Προς το περιεχόμενο

ομπρελα θαλασσης


naimore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι οι πασαλοι τετοια κλιση θελουν και καποια αποσταση απο το εδαφος;; Γιατ να μην ειναι τερμα κατω; Πρεπει να εξοπλιστω μου φαινεται..

Εχω και μια σκηνη terra nation, αλλα την εχω χρησιμοποιησει 3,4 φορες μονο. Τις μισες απο αυτες δεν μπορουσα να την κλεισω , καπου μαγκωνε και εμενα μεσα στον ηλιο να προσπαθω και να βριζω. Ειδικα με μικρα παιδια δε το ρισκαρω ξανα..

αςς21.jpg

17 minutes ago, MauroPaltoudias said:

Πλευρικές τάσεις ασκουνται. Όσο πιο βαθιά, τόσο πιο κοντά σε λειτουργία πάκτωσης (δεν επιτρέπει την στροφή περί τους δύο οριζόντιους άξονες).

Παιζει και ρολο το υψος της ομπρελας, σωστα; Δλδ οσο βαθια και αν βαλεις ενα κρουστικο ή αλλο κονταρι, εαν εχεις τερμα ψηλα το κονταρι με την ομπρελα, δεν θα υπαρχει προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, Witcher1st said:

Παιζει και ρολο το υψος της ομπρελας, σωστα; Δλδ οσο βαθια και αν βαλεις ενα κρουστικο ή αλλο κονταρι, εαν εχεις τερμα ψηλα το κονταρι με την ομπρελα, δεν θα υπαρχει προβλημα;

Σαφώς. Και όχι τόσο το ύψος της ομπρέλας, αλλά η επιφάνεια αυτής από την κάτω πλευρά (λόγω υφαρπαγής - αρνητικές πιέσεις λόγω στροβιλισμού, από την έσω παρειά, που τείνουν να ανασηκώσουν την ομπρέλα).

Όσο μεγαλύτερο βάθος, τόσο πιο ακλώνητη η στήριξη (τόσο σε ανασήκωμα, όσο και σε στροφή).

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Witcher1st είπε

 

Οποτε αν ειναι κλειστη, δεν φευγει με τον αερα; Νομιζα οτι εφευγε πιο ευκολα..

Κλειστή πως να φύγει? Δεν έχει αντίσταση αέρα 

Αυτά τα έχω καμιά 15 αρια χρόνια και είναι σαν καινούρια και δεν έχουν κουνηθεί ποτέ 

20240816_142048_1_1.jpg

20240816_142042_1_1.jpg

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2024 στις 12:54 ΠΜ, d_gkal είπε

Το κρουστικό βγαίνει εύκολα; 

Με τόσο χτύπημα πιστεύω θα είναι δύσκολο να το τραβήξεις για να βγει. 

Η κλασική maui 2.20 ποιο κρουστικό θέλει;

Για να βγει το κρουστικο έχει κόλπο. Το ξεβιδωνεις λίγο και το τραβάς επάνω ώστε να αναπτυχθεί. Πετάγεται από το έδαφος αμέσως πανευκολα. Το γράφει και επάνω αυτό σαν οδηγία για να το βγάζεις.

Επίσης, απορώ με κάποιους που το κοπανανε για να το βάλουν σαν να σκαβουν για πετρέλαιο. Εγώ σε παραλία με πέτρες χοντρες, το χτυπάω πολύ απαλά, ίσα λίγο παραπάνω από το να πέφτει με το βάρος του, και μπαίνει μια χαρά μέσα και με πολύ αέρα δεν κουνιεται για κανέναν λόγο.

Έρχονται κάτι τύποι και κοπανιουνται και τους βγαίνει το λάδι και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/08/2024 at 14:59, adi32 said:

Κλειστή πως να φύγει? Δεν έχει αντίσταση αέρα 

Αυτά τα έχω καμιά 15 αρια χρόνια και είναι σαν καινούρια και δεν έχουν κουνηθεί ποτέ 

20240816_142048_1_1.jpg

20240816_142042_1_1.jpg

Πως βαζεις τοσο μεσα το κονταρι με τοση πετρα;

On 16/08/2024 at 17:13, m3ltd0wn said:

Για να βγει το κρουστικο έχει κόλπο. Το ξεβιδωνεις λίγο και το τραβάς επάνω ώστε να αναπτυχθεί. Πετάγεται από το έδαφος αμέσως πανευκολα. Το γράφει και επάνω αυτό σαν οδηγία για να το βγάζεις.

Επίσης, απορώ με κάποιους που το κοπανανε για να το βάλουν σαν να σκαβουν για πετρέλαιο. Εγώ σε παραλία με πέτρες χοντρες, το χτυπάω πολύ απαλά, ίσα λίγο παραπάνω από το να πέφτει με το βάρος του, και μπαίνει μια χαρά μέσα και με πολύ αέρα δεν κουνιεται για κανέναν λόγο.

Έρχονται κάτι τύποι και κοπανιουνται και τους βγαίνει το λάδι και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

Μηπως εχουν αλλο κρουστικο; Και μια ωρα βαρουσα και δεν εμπαινε μεσα. Μηπως ησουν τυχερος που δεν εβρισκες πετρα κατω-κατω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2024 στις 9:18 ΜΜ, Witcher1st είπε

Σε εμενα δεν εμπαινε με τιποτα μεσα. Χαρακα ειχα παει.

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, αλλά ξέρεις πως ακριβώς δουλεύει το κρουστικό; Σορυ, αλλά έχω ακούσει τραγικά πράγματα, μέχρι να το χτυπάνε από πάνω με σφυρί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται το ποσό σκληρό είναι το υπέδαφος.Αν είναι αμμωδες ναι μπαίνει για πλάκα (ακομσ και βότσαλο να έχει από πανω)...αν είναι χώμα σκληρό δεν μπαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/08/2024 at 02:54, troi.g said:

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, αλλά ξέρεις πως ακριβώς δουλεύει το κρουστικό; Σορυ, αλλά έχω ακούσει τραγικά πράγματα, μέχρι να το χτυπάνε από πάνω με σφυρί.

Θελει κατι το ιδιαιτερο; Ο,τι δειχνουν και τα βιντεο στο youtube. Που κολλαει το σφυρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Θελει κατι το ιδιαιτερο; Ο,τι δειχνουν και τα βιντεο στο youtube. Που κολλαει το σφυρι;

Όπως το δείχνουν στα βιντεάκια. Αλλά έτυχε σε φίλο που το δάνεισε σε κάποιον ο οποίος δεν είχε ιδέα πως δουλεύει, και το χτύπαγε από πάνω με σφυρί για να μπει στο έδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...