Προς το περιεχόμενο

Τεράστια επιτυχία στο Steam για το Baldur’s Gate 3


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, mike299 είπε

 fixed that for you

  Απόκρυψη περιεχομένων

 Πέρα από την πλάκα, το ότι θεωρείς επιτομή των ποιοτικών RPG  την Bethesda, που φτιάχνει απλά τεράστιες παιδικές χαρές, μου δείχνει πόσο εσφαλμένη άποψη έχεις για το σημαίνει RPG. Εδώ βέβαια αναφέρεις τα X-com σαν παρόμοιου τύπου παιχνίδι με το BG3, τι παραπάνω χρειάζεται για να πιστό για αυτό?

 

Όποιος θεωρεί το pen and paper ως το μοναδικό γνήσιο rpg μπορεί να κατέβει κέντρο να αγοράσει ένα και να ξεκινήσει τα βαψίματα των φιγούρων, τα τηλέφωνα στην παρέα, τις παραγγελίες πίτσας και τα σχετικά. Γιατί όσο να' ναι η φαντασία των ανθρώπων δεν προσεγγίζεται καν από τις γεννήτριες τυχαιότητας του pc software.

Αντίστοιχα δεν μπορείς με ζάρια και χαρτί να δημιουργήσεις την πολυπλοκότητα προσομοίωσης που σου προσφέρει ο υπολογιστής, π.χ. στο RDR2. Τι να κάνουμε που τα πράγματα εξελίσσονται και μπορούμε να έχουμε realtime μάχες και χρήση αντανακλαστικών αντί για αντιπαράθεση στατιστικών; Μια ζωή σκακιέρα; Δεν το βλέπουν όλοι έτσι.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε mac με m επεξεργαστή;

Η τελική έκδοση δεν έχει βγει ακόμα για Mac. Λένε ότι θα βγει μάλλον 6 Σεπτεμβρίου μαζί με ps5. 
Παίζει αρκετά καλά στην early access έκδοση. 
https://www.macgamerhq.com/apple-m1/baldurs-gate-3-m1-mac/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και εύγε. Σιδέρωμα τα προβλήματα απόδοσης να κάνει, και θα είναι διαμάντι. 
Συν να το βγάλουν σε όλες τις κονσόλες. 
Και όλα αυτά χωρίς Microtransactions & Season Pass. 

Για μερικούς που λένε για Starfield, ας δούμε τον μακαρίτη και μετά τον κλαίμε.
Μέχρι στιγμής είναι μήλα με πορτοκάλια.
Και πάλι, μόνο έπαινη για την δουλειά της Larian.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/08/2023 at 14:45, doctor_pin said:

Ερχεται και για PS5 δεν ξερω θα βγει και xbox? 

Θεωρώ πως κάπως θα την παλέψουν ναι, απλά το πρόβλημα με το XBOX είναι ότι η Microsoft θέλει την ίδια εμπειρία σε X και S, και τους δυσκολεύει το split screen. 

https://www.polygon.com/23815906/baldurs-gate-3-xbox-release-date-series-s-x

To οποίο βέβαια προσωπικά εγώ (βέβαια ποιός είμαι εγώ να μιλάω, θα μου πείτε) θεωρώ τεράστειο foul της Microsoft, απ'τη στιγμή που δεν είναι το ίδιο δυνατές οι κονσόλες. Δεν θα με χάλαγε πάντως να ΜΗ βγει καθόλου, ώστε να πέσει η κατακραυγή των gamers στη μάπα της Microsoft. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...