Προς το περιεχόμενο

Το YouTube δοκιμάζει την εμφάνιση λιγότερων διαφημίσεων αλλά μεγαλύτερων σε διάρκεια, στην τηλεόραση


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Silverage είπε

Πραγματικά σε τηλεόραση Samsung είναι βασανιστήριο τόσες πολλές διαφημίσεις. Πρέπει να βρουν κάποιον τρόπο να τις μπλοκάρουν. 

σε όλες τις μη android είναι βασανιστήριο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Εσυ αν εφτιαχνες βιντεο (αυτα που βλεπεις τωρα δλδ) θα ηθελες να τα εφτιαχνες τσαμπα; 

Οι δημιουργοι πληρωνονται απο τις διαφημίσεις που βλεπεις εσυ... 

Και στο κατω κατω αν δε θελετε να βλεπετε διαφημίσεις βαλτε ενα youtube premium ή το familly ν το μοιραστείτε και με αλλα 5 ατομα και ειστε κομπλε. 

 

Και πρέπει εγώ να υποστηρίξω την εξυπνάδα του YouTube? Πες μου εσυ κάποιον άλλο που στα πέρνει και απο τις 2 τσέπες και τον γουστάρεις. Η εταιρεία εχει κανει το πιο έξυπνο: Βλέπεις διαφημίσεις? Πληρώνεται το YouTube! Δεν βλέπεις διαφημίσεις? Πάλι πληρώνεται το YouTube! Ρε τι μάγκες ειναι αυτοί!

Πας σε οίκο ανοχής? Πληρώνεις. Δεν πας σε οίκο ανοχής? Πάλι πληρώνεις.

Περνανε αυτοκίνητα απο την Αττική οδό? Πληρώνεται. Δεν περνάνε? Πάλι πληρώνεται.

Ζητω οι Λατίνοι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Εσυ αν εφτιαχνες βιντεο (αυτα που βλεπεις τωρα δλδ) θα ηθελες να τα εφτιαχνες τσαμπα; 

Οι δημιουργοι πληρωνονται απο τις διαφημίσεις που βλεπεις εσυ... 

Και στο κατω κατω αν δε θελετε να βλεπετε διαφημίσεις βαλτε ενα youtube premium ή το familly ν το μοιραστείτε και με αλλα 5 ατομα και ειστε κομπλε. 

 

Patreon, and now a talk about our sponsor, click like and subscribe κτλ, δεν πληρώνονται από εκεί; Γιατί όσους βλέπω στο YouTube έχουν και άλλο τρόπο για έσοδα κτλ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilias78 είπε

Εγώ έκοψα το YouTube από την τηλεόραση κ ησύχασα. Δεν μπορείς σε παιδικό τραγουδάκι να μου βάζεις διαφήμιση video clip. Έλεος.

youtube kids  δεν έχει διαφημίσεις!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Android TV είναι, έχει μία διαδικασία από ότι διάβασα στον οδηγό, θέλει να ενεργοποιήσεις το USB debugging στην τηλεόραση (πρέπει να το βρω που είναι στην τηλεόρασή μου), ώστε να ενεργοποιήσω την εγκατάσταση από άγνωστες συσκευές, μετά να βάλω κάποιο άλλο file explorer γιατί το onboard που έχει δεν θα το λειτουργήσει όπως λέει ο οδηγός (γιατί από ότι κατάλαβα το default που έχει είναι μόνο για να βλέπει αρχεία βίντεο, φωτογραφίες και μουσική και όχι αρχεία apk) και μετά να το εγκαταστήσω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έκανα τις Android τηλεοράσεις... android, όπως τα κινητά και tablet δηλαδή. Φαντάζομαι αν ήταν με TV box/pc θα ήταν πιο εύκολη η εγκατάσταση, αλλά από το τίποτα πάλι κάτι είναι κι αυτό.

Θα το προσπαθήσω λογικά αύριο και θα δω, δεν επείγει τώρα αλλά αν ξανα-έρθουν τα μικρά πρέπει να το έχω βάλει οπωσδήποτε, δεν παίζει να τραβήξω τόση τυραννία ξανά.

...αυτό ξαναπέστο, παίζει να το έβαζα έτσι για να μην κάνω αλχημείες με addons και ειδικά στην τηλεόραση που θέλει εφαρμογή και ολόκληρη διαδικασία.

2 λεπτά δουλειά είναι μην σε αγχώνει. Δεν έχει διαφορά στην εγκατάσταση σε σχέση με το "απλό" android. απλώς η εφαρμογή είναι εκτός του play store, οπότε αναγκαστικά κάνεις εγκατάσταση από άγνωστες πηγές. 

Εμένα η τηλεόραση με android tv με έχει βολέψει πάντως  σε σχέση με το tv box που είχα μόνο και μόνο που δεν χρειάζομαι 2 πληκτρολόγια, αν τώρα σε μερικά χρόνια γίνει αργεί η τηλεόραση παίρνω ένα box. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gorge18 είπε

Εσυ αν εφτιαχνες βιντεο (αυτα που βλεπεις τωρα δλδ) θα ηθελες να τα εφτιαχνες τσαμπα; 

Οι δημιουργοι πληρωνονται απο τις διαφημίσεις που βλεπεις εσυ... 

Και στο κατω κατω αν δε θελετε να βλεπετε διαφημίσεις βαλτε ενα youtube premium ή το familly ν το μοιραστείτε και με αλλα 5 ατομα και ειστε κομπλε. 

 

στο τέλος θα πληρώνεις και τον αέρα που αναπνέεις και μετά έλα να μου πεις....

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, gregpec2 είπε

Ωραία, οπότε εσύ θα βολευτείς 👍

Πάντως το σχόλιο πήγαινε γενικότερα στο οτι δεν είναι η απόλυτη λύση, διότι δεν έχουν όλες οι τηλεοράσεις android.

ναι, ισως επρεπε να το διευκρινησω, απαντησα στον φιλο επειδη εχει android tv. παντως, ειναι 2 λεπτα η εγκατασταση, ενεργοποιεις debugging mode, κατεβαζεις τον downloader απο το store της τηλεορασης και σε αυτον πετας το λινκ και το κατεβαζει κ το εγκαθιστας. παιρνει συχνα αναβαθμισεις

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ότι δεν γίνεται να είναι τσάμπα και χωρίς διαφημίσεις αλλά αν τα βάλεις κάτω μια οικογένεια θέλει πολλά χρήματα για όλα αυτά.
Δεν είναι θέμα αν τα έχεις ή όχι. Είναι θέμα αν δικαιολογείται το κόστος σε σχέση με τι δίνουν. Αυτό ισχύει για την πλειοψηφία των Services.

Ναι ξέρω ελεύθερη αγορά οκ αλλά όταν είσαι στην ουσία μονοπώλιο δεν είναι έτσι. Τα περιθώρια κέρδους που έχουν είναι τεράστια.

Αν δεν μπει ανταγωνιστής έτσι θα είναι δυστυχώς....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NT1G είπε

Patreon, and now a talk about our sponsor, click like and subscribe κτλ, δεν πληρώνονται από εκεί; Γιατί όσους βλέπω στο YouTube έχουν και άλλο τρόπο για έσοδα κτλ. 

Κοιτά και οι περισσότεροι από εμάς 2 και 3 δουλειές κάνουμε. Δε μου φαίνεται παράλογο να τα παίρνουν από 3 τόπους.

 

άλλα μεγέθη βέβαια αλλά η ουσία παραμενει ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Κοιτά και οι περισσότεροι από εμάς 2 και 3 δουλειές κάνουμε. Δε μου φαίνεται παράλογο να τα παίρνουν από 3 τόπους.

 

άλλα μεγέθη βέβαια αλλά η ουσία παραμενει ίδια.

Ναι αλλά εσύ κουράζεις τον ίδιο σου τον εαυτό, εδώ κουράζεις και ταλαιπωρείς αυτούς που ουσιαστικά σε πληρώνουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι:

Στο YT Premium (οικογενειακό πακέτο) που κοστίζει 13 ευρώ/μήνα, λέει ότι μπορείς να βάλεις έως 5 διαφορετικούς λογαριασμούς, σωστά?

Αν είναι έτσι δεν μπορούν να βρεθούν 5 άτομα και να "μοιραστούν" ένα τέτοιο λογαρισμό (με 2,5 ευρώ το μήνα)? Ή κάτι δεν έχω καταλάβει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, maxpet said:

Και πρέπει εγώ να υποστηρίξω την εξυπνάδα του YouTube? Πες μου εσυ κάποιον άλλο που στα πέρνει και απο τις 2 τσέπες και τον γουστάρεις. Η εταιρεία εχει κανει το πιο έξυπνο: Βλέπεις διαφημίσεις? Πληρώνεται το YouTube! Δεν βλέπεις διαφημίσεις? Πάλι πληρώνεται το YouTube! Ρε τι μάγκες ειναι αυτοί!

Πας σε οίκο ανοχής? Πληρώνεις. Δεν πας σε οίκο ανοχής? Πάλι πληρώνεις.

Περνανε αυτοκίνητα απο την Αττική οδό? Πληρώνεται. Δεν περνάνε? Πάλι πληρώνεται.

Ζητω οι Λατίνοι.

Το ξέρεις οτι δεν δεν βγάζει κανένα λογικό νόημα αυτό που γράφεις έτσι?? 🤣 Σε οίκο ανοχής πας και κάνεις τη δουλειά σου και στις δύο περιπτώσεις. Απλά ο τρόπος πληρωμής διαφέρει. Είτε πληρώνεις έμμεσα βλέποντας διαφημίσεις είτε πλήρώνεις μετρητά.

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Fubar1916 said:

Δοκιμασε τον brave σε κινητο δε παιζει καθολου διαφημίσεις

 

Στο κινητό έχω το tubemate (νομίζω έτσι λέγεται) αλλά δεν παρακολουθώ τίποτα στο κινητό μου οπότε το αφαίρεσα. Το brave το έχω βάλει ήδη εννοείται.

Στην τηλεόραση είναι το θέμα.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω ότι 10 στους 10 το θέμα το έχουν στην τηλεόραση.

και επίσης 10 στους 10 που έχουν premium για την τηλεόραση το έχουν βάλει.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...