Προς το περιεχόμενο

Το YouTube δοκιμάζει την εμφάνιση λιγότερων διαφημίσεων αλλά μεγαλύτερων σε διάρκεια, στην τηλεόραση


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 minutes ago, koutsis said:

Για αυτό είναι και παράνομο. Γιατί κλέβουν το προϊόν κάποιου άλλου και το δίνουν δωρεάν!

Aν ήταν παράνομο δεν θα το είχαν στα stores των browsers έτσι απλά και όμορφα.

Ακόμα και στο chrome web store το έχει, που είναι της google που έχει το youtube:

https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε. 

Revanced στο κινητό και στο tablet 

Ublock origin + sponsored block στο pc

Smartube σε android box όσες τηλεοράσεις δεν υποστηρίζουν apk αγορά extra android box στα 30 ευρω και εγκατάσταση Smartube και τελος

 

Για τις υπόλοιπες διαφημίσεις στα διάφορα sites adguard premium. 

Όσα sites βγάζουν banner ότι κλείστε το adblock τρώνε block και από μένα τελείως. 

Έχουν γίνει όλοι μάγκες με τις διαφημίσεις και τα προσωπικά μας δεδομένα. Δεν θα χορτάσουν το έχω ξανά πει. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutsis είπε

Ελπίζω να κάνεις πλάκα γιατί δεν γίνεται να μην καταλαβαίνεις κάτι τόσο προφανές!!

Το προϊόν που σου πουλάει η google είναι τα video στο you tube. To youtube ειναι δική της πλατφόρμα και δεν είναι κάτι δημόσιο που το δικαιούσαι δωρεάν! Άρα σου λέει : σου παρέχω πρόσβαση στο προιόν μου και αν θέλεις να το αγοράσεις εχεις δύο επιλογές 1.Βλέπεις διαφημίσεις και στο δίνω δωρεάν (και παίρνω λεφτά απο τους διαφημιζόμενους) 2. Πλήρώνεις λεφτά απ'ευθείας σε εμένα και δεν βλέπεις διαφημίσεις, άρα αντι να πάρω λεφτα απο διαφημιζόμενους τα παίρνω κατ'ευθείαν από εσένα! Και στις δύο περιπτώσεις εννοείται οτι η google βγάζει λεφτά από το προιόν της μιας και τίποτα δεν είναι δωρεάν.

Αυτό που εγραψες πρίν με το super market είναι εντελώς άτοπο μιάς και στη μία περίπτωση ψωνίζεις από απο το super market και στην αλλη όχι. Στην περίπτωση του you tube και στις δύο περιπτώσεις ψωνίζεις το προιόν της! Αν θές να μην ψωνίζεις από τη google και να μη βγάζει λεφτά απο σένα ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ YOU TUBE! Δηλαδή μην ψωνίζεις το προιόν της! Εκτός αν θεωρείς το you tube καποιο είδος φυσικού αγαθού σαν τον αέρα, που όλοι θα πρέπει να έχουν πρόσβαση δωρεάν 🤣

Εσυ που γράφεις εδώ μέσα πληρώνεις?
Εγω όχι. Πως και όχι? Αφού τιποτα δεν ειναι δωρεάν.

Ακου φίλε αν είσαι μικρός, μάλλον δεν πρόλαβες το YouTube χωρίς διαφήμιση. Καμία! Ζερό!! 
Τοτε πως επιβίωνε το μαγαζί? Μα ειναι δυνατόν να πιστεύεις οτι το κανει για να επιβιώσει οικονομικά;
Αν τώρα επειδή το οικονομικό επιτελείο της πλατφόρμας θέλει να σπυ απλώνει και τα 2 του χεράκια, εσυ δέξου του.

Παρα παρά παρά πολλές υπηρεσίες ειναι δωρεάν γιατι τις εξυπηρετεί να ειναι. Θες να σου απαριθμήσω ή θα βρεις μόνος σου?

Αν δεν κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά, τουλάχιστον απάντησε μου στο πρώτο: η πρόσβαση στην εφαρμογή που διαβάζεις τώρα ειναι δωρεάν ή τη πληρώνεις?

Επεξ/σία από maxpet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει που ο καθένας την έχει δει content creator και είναι όλη την ώρα "και ο content creator πως θα πληρωθεί αν έχεις adblock". Που έχουμε φτάσει να βλέπουμε κυρίως ads και λίγο content. Στα blogs πλέον δεν μπαίνεις χωρίς adblock. το 70% της σελίδας είναι ads και όταν πας να κάνεις exit πάλι σου πετάνε ad.

Έχει γεμίσει όλο το youtube με κακό content χωρίς καν προσπάθεια και έχουν και την απαίτηση να τα κονομάνε.

Επίσης δεν με ενδιαφέρει να δω το content "σου", το ότι έτυχε και με έφερε το Yt δεν σημαίνει ότι θα ξαναμπώ αν έχεις κακό content. Επίσης αν δεν υπηρχε το content σου υπαρχουν χιλιαδες αλλοι με το ιδιο content :)

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, atypicalcoder είπε

Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει που ο καθένας την έχει δει content creator και είναι όλη την ώρα "και ο content creator πως θα πληρωθεί αν έχεις adblock".

Έχει γεμίσει όλο το youtube με κακό content χωρίς καν προσπάθεια και έχουν και την απαίτηση να τα κονομάνε.

Ειδικά Ελλάδα αν δεν έχει 500Κ συνδρομητές ψίχουλα θα πάρει. Αλλά όπως προείπε ένας χρήστης μας έχουν ταράξει στο γραφτείτε στο patreon, αυτός είναι ο χορηγός μου κτλ κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αd blocker και λαπτοπ μεχρι να σβησει ο ηλιος... εχω να δω διαφημιση απο το 2008. Να πανε να γ@@@... Αμα ηθελα να δω διαφημισεις, θα εβαζα STAR... Aμα θες ντε και καλα να δεις ytube στην ΤV, κανε cast... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Ειδικά Ελλάδα αν δεν έχει 500Κ συνδρομητές ψίχουλα θα πάρει. Αλλά όπως προείπε ένας χρήστης μας έχουν ταράξει στο γραφτείτε στο patreon, αυτός είναι ο χορηγός μου κτλ κτλ. 

Πως δεν τους κάνει ban το Youtube όσους κάνουν promote μέσα από το video? χάνει πελατεία το youtube έτσι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, maxpet said:

Εσυ που γράφεις εδώ μέσα πληρώνεις?
Εγω όχι. Πως και όχι? Αφού τιποτα δεν ειναι δωρεάν.

Ακου φίλε αν είσαι μικρός, μάλλον δεν πρόλαβες το YouTube χωρίς διαφήμιση. Καμία! Ζερό!! 
Τοτε πως επιβίωνε το μαγαζί? Μα ειναι δυνατόν να πιστεύεις οτι το κανει για να επιβιώσει οικονομικά;
Αν τώρα επειδή το οικονομικό επιτελείο της πλατφόρμας θέλει να σπυ απλώνει και τα 2 του χεράκια, εσυ δέξου του.

Παρα παρά παρά πολλές υπηρεσίες ειναι δωρεάν γιατι τις εξυπηρετεί να ειναι. Θες να σου απαριθμήσω ή θα βρεις μόνος σου?

Αν δεν κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά, τουλάχιστον απάντησε μου στο πρώτο: η πρόσβαση στην εφαρμογή που διαβάζεις τώρα ειναι δωρεάν ή τη πληρώνεις?

Αλλά αντί άλλων λες δυστυχώς. Στην αρχή λες ότι σε  υποχρεώνει η Google να την πληρώνεις χωρίς να χρησιμοποιείς το προϊόν της! Τώρα λες ότι ναι, χρησιμοποιείς το προϊόν της τελικά, αλλά δεν γουστάρεις να την πληρώνεις επειδή όταν πρώτο άνοιξε το YouTube ήταν δωρεάν και επειδή το Insomnia δεν σε υποχρεώνει να το πληρώνεις (άσχετα που και το insomnia είναι τίγκα στις διαφημίσεις αν δεν το έχεις προσέξει!) λες και η Google θα πρέπει να ρωτήσει πρώτα τι βολεύει εσένα για να στήσει το επιχειρηματικο της πλάνο! πραγματικά τώρα μπορεί να γίνει σοβαρή συζήτηση μαζί σου;; 

1 hour ago, Diavolos666 said:

Aν ήταν παράνομο δεν θα το είχαν στα stores των browsers έτσι απλά και όμορφα.

Ακόμα και στο chrome web store το έχει, που είναι της google που έχει το youtube:

https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm

Ναι sorry,  άλλο κατάλαβα. Εγώ εννοούσα τις παράνομες εφαρμογές (vanced κτλ.) που κατεβάζεις το apk και το περνάς με πλαγιο τρόπο εκτός Store. Τα add blockers που απλά τα βάζεις σαν addon σε ένα browser και συνεργάζεται μόνο με τον browser είναι άλλο θέμα...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αλλά αντί άλλων λες δυστυχώς. Στην αρχή λες ότι σε  υποχρεώνει η Google να την πληρώνεις χωρίς να χρησιμοποιείς το προϊόν της! Τώρα λες ότι ναι, χρησιμοποιείς το προϊόν της τελικά, αλλά δεν γουστάρεις να την πληρώνεις επειδή όταν πρώτο άνοιξε το YouTube ήταν δωρεάν και επειδή το Insomnia δεν σε υποχρεώνει να το πληρώνεις (άσχετα που και το insomnia είναι τίγκα στις διαφημίσεις αν δεν το έχεις προσέξει!) λες και η Google θα πρέπει να ρωτήσει πρώτα τι βολεύει εσένα για να στήσει το επιχειρηματικο της πλάνο! πραγματικά τώρα μπορεί να γίνει σοβαρή συζήτηση μαζί σου;; 

Ναι sorry,  άλλο κατάλαβα. Εγώ εννοούσα τις παράνομες εφαρμογές (vanced κτλ.) που κατεβάζεις το apk και το περνάς με πλαγιο τρόπο εκτός Store. Τα add blockers που απλά τα βάζεις σαν addon σε ένα browser και συνεργάζεται μόνο με τον browser είναι άλλο θέμα...

Βαριέμαι να σου απαντήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, koutsis said:

Ναι sorry,  άλλο κατάλαβα. Εγώ εννοούσα τις παράνομες εφαρμογές (vanced κτλ.) που κατεβάζεις το apk και το περνάς με πλαγιο τρόπο εκτός Store. Τα add blockers που απλά τα βάζεις σαν addon σε ένα browser και συνεργάζεται μόνο με τον browser είναι άλλο θέμα...

Και ο Mozilla και ο κάθε browser εφαρμογή είναι. Απλά κάποιες εφαρμογές είναι πιο κατευθυνόμενες προς συγκεκριμένη λειτουργία.

Όπως έρχεται το video stream από το youtube στον browser μου έτσι έρχεται και στην κάθε άλλη εφαρμογή.

Αυτό που θέλεις να πεις είναι ότι είναι εναντίων των όρων χρήσης του site, δεν μπορεί να είναι παράνομη μία εφαρμογή που διατίθεται δωρεάν και συνδέεται σε μία ιστοσελίδα όπως και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές. Στην τελική ας τις μπλόκαραν αν είναι παράνομες με την έννοια του νόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δε μπορεί να ξεπεράσει σε διάρκεια και εκνευρισμό τις διαφημίσεις των ελληνικών καναλιών κατά τη διάρκεια μιας ταινίας. Όταν φυσικά παίζουν καμιά ταινία. Ευτυχώς έχουμε εναλλακτικές επιλογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο εκνευριστικές οι διαφημίσεις στο Youtube που όχι μόνο τις διακόπτω αμέσως όλες αλλά αποφεύγω να αγοράσω ακόμα και τα προιόντα τους, πιστεύω τα ίδια θα κάνουν και πολλοί άλλοι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς 

εμένα με αρέσει ας πούμε να βλέπω asmr  videos .Και να βλέπω τον άλλον να κουρεύεται, γιατι  με χαλαρώνει 🥺

Γιατι ρε να μου πετάς διαφημησεις λίγο πριν τον κάνει 

πιστολακι ?☹️

Το YouTube έχει γίνει σπαστικό πλέον 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...