζω λιγες εταιρειες εχουν πιασει τον παλμο της κοινωνιας και σε τι φαση βρισκεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγε τοσο καλα το προηγούμενο μετρο, που τώρα για να βγάλουν τα ιδια λεφτά με πριν, πρέπει να αυξήσουν την τιμη σε λιγοτερα πλέον θύματα,,,... εεε πελάτες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...