Προς το περιεχόμενο

Στην κυκλοφορία το macOS Sonoma 14 με widgets τύπου iOS και Game Mode


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, billdanos said:

Το ότι κάνει τη δουλειά του μια χαρά και όπως πρέπει δεν αρκεί? 

Αυτό συμβαίνει με τα Mac που το αναφέρω σε φίλους. Δουλεύουν τόσο απλά και απροβλημάτιστα για καιρό, που στο τέλος καταντάνε «βαρετά»…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 ώρες πριν, billdanos είπε

Στο M1 είναι όλα όπως και πριν. Στο imac του γραφείου με i7, η αλλαγή στην ταχύτητα και την απόκριση (ακόμη και στο boot time) είναι παραπάνω από εμφανής! :) 

Προς το χειρότερο εννοεις στον intel based? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
40 λεπτά πριν, vabill είπε

Προς το χειρότερο εννοεις στον intel based? 

Το αντίθετο! Είναι πολύ πιο γρήγορο στα πάντα! 

Επίσης πριν σας σπάσει εντελώς τα νεύρα το «Click wallpaper to reveal desktop» που είναι ενεργοποιημένο by default, το απενεργοποιείτε από τις ρυθμίσεις -> desktop and dock. :) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα mac ΔΕΝ δουλεύουν για χρόνια να πω πως δεν ήξερα καν ότι έγινε διαθέσιμο το release του Sonoma για το M1 air μου μιας και τις τελευταίες ημέρες έκανα την δουλειά μου με το air του....2011.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, chill είπε

Επειδή τα mac ΔΕΝ δουλεύουν για χρόνια να πω πως δεν ήξερα καν ότι έγινε διαθέσιμο το release του Sonoma για το M1 air μου μιας και τις τελευταίες ημέρες έκανα την δουλειά μου με το air του....2011.

Όταν λες δεν δουλεύουν ? Δεν τα χρησιμοποιείς ή για άλλο λόγο δεν..  Δεν υπάρχει ποιο εύκολο "σύστημα" θα πω για να κάνεις ας πούμε reset & format.  Ίσως δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, oXXo_nikosar είπε

Όταν λες δεν δουλεύουν ? Δεν τα χρησιμοποιείς ή για άλλο λόγο δεν..  Δεν υπάρχει ποιο εύκολο "σύστημα" θα πω για να κάνεις ας πούμε reset & format.  Ίσως δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς..

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός....σχολίασα θετικά  την διάρκεια ζωής των mac....ενώ έχω σύστημα του 2020....δουλεύω ακόμα και αυτό του 2011 αν είναι εύκαιρο....γιατί πολύ απλά ακόμα και με την "αρχαιολογία" κάνω μια χαρά την δουλειά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, john_ είπε

Έχουν κάνει πολύ ωραία δουλειά θα έλεγα. Εντυπωσιακά και τα νέα wallpapers. Θα ήθελα όμως το snap των παραθύρων στα Windows 11. Δουλεύω και τα δυο λειτουργικά και θα έλεγα πως τα Windows 11 υπερέχουν ακόμα στη διαχείριση των παραθύρων.

Rectangle. Κατέβασε την εφαρμογή αυτή, ότι καλύτερο στη διαχείριση των παραθύρων για Mac OS.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 λεπτά πριν, Makis38 είπε

Έχει κανείς θέμα με το download την wallpapers? 

Όχι, απλά κατεβαίνουν σχετικά αργά άσχετα με την ταχύτητα που εχεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το παρατήρησα, αλλά σε μένα από κάποια στιγμή και μετά το παρατάει και δεν συνεχίζει....και φτου και απ' την αρχή...ειδικά το liwa horizon...

Επεξ/σία από Makis38
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Κατι που εγινε αβαβα ειναι η πληρης αταργηση του PostScript  μετα απο 25 χρονια: https://forums.macrumors.com/threads/postscript-is-dead.2402474/

Good to know! Όχι πως έχω πολλά αρχεία σε αυτό το format προσωπικά, αλλά σίγουρα να μην τα προτιμώ στο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...