Προς το περιεχόμενο

Τμήμα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Λαμια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Concentrate0k3206 είπε

Ποια τμήματα κάνουν μαθήματα στο βόρειο τμήμα του Πανεπιστημίου; Αυτό που βρίσκεται μέσα στην πόλη;

Νομίζω μόνο η πληροφορική με εφαρμογές στη βιοϊατρική κάνουν στο πανεπιστήμιο πάνω. Κάτω είναι μαθηματικό, φυσικό, εμείς και φυσικοθεραπεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή δεν γνωρίζω καθολου, θέλω να ρωτήσω, το φαγητό στο φοιτητικό εστιατόριο είναι εντελώς δωρεάν; Πρέπει να έχω κατι μαζί μου, κάποιο έγγραφο, για να μπορώ να τρώω εκεί; Τα εισιτήρια για το λεωφορείο που πάει στο πανεπιστήμιο από πού μπορώ να τα αγοράσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Concentrate0k3206 είπε

Επειδή δεν γνωρίζω καθολου, θέλω να ρωτήσω, το φαγητό στο φοιτητικό εστιατόριο είναι εντελώς δωρεάν; Πρέπει να έχω κατι μαζί μου, κάποιο έγγραφο, για να μπορώ να τρώω εκεί; Τα εισιτήρια για το λεωφορείο που πάει στο πανεπιστήμιο από πού μπορώ να τα αγοράσω;

Είναι δωρεάν, εάν έχεις κάνει αίτηση σίτισης και εχει εγκριθεί (υπάρχουν οικονομικά κριτήρια), αλλιώς είναι 2.30 € την ημέρα, κρατάς την απόδειξη όταν πληρώσεις το μεσημέρι και την δίνεις το βράδυ, εάν πληρείς τα κριτήρια για δωρεάν σιτίση στο ταμείο εκεί που πληρώνεις απλά θα σκανάρεις το barcode απο το φοιτητικό πάσο σου.
Στη Πλατεία Πάρκου απέναντι απο τα public, υπάρχει ένα "περίπτερο" που πουλάει μόνο εισιτήρια και έχει αυτόματο πωλητή απο δίπλα, όπως και στη σχολή υπάρχει αυτόματος πωλητής, παίρνεις το κίτρινο εισιτήριο που κοστίζει 60 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Concentrate0k3206 είπε

Την αίτηση σίτησης που την κάνω; Γίνετε ηλεκτρονικα; Της ώρες λειτουργίας του φοιτητικού εστιατόριου πού μπορώ να της δω;

Θα την κάνεις όταν εγγραφείς στο πανεπιστήμιο και έχεις ιδρυματικό λογαριασμό και πάσο (δεν χρειάζεται να σου έχει έρθει απλά να έχεις κάνει αίτηση και αυτό θέλει ιδρυματικό λογαριασμό), ναι ηλεκτρονικά γίνεται.

Άτυπα οι ώρες για μεσημεριανό είναι 12:00-16:00 και για βραδινό 18:00-21:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ώρες για κάθε στάση του λεωφορείου που μπορώ να τις βρω;

Η αίτηση σίτησης από πού ακριβώς θα την κάνω; Δεν βρήκα κάτι στην ιστοσελίδα του τμήματος

Χρειάζεται αίτηση και για πάσο; Δεν μας δίνεται με την εγγραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Concentrate0k3206 είπε

Οι ώρες για κάθε στάση του λεωφορείου που μπορώ να τις βρω;

Η αίτηση σίτησης από πού ακριβώς θα την κάνω; Δεν βρήκα κάτι στην ιστοσελίδα του τμήματος

Χρειάζεται αίτηση και για πάσο; Δεν μας δίνεται με την εγγραφή;

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ώρα που περνάει απο κάποια στάση, μόνο η ώρα εκκίνησης, σκέψου ότι το λεωφορείο κάνει 10-15 λεπτά απο την αφετηρία μέχρι το πανεπιστήμιο.
Έχεις ολοκληρώσει την εγγραφή ηλεκτρονικά στο eregister?
Αργότερα θα βγάλει ανακοίνωση η σχολή στο site για τις εγγραφές των πρωτοετών όπου θα ζητάει να σταλούν κάποια χαρτιά για την ολοκλήρωση της εγγραφής.
Παράδειγμα απο πέρσι image.png.0880228b4e5f2684488f1bee28d05b60.png

Στο μεταξύ μάλλον θα σου έχουν έρθει στο κινητό με μήνυμα οι κωδικοί απο τον ιδρυματικό λογαριασμό σου.
Όταν πλέον θα έχεις ιδρυματικό λογαριασμό θα κάνεις αίτηση για πάσο εδώ https://academicid.minedu.gov.gr/
Και μετά με την φωτογραφία απο το πάσο σου (δεν θυμάμαι εάν μόλις κάνεις την αίτηση δημιουργείται αυτόματα η χρειάζεται να εγκριθεί πρωτα) θα κάνεις αίτηση σίτισης https://dit.uth.gr/?p=39897 
Μην ανησυχείς που λέει προθεσμία 20/09 αυτό είναι για τους ήδη φοιτητές και για τους πρωτοετής θα δωθεί νέα προθεσμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ώρα ξεκιναει το λεωφορείο από την αφετηρία;

Έχω κάνει την εγγραφή στο eregister, δεν έχουν έρθει ακόμα οι κωδικοί για τον ιδρυματικο λογαριασμό, μάλλον θα έρθουν οταν τελειώσει η προθεσμία ηλεκτρονικών εγγράφων (μέχρι της 8/9)

Επεξ/σία από Concentrate0k3206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Concentrate0k3206 είπε

Τι ώρα ξεκιναει το λεωφορείο από την αφετηρία;

Έχω κάνει την εγγραφή στο eregister, δεν έχουν έρθει ακόμα οι κωδικοί για τον ιδρυματικο λογαριασμό, μάλλον θα έρθουν τα τελειώσει οι προθεσμία (μέχρι της 8/9)

https://astikoktellamias.gr/dromologia/

Και πατάς το 20 Άμπλιανη - Πανεπιστήμιο

Το πρόγραμμα ανανεώνεται ανάλογα την εποχή, πχ τώρα έχει λίγα δρομολόγια που δεν έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα έχει λίγα δρομολόγια, όταν ξεκινήσουν τα μαθήματα θα έχει κάθε περίπου 20 λεπτά 

Δεν θυμάμαι εάν μου είχαν έρθει οι κωδικοί αφού είχα στείλει τα χαρτιά στη γραμματεία η πρίν, πάντως σίγουρα ήταν αρκετές μέρες μετά την ηλεκτρονική εγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικαιολογητικά από το παραπάνω screenshot, που μάλλον τα ίδια θα είναι και φέτος, θα πρέπει να τα δώσω από κοντά, δεν είναι ηλεκτρονικά τίποτα, σωστα;

Πέρσι ή άλλες χρονιές ποτέ περίπου αρχίσαν τα μαθήματα; Και το φοιτητικό εστιατόριο από ποτέ αρχίζει να λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Concentrate0k3206 είπε

Τα δικαιολογητικά από το παραπάνω screenshot, που μάλλον τα ίδια θα είναι και φέτος, θα πρέπει να τα δώσω από κοντά, δεν είναι ηλεκτρονικά τίποτα, σωστα;

Πέρσι ή άλλες χρονιές ποτέ περίπου αρχίσαν τα μαθήματα; Και το φοιτητικό εστιατόριο από ποτέ αρχίζει να λειτουργεί;

Ναι εγώ τα είχα στείλει με courier.

Τώρα κανονικά ήταν να ξεκινήσουν 02/10 αλλά λόγω της κακοκαιρίας η εξεταστική του Σεπτεμβρίου θα πάρει παράταση οπότε μάλλον 09/10 θα ξεκινήσουμε.

Η φοιτητική λέσχη λειτουργεί από 01/09.

Η αίτηση σίτισης που θα κάνεις, να γνωρίζεις ότι θα αργήσει να εγκριθεί, νομίζω θα χρειαστούν 3-4 εβδομάδες αφού κλείσουν οι αιτήσεις.

Εάν προσπαθείς να μπεις στο site της σχολής αυτές τις μέρες και δεν σου φορτώνει είναι λόγω των πλημμυρών στο Βόλο, όπου βρίσκεται εκεί η διεύθυνση μηχανοργάνωσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, μέσα στις επόμενες μέρες θα το φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
22 λεπτά πριν, Concentrate0k3206 είπε

Χωρίς πάσο γίνεται να πάω στην λέσχη για φαγητό;

Γίνεται αλλά θα πρέπει να πληρώσεις 2.30, όπως σου είπα και παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...