Προς το περιεχόμενο

Το YouTube δοκιμάζει την εμφάνιση λιγότερων διαφημίσεων αλλά μεγαλύτερων σε διάρκεια, στην τηλεόραση


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, this.is.elia said:

@Diavolos666 γιατί δεν κάνεις stream/cast το youtube από το pc στην tv; Δεν χρειάζονται αλχημείες.

Γιατί θα πρέπει να είμαι στο δωμάτιό μου και να κάνω το τηλεκοντρόλ όταν κάθε 10 λεπτά τα μικρά θέλουν να βάλουμε και κάτι άλλο, 3 ετών ο ένας 2 ο άλλος, δεν βγάζεις άκρη.

Προτιμώ να είναι αυτόνομη η τηλεόραση, ειδικά όταν βλέπουν οι γονείς μου κάτι. Κάνω που κάνω τα πάντα σε ότι αφορά την τεχνολογία και το διαδίκτυο στο σπίτι, μην γίνω και το τηλεκοντρόλ τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Η Google δοκιμάζει έναν νέο τρόπο προβολής διαφημίσεων στην εφαρμογή του YouTube για έξυπνες τηλεοράσεις. 

Εύγε, και εμείς δοκιμάζουμε τους τρόπους αποφυγής τους.

Διότι είναι τόσες πολλές, έχουν τόση διάρκεια, ένταση ήχου στη διαπασών, που όσο καλόβολος και να είναι κάποιος, απλά δεν αντέχεται. Εδώ που τα λέμε, η ένταση του ήχου των διαφημίσεων στο internet είναι ο κύριος λόγος που τελικά δεν παίζει καμία σε όποια συσκευή πέφτει στα χέρια μου.

Επεξ/σία από iml
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, iml said:

Εύγε, και εμείς δοκιμάζουμε τους τρόπους αποφυγής τους.

Διότι είναι τόσες πολλές, έχουν τόση διάρκεια, ένταση ήχου στη διαπασών, που όσο καλόβολος και να είναι κάποιος, απλά δεν αντέχεται. Εδώ που τα λέμε, η ένταση του ήχου των διαφημίσεων στο internet είναι ο κύριος λόγος που τελικά δεν παίζει καμία σε όποια συσκευή πέφτει στα χέρια μου.

Όντως η ένταση της διαφήμισης δεν είναι ποτέ ίδια με αυτή του βίντεο, δεν έχουν πάντα τεράστια διαφορά αλλά όταν έχουν μεγάλη είναι πολύ σπαστικό.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Μιας και το αναφέρατε, δεν βλέπω τηλεόραση αλλά ήρθαν τα ανίψια και τους βάλαμε παιδικά τραγούδια στο σαλόνι, κάθε 5 λεπτά διαφημίσεις και μάλιστα αν δεν πατήσεις ΟΚ παίζει να σου δείχνει διαφημίσεις μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Είναι android TV, έχει κάποιος ιδέα πως βγαίνουν από εκεί; Δηλαδή να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή που να μπαίνει σε τηλεόραση; Έψαξα το διαδίκτυο λιγάκι και επειδή δεν παρακολουθώ καθόλου τηλεόραση δεν έδωσα και πολύ σημασία αλλά χτες έβγαλα καρκίνο να προσπαθώ να βάλω στα παιδιά μισό βίντεο να δουν.

Δοκίμασα αυτό με το DNS server αλλά δεν λειτούργησε, είχε πάλι διαφημίσεις εκτός κι αν ο συγκεκριμένο DNS server ήταν μούφα.

Έχω να δω διαφήμιση στο youtube εδώ και χρόνια και είχα ξεχάσει πόσο σπαστικό είναι, το έχουν κάψει εντελώς. Και υπάρχουν και διαφημίσεις που δεν μπορείς να τις κάνει καν skip.

Ξέρω ότι οι android τηλεοράσεις δεν είναι όπως τα τάμπλετ και κινητά, δεν έχει google store δηλαδή. Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο ή να πάω να δω κανέναν οδηγό στο διαδίκτυο;

Smarttube και τέλος οι διαφημίσεις. Τις κάνει αυτόματα skip. Θα βρεις την υγειά σου. Είναι μόνο για android tv όχι για κινητά. 

Επεξ/σία από D-Lux
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Μιας και το αναφέρατε, δεν βλέπω τηλεόραση αλλά ήρθαν τα ανίψια και τους βάλαμε παιδικά τραγούδια στο σαλόνι, κάθε 5 λεπτά διαφημίσεις και μάλιστα αν δεν πατήσεις ΟΚ παίζει να σου δείχνει διαφημίσεις μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Είναι android TV, έχει κάποιος ιδέα πως βγαίνουν από εκεί; Δηλαδή να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή που να μπαίνει σε τηλεόραση; Έψαξα το διαδίκτυο λιγάκι και επειδή δεν παρακολουθώ καθόλου τηλεόραση δεν έδωσα και πολύ σημασία αλλά χτες έβγαλα καρκίνο να προσπαθώ να βάλω στα παιδιά μισό βίντεο να δουν.

Δοκίμασα αυτό με το DNS server αλλά δεν λειτούργησε, είχε πάλι διαφημίσεις εκτός κι αν ο συγκεκριμένο DNS server ήταν μούφα.

Έχω να δω διαφήμιση στο youtube εδώ και χρόνια και είχα ξεχάσει πόσο σπαστικό είναι, το έχουν κάψει εντελώς. Και υπάρχουν και διαφημίσεις που δεν μπορείς να τις κάνει καν skip.

Ξέρω ότι οι android τηλεοράσεις δεν είναι όπως τα τάμπλετ και κινητά, δεν έχει google store δηλαδή. Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο ή να πάω να δω κανέναν οδηγό στο διαδίκτυο;

Δοκιμασε τον brave σε κινητο δε παιζει καθολου διαφημίσεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ui fantastic είπε

όλα για την κονόμα δεν τους νοιάζει τίποτα άλλο!!

Εσυ αν εφτιαχνες βιντεο (αυτα που βλεπεις τωρα δλδ) θα ηθελες να τα εφτιαχνες τσαμπα; 

Οι δημιουργοι πληρωνονται απο τις διαφημίσεις που βλεπεις εσυ... 

Και στο κατω κατω αν δε θελετε να βλεπετε διαφημίσεις βαλτε ενα youtube premium ή το familly ν το μοιραστείτε και με αλλα 5 ατομα και ειστε κομπλε. 

 

  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έκοψα το YouTube από την τηλεόραση κ ησύχασα. Δεν μπορείς σε παιδικό τραγουδάκι να μου βάζεις διαφήμιση video clip. Έλεος.

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Αντί να βάλει πακέτο με 2€/ μήνα χωρίς διαφημίσεις. Χωρίς τίποτα έξτρα. Δεν θέλω μουσική, plus περιεχόμενο ή τι άλλο έχει. Μόνο να κόβει τις διαφημίσεις και να πάρουν ένα διευρο την τηλεόραση/κινητό ανά άνθρωπο. Δεν μπορούν να το κάνουν;

Το ότι μπορούν μπορούν. Το αν "βγαίνουν" όμως είναι άλλη κουβέντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Αντί να βάλει πακέτο με 2€/ μήνα χωρίς διαφημίσεις. Χωρίς τίποτα έξτρα. Δεν θέλω μουσική, plus περιεχόμενο ή τι άλλο έχει. Μόνο να κόβει τις διαφημίσεις και να πάρουν ένα διευρο την τηλεόραση/κινητό ανά άνθρωπο. Δεν μπορούν να το κάνουν;

Οι μετοχοι εχουν υπολογισει δεκαρικο ανα κεφαλι.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Εσυ αν εφτιαχνες βιντεο (αυτα που βλεπεις τωρα δλδ) θα ηθελες να τα εφτιαχνες τσαμπα; 

Οι δημιουργοι πληρωνονται απο τις διαφημίσεις που βλεπεις εσυ... 

Και στο κατω κατω αν δε θελετε να βλεπετε διαφημίσεις βαλτε ενα youtube premium ή το familly ν το μοιραστείτε και με αλλα 5 ατομα και ειστε κομπλε. 

 

Παρόλο που συμφωνώ χρειάζεται και μια ισορροπία στην προσφορά και εκτέλεση της υπηρεσίας. Προσωπικά πληρώνω premium οπότε δεν με ενδιαφέρει. Αντιλαμβάνομαι και την άλλη πλευρά όμως. 

Ναι ναι την ξέρω την απάντηση, "άμα δεν γουστάρεις τότε μην βλέπεις ή βάλε νορμάλ τηλεόραση" όμως στην προκειμένη περίπτωση νομίζω χρειάζεται περισσότερο ψάξιμο. Από την μία δεν θες η υπηρεσία να είναι αρκετά καλή ως τζάμπα και από την άλλη δεν θες η δωρεάν προσφορά να είναι δωρεάν για το φαίνεσθαι μόνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...