Προς το περιεχόμενο

ομπρελα θαλασσης


naimore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Έχει χαλαρώσει και δεν στέκεται ίσια? 

Οχι, καινούρια είναι, απλα διαβάζω σε πολλές κριτικές στο skroutz οτι πολλές σπάνε σε εκείνο το σημείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κρουστικό βγαίνει εύκολα; 

Με τόσο χτύπημα πιστεύω θα είναι δύσκολο να το τραβήξεις για να βγει. 

Η κλασική maui 2.20 ποιο κρουστικό θέλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς να προτείνει ομπρέλα με κοντάρι που σπάει σε 3 τμήματα αντί για τα κλασσικά 2; Κάτι που να μπαίνει σε βαλίτσα δηλαδή.

Έχω δει μια  Μaui 1561 1.8m, αλλά κάποια σχόλια για την ποιότητά της δε μου άρεσαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, d_gkal said:

Το κρουστικό βγαίνει εύκολα; 

Με τόσο χτύπημα πιστεύω θα είναι δύσκολο να το τραβήξεις για να βγει. 

Η κλασική maui 2.20 ποιο κρουστικό θέλει;

Πανευκολα. Λίγο πέρα δώθε και βγήκε 

Νομίζω θες το 32φ για την 2.20 αλλά για καλό και για κακό μπορείς να το δοκιμάσεις σε ένα πρακτικερ που έχει και ομπρέλες και κρουστικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, d_gkal είπε

Το κρουστικό βγαίνει εύκολα; 

Με τόσο χτύπημα πιστεύω θα είναι δύσκολο να το τραβήξεις για να βγει. 

Η κλασική maui 2.20 ποιο κρουστικό θέλει;

Και η 28 και 30 κανει οποιο βρεις, εννοειται δεν βαζεις μεσα στο κρουσικο το κονταρι της ομπρελας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, _^ThEo^_ είπε

Οχι, καινούρια είναι, απλα διαβάζω σε πολλές κριτικές στο skroutz οτι πολλές σπάνε σε εκείνο το σημείο.

Σε μια παλια απο πρακτικερ που εχουν οι γονεις μου, εχει χαλασει στο συγκεκριμενο σημειο και δεν στεκεται ισια. Οποτε κοψαμε ενα παλιο κονταρι γυρω στα 30εκ και το περναμε τερμα μεχρι πανω στο συγκεκριμενο σημειο και την κραταει ισια.

Ενας φιλος με maui που του χαλασε, αν θυμαμαι καλα με 10-15ευρω πηγε και του αλλαξαν ολο το πανω μερος και εβαλε μονοκομματο, οχι σπαστο, αλλα λογικα βαζεις οτι θες.

https://www.chanos.gr/el/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. 

Οι ομπρέλες malibu που έχουν κάποια μάρκετ είναι οι ίδιες με τις maui? Εμφανισιακά πάντως μέχρι και οι θήκες μεταφοράς έχουν τις ίδιες ραφές... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρουστικό και Ομπρέλα με SPF 50. Δροσιά, ασφάλεια . Α και σχοινάκι με πέτρα κόντρα στον άνεμο.

Δεν πήρα Maui για να δοκιμάσω και  κάτι άλλο. Έχω μια Hupa χωρίς κλίση (εκεί χάλασε η προηγούμενη δοκιμασμένη Terra Nation)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.facebook.com/share/r/eTUfCcxTMtHJDfNL/

Σε αντίστοιχες περιπτώσεις δεν θα σε σώσει το κρουστικό, αλλά θα έχεις σίγουρα καλύτερες πιθανότητες. 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα ενα κρουστικο και εχθες το εβαλα πρωτη φορα, αλλα εβρισκε παντα σε πετρες, δε πηγαινε μεχρι κατω. Ετυχα και σε αερα και η ομπρελα ηταν λες και θα φυγει.. Επισης δεν ξερω και εαν το εκανα και ζημια, η γωνια του φαινεται λιγο περιεργη, δε θυμαμαι πως ηταν οταν το πηρα. Εχει γινει ηλεκτροκολληση στο κατω μερος;

Παρατηρησα οτι οι περισσοτεροι ειχαν ειτε 2 πετρες, ειτε 4, σε καθε μερια της ομπρελας, ακομα και οσοι ειχαν κρουστικα. Εχθες καθομουν ολη την ωρα διπλα και την κρατουσα μηπως πεσει. Δεν απολαυσα μπανιο. Εναλλαξ καναμε με την γυναικα.

Μπορουμε απλα να την κλεινουμε και να μπαινουμε για βουτια; Αν η ομπρελα ειναι κλειστη και χαμηλωμενη, μπορει να φυγει; Ειναι χειροτερα απο το να ειναι ανοικτη; Οσο πιο χαμηλα, τοσο δυσκολοτερα να φυγει, σωστα;

Ποια ειναι η σωστη λυση; Και εαν δεν βρω πετρες, τι γινεται;

Συγκεκριμενα Χαρακα πηγα. Δοκιμασα λιγα σημεια, αλλα πουθενα δεν εμπαινε το κρουστικο μεχρι μεσα, αλλα μονο τα 2/3.. Και οταν πηγα να το βγαλω, βγηκε με το ενα δαχτυλο.. Γυρνουσε και η ομπρελα περιστροφικα στον αερα, που κανονικα δεν θα επρεπε να γινοταν κατι τετοιο.  Αλλα εαν το ζοριζα και αλλο, θα το εσπαγα με την πρωτη χρηση.

On 07/08/2024 at 22:52, Dakonblackblade said:

Κρουστικό και Ομπρέλα με SPF 50. Δροσιά, ασφάλεια . Α και σχοινάκι με πέτρα κόντρα στον άνεμο.

Δεν πήρα Maui για να δοκιμάσω και  κάτι άλλο. Έχω μια Hupa χωρίς κλίση (εκεί χάλασε η προηγούμενη δοκιμασμένη Terra Nation)

Το κοντρα στον ανεμο πως το καταλαβαινεις; Πχ εχθες γινοταν χαμος, φυσουσε απο παντου.

On 05/08/2024 at 16:06, MauroPaltoudias said:

Υπάρχει και η κλασική και αθάνατη λύση, της βάσης που γεμίζει με νερό. Λύσεις υπάρχουν, όσο "αβολες" και αν μοιάζουν σε μερικούς.
Δύο παιδιά έχω και με μια τέτοια έχω σωθεί..

IMG_9479.jpeg

Τι βαρος παιρνει οταν γεμισει;

On 05/08/2024 at 17:14, JakeKaufman said:

+1 

απο το να κουβαλάω το θεόβαρο κρουστικο, και να σπάω και τα νεύρα της παραλίας με το τάκα τάκα, πολύ καλυτερο

 

Οντως πρεπει να κανει θορυβο, ο διπλανος μου κοιτουσε, πρεπει να τον κουφανα.

On 05/08/2024 at 23:50, Vagosman said:

 

 

 

για μενα ειναι 2 τα οπλα μου, κρουστικο με ομπρελλα τερα με τα πλαστικα πιατακια που δεν σκαβεις αλλα θελει αμμο.

 

Αυτα τα πλαστικα πιατακια που λες, που τα βρισκουμε;

On 07/08/2023 at 10:49, adi32 said:

Με πάρα πολύ αέρα να την κλείνεις όταν είσαι μέσα στη θάλασσα 

Οποτε αν ειναι κλειστη, δεν φευγει με τον αερα; Νομιζα οτι εφευγε πιο ευκολα..

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ομπρέλα στην θάλασσα αλλά και δεν έχω καταλάβει τι ρόλο παίζει αφού τον ήλιο δεν τον γλυτώνεις σε καμιά περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Witcher1st said:

Τι βαρος παιρνει οταν γεμισει;

15, 20 κιλά το υπολογίζω (προσπαθώντας να το συγκρίνω με τα kettlebell του γυμναστηρίου). Διαφορετικά, θα πρέπει να κυβίσω το νερό (σύμφωνα με τις διαστάσεις) και να σου πω.

Όλες τις διακοπές με αυτό τις βγάλαμε.

On 05/08/2024 at 23:50, Vagosman said:

το κρουστικο συμπυκνώνει την αμμο γυρω του. Δεν ειναι η διατριση εκει το πλεονεκτημα αλλα η συμπυκνωση απο την δονηση της κρουσης.

Πλευρικές τάσεις ασκουνται. Όσο πιο βαθιά, τόσο πιο κοντά σε λειτουργία πάκτωσης (δεν επιτρέπει την στροφή περί τους δύο οριζόντιους άξονες).

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...