Προς το περιεχόμενο

iPhone 16 rumors


aces

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν ισχύουν οι φήμες για μικρότερη μπαταρία στο 16plus, μάλλον όχι.

Εχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα του να κουτσουρεύει συνεχώς τα φθηνότερα μοντέλα που ενδιαφέρουν τους περισσότερους για να σπρώξει κόσμο στα ακριβότερα.

 

μιλαω για τα pro max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, digitalarchive είπε

μιλαω για τα pro max

Προφανώς, αλλά εγώ δεν αναφέρθηκα κάπου στο δικό σου σχόλιο συμφορουμίτη.

Εμένα το σχόλιο μου αφορά το σχόλιο του άλλου συμφορουμίτη που λέει τι θα κάνουμε με τα φετινά iphone.

To Pro max από την στιγμή που θα κοστίζει τουλάχιστον 1500ευρώ, προσωπικά μου είναι αδιάφορο, ακόμα και μικρότερη οθόνη να είχε.

5 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Τί θα κάνουμε φέτος; Θα παραγγείλουμε day one ή μάλλον θα προσπαθήσουμε; 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Προφανώς, αλλά εγώ δεν αναφέρθηκα κάπου στο δικό σου σχόλιο συμφορουμίτη.

Εμένα το σχόλιο μου αφορά το σχόλιο του άλλου συμφορουμίτη που λέει τι θα κάνουμε με τα φετινά iphone.

To Pro max από την στιγμή που θα κοστίζει τουλάχιστον 1500ευρώ, προσωπικά μου είναι αδιάφορο, ακόμα και μικρότερη οθόνη να είχε.

 

Εννοείται μιλάμε για ακριβά κινητά. Κάτι γνωστό νομίζω.  Είτε plus είτε pro ακριβά είναι. Τι 1160 τί 1380 για plus 256GB και pro max 256Gb αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Εννοείται μιλάμε για ακριβά κινητά. Κάτι γνωστό νομίζω.  Είτε plus είτε pro ακριβά είναι. Τι 1160 τί 1380 για plus 256GB και pro max 256Gb αντίστοιχα.

Ναι αλλά το θέμα είναι ότι στο φθηνότερο Plus χτυπάνε πιο άσχημα  ορισμένα πράγματα.

Τόσα χρήματα και ούτε 120hz θα έχουν φέτος και οι ως τώρα φήμες λένε και για 10% μικρότερη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι αλλά το θέμα είναι ότι στο φθηνότερο Plus χτυπάνε πιο άσχημα  ορισμένα πράγματα.

Τόσα χρήματα και ούτε 120hz θα έχουν φέτος και οι ως τώρα φήμες λένε και για 10% μικρότερη μπαταρία.

Αν θες την άποψή μου δεν θα έπρεπε να υπάρχουν τα non pro. Οταν είναι σε αυτή την απόσταση από θέμα τιμής δεν βρίσκω το λόγο. 

Τώρα για τη μικρότερη μπαταρία προφανώς καταλαβαίνεις ότι δεν γίνεται το plus να έχει μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας από το pro max. H διάρκεια πάντως δεν νομίζω ότι θα έχει τρελή διαφορά. Πάλι καλή θα είναι η διάρκεια μπαταρίας του plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2024 στις 9:08 ΜΜ, CarbonFibre είπε

Αν θες την άποψή μου δεν θα έπρεπε να υπάρχουν τα non pro. Οταν είναι σε αυτή την απόσταση από θέμα τιμής δεν βρίσκω το λόγο. 

Ειναι τέρμα παράλογο να μην υπάρχουν non pro μοντέλα, μιας και αυτά ενδιαφέρουν τον περισσότερο κόσμο.

Το ότι είναι πετσοκομμένα ή έχουν κακή τιμολόγηση, εκεί έχει κυρίως ευθύνη η Apple.

Ούτε και αυτό που γράφεις για την μικρότερη μπαταρία στέκει. Θα μπορούσε στο Plus να κράταγε την ίδια μπαταρία και στο pro max να την ανέβαζε.

Το απλό Iphone 16 πως γίνεται και έχει μεγαλύτερη μπαταρία από το pro και δεν πειράζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, SaFiS said:

Παραγγελία Day One από Κώτσο, κοροϊδία επί 6 μήνες και κλάψα στο insomnia... 😂😂😂

Μα την Παναγία, κάθε φορά τέτοια εποχή, μπαίνω στο φορουμ για να βλέπω την κλάψα τους και να γελάω. 
IQ μπανάνας το λιγότερο.

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

https://www.forbes.com/sites/davidphelan/2024/09/04/apple-iphone-16-unexpected-design-change-predicted-in-new-report/
 

το νέο κουμπί στο μήλο θα ναι απτικό και θα μπορείς με αυτό να ζουμάρεις αυτόματα η να εστιάζεις την κάμερα κτλ. Το βρίσκω πρακτικό και καλή προσθήκη. 
 

Τα μικρότερα μπεζελς θα πετύχουν να χει το διό μέγεθος το 16 προ ΜΑξ 6.9 ίντσες με το προηγούμενο 15 μαξ 6.5 ίντσες  

ο νέος 48αρης σενσορας θα κάνει κάποια διαφορά αφού είναι και της Sony και έχει δοκιμαστεί. Άλλες διάφορες δε βλέπω. Καλή η αύξηση στη Ράμφος το 5-10% καλύτερη Μπαταρια με καλύτερη θερμική απόδοση και ο βελτιωμένος επεξεργαστής αλλά όχι σημαντικές αλλαγές. Εκτός από τους αρρώστους που θέλουμε να αλλάζουμε κάθε χρόνο κινητό δεν υπάρχει νομίζω λόγος να αναβαθμίσεις φέτος ειδικά όταν ξέρεις ότι είναι η τελευταία χρόνια με αυτό το σχεδιασμό. 
 

μακαρι να υπάρχει κάτι ακόμα αλλά δεν περιμένω προσωπικά κάτι.. η εταιρεία ποντάρει στο νέο λειτουργικό και στην ΑΙ που θα ναι διαθέσιμης από το 2025.. όποτε φέτος χαμηλά η μπάλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, avacan23 είπε

https://www.forbes.com/sites/davidphelan/2024/09/04/apple-iphone-16-unexpected-design-change-predicted-in-new-report/
 

το νέο κουμπί στο μήλο θα ναι απτικό και θα μπορείς με αυτό να ζουμάρεις αυτόματα η να εστιάζεις την κάμερα κτλ. Το βρίσκω πρακτικό και καλή προσθήκη. 
 

Τα μικρότερα μπεζελς θα πετύχουν να χει το διό μέγεθος το 16 προ ΜΑξ 6.9 ίντσες με το προηγούμενο 15 μαξ 6.5 ίντσες  

ο νέος 48αρης σενσορας θα κάνει κάποια διαφορά αφού είναι και της Sony και έχει δοκιμαστεί. Άλλες διάφορες δε βλέπω. Καλή η αύξηση στη Ράμφος το 5-10% καλύτερη Μπαταρια με καλύτερη θερμική απόδοση και ο βελτιωμένος επεξεργαστής αλλά όχι σημαντικές αλλαγές. Εκτός από τους αρρώστους που θέλουμε να αλλάζουμε κάθε χρόνο κινητό δεν υπάρχει νομίζω λόγος να αναβαθμίσεις φέτος ειδικά όταν ξέρεις ότι είναι η τελευταία χρόνια με αυτό το σχεδιασμό. 
 

μακαρι να υπάρχει κάτι ακόμα αλλά δεν περιμένω προσωπικά κάτι.. η εταιρεία ποντάρει στο νέο λειτουργικό και στην ΑΙ που θα ναι διαθέσιμης από το 2025.. όποτε φέτος χαμηλά η μπάλα 

Για το capture button δεν αξιζει η οποια αλλαγη ισως ουτε και για το Ai οταν ενεργοποιηθει.

Θα δουμε πως θα παει και το θεμα μπαταριες-αυτονομία που εχουμε αυξηση και μαλλον θα τις αλλαξει σε stacked battery technology κατι που περιμεναμε απο περσυ και δεν εγινε ποτέ....Αυτο μπορει να δωσει 1-2 ωρες παραπανω αυτονομία.....θεωρητικα παντα.

Τα bezels περιθωρια μικραινουν οποτε παμε σε 6.3/6.9 στα Pro με λογικά αρκετα καλυτερη αυτονομία.. Κ το συστημα ψυξης φαινεται να αλλαζει προς το καλυτερο στα 16 το ειχε κανει ποστ και @CarbonFibre.

Το Ai παραμενει ερωτηματικο το ποτε θα ειναι ενεργο και ποιες λειτουργίες θα δουλευουν και σε ποιες συσκευες (λογικα απο 15 κ μετα θα ειναι ενεργο οχι παλαιοτερες) . Κοσμος αλλαζει συσκευες ασχετα αν οι εταρίες απευθυνονται σε παλαιοτερους χρηστες οι περισσοτερς πωλησεις γινονται απο τους αρρωστους παρα απο χρηστες με παλαιοτερες συσκευες. Καθε χρονο εχουμε παρουσιασεις που στοχο εχουν κυριως το παλαιο πελατολογιο παρα χρηστες με νεωτερες συσκευες 

Επειδη ακομη μιλαμε για φημες ολο και κατι θα παει για την επομενη χρονιά. Δεν θα στα δωσει ολα η Apple οπως καθε χρονο κατι κραταει και για μετεπειτα.... ;) Τωρα εφτασε Δευτερα κοντη-γιορτη :)

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, aces said:

Για το capture button δεν αξιζει η οποια αλλαγη ισως ουτε και για το Ai οταν ενεργοποιηθει.

Θα δουμε πως θα παει και το θεμα μπαταριες-αυτονομία που εχουμε αυξηση και μαλλον θα τις αλλαξει σε stacked battery technology κατι που περιμεναμε απο περσυ και δεν εγινε ποτέ....Αυτο μπορει να δωσει 1-2 ωρες παραπανω αυτονομία.....θεωρητικα παντα.

Τα bezels περιθωρια μικραινουν οποτε παμε σε 6.3/6.9 στα Pro με λογικά αρκετα καλυτερη αυτονομία.. Κ το συστημα ψυξης φαινεται να αλλαζει προς το καλυτερο στα 16 το ειχε κανει ποστ και @CarbonFibre.

Το Ai παραμενει ερωτηματικο το ποτε θα ειναι ενεργο και ποιες λειτουργίες θα δουλευουν και σε ποιες συσκευες (λογικα απο 15 κ μετα θα ειναι ενεργο οχι παλαιοτερες) . Κοσμος αλλαζει συσκευες ασχετα αν οι εταρίες απευθυνονται σε παλαιοτερους χρηστες οι περισσοτερς πωλησεις γινονται απο τους αρρωστους παρα απο χρηστες με παλαιοτερες συσκευες. Καθε χρονο εχουμε παρουσιασεις που στοχο εχουν κυριως το παλαιο πελατολογιο παρα χρηστες με νεωτερες συσκευες 

Επειδη ακομη μιλαμε για φημες ολο και κατι θα παει για την επομενη χρονιά. Δεν θα στα δωσει ολα οπως καθε χρονο ;) Τωρα εφτασε Δευτερα κοντη-γιορτη :)

Το Ai θα ειναι διαθεσιμο μονο απο το 15pro και μετα. Αυτος ειναι και ο μονος λογος για καποιον να κανει την αναβαθμιση στο 16 η ακομα και στο 15pro τωρα που τρεχουν προσφορες ξεστοκαρισματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...