Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 hour ago, TomCollins said:

Μπορώ πλέον να κάνω switch από lvling σε "endgame" builds;

Ναι κάνεις και στήνεις σιγά σιγά τα items, ανεβάζεις τα glyphs που χρειάζονται με Nightmare Dungeons (στο expansion θα θέλει Pit) μαζεύεις aspects κτλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/09/2024 at 11:42, TomCollins said:

Τα skill points τερματίζουν στο lvl 49 ή κάνω λάθος; Μπορώ πλέον να κάνω switch από lvling σε "endgame" builds;

Το γύρισα από Chain Lightning (lvling build) σε Lightning Spear & Frozen orb (S tier end game build) και δεν βλέπω το gear μου να μπορεί να υποστηρίξει τα mana issues. Ίσως είναι και γιατί μόλις μπήκα T3 και δεν έχω ακόμα items τέτοιου επιπέδου.

Αυτό το build δεν είναι για να το βάλεις από lvl 50. Για να πάρει μπρος το Lightning Spear build πρέπει να έχεις Fractured Winterglass με 0.2 και πάνω στο Conjuration Cooldowns. Καλύτερα να παίξεις με άλλο build αν δεν το έχεις, διαφορετικά θα είναι ταλαιπωρία.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι build θα προτείνατε για Lvl 50 sorc με ότι να ναι gear μέχρι να βρει τα items που προτείνετε;

Επεξ/σία από ByAnyMeansNecessary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ByAnyMeansNecessary είπε

Τι build θα προτείνατε για Lvl 50 sorc με ότι να ναι gear μέχρι να βρει τα items που προτείνετε;

Δες αυτό. Έχει και για leveling και μετά το αλλάζεις. Το έχω σε uber end game και είναι πολύ δυνατό. Μόνο τα γάντια με δυσκολεύουν να βρω, αλλά οκ. 

Frozen Orb - Jon Snow Tesla Edition - Diablo 4 Sorcerer Build Guide (mobalytics.gg)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ByAnyMeansNecessary said:

Τι build θα προτείνατε για Lvl 50 sorc με ότι να ναι gear μέχρι να βρει τα items που προτείνετε;

https://maxroll.gg/d4/build-guides/fireball-sorcerer-guide

Εγώ αυτό έπαιζα. Είχα ξεκινήσει με chain lightning αλλά το άλλαξα σε αυτό και μου φάνηκε αρκετά καλύτερο. Μόνο τα Aspects από τα dungeon θες και είναι αρκετά δυνατό για lvling.

 

5 hours ago, Psycho_Warhead said:

0.5+ θες βασικά και οπωσδήποτε shako..

Εννοείται πως με shako και tyrael's απογειώνεται αλλά δεν είναι απαραίτητα στην αρχή. Θες ένα σχετικά ok fractured winterglass για να παίζει το build, μαζεύεις και τα υπόλοιπα items και μετά πας για τα mythic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις. Κάτι ακόμα, έχω λιγότερα από 57-58 skills που ζητάνε τα endgame builds (μάλλον γύρω στα 53-54 έχω) και ήδη από 50lvl και μετά ανεβάζω paragon. Που βρίσκω τα υπόλοιπα skill levels;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TomCollins είπε

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις. Κάτι ακόμα, έχω λιγότερα από 57-58 skills που ζητάνε τα endgame builds (μάλλον γύρω στα 53-54 έχω) και ήδη από 50lvl και μετά ανεβάζω paragon. Που βρίσκω τα υπόλοιπα skill levels;

Κοιτάς builds που φοράνε harlequin crest που δίνει +4 to all skills.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, TomCollins said:

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις. Κάτι ακόμα, έχω λιγότερα από 57-58 skills που ζητάνε τα endgame builds (μάλλον γύρω στα 53-54 έχω) και ήδη από 50lvl και μετά ανεβάζω paragon. Που βρίσκω τα υπόλοιπα skill levels;

Έχεις πάει τέρμα το renown σε κάθε περιοχή του χάρτη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Thresh είπε

Έχεις πάει τέρμα το renown σε κάθε περιοχή του χάρτη;

Αν όχι @TomCollins, κάνε το! Είναι κάπως βαρετή διαδικασία, αλλά θα το κάνεις μια φορά και τέλος για πάντα μετά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Thresh said:

Έχεις πάει τέρμα το renown σε κάθε περιοχή του χάρτη;

Αυτό. Πρέπει με ένα χαρακτήρα να μαζέψεις το renown για να πάρεις τα bonus skills και paragon points.

Επίσης κάποια Altars of Lilith δίνουν απευθείας paragon points. Δες εδώ για να τα βρεις όλα εύκολα: https://d4builds.gg/map/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Lilith αγαλματάκια πρέπει να γίνουν όλα για να τεζάρει το paragon, βαρετή διαδικασία ωστόσο το κάνεις μια φορά και τέλος. Δεν ξέρω αν θα το αλλάξουν τώρα στην S6 βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Δεν ξέρω αν θα το αλλάξουν τώρα στην S6 βέβαια..

Το μόνο που θα αλλάξει στο S6 είναι ότι θα μπουν επιπλέον αγάλματα με το expansion στη νέα περιοχή, μιας και θα έχουμε μια επιπλέον σελίδα renown στο χάρτη. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...