Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Γιατί να ασχοληθείς με early game καταστάσεις όταν μπορείς σε 1 ώρα να πας 1-70 με boost?

Οκ το έπιασα, τελειώνω το campaign και ενημερώνω 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου, παίζω με gamepad το τελευταίο διάστημα επειδή αράζω στον καναπέ επειδή βαριέμαι να κάθομαι στο γραφείο και μου αρέσει. Είναι fun2play και έτσι και δε το περίμενα σε σχέση με το d3 που ήταν αίσχος στο ps4.

 

Για όποιον αντιμετωπίσει το πρόβλημα που αντιμετώπισα και εγώ, η λύση είναι κλείστε το steam αν παίζετε μέσω bnet.
Και τι εννοώ, μου έκανε κουλά με το gamepad, 2πλοανοιγόκλεινε map, ή δεν έκανε attack πατώντας το Α και ανοιγόκλεινε το chat και διάφορα άλλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ερώτηση ήμουν στα χωράφια και είχα σκοτώσει πράγμα και δεν πρόλαβα να κάνω το loot επειδή έπεσε το ρεύμα τι γίνεται??τα έχασα όλα αυτά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, xtrmsnpr said:

Να πω την αμαρτία μου, παίζω με gamepad το τελευταίο διάστημα επειδή αράζω στον καναπέ επειδή βαριέμαι να κάθομαι στο γραφείο και μου αρέσει.

Δεν το καταλαβα ειναι κακο που παιζεις με κοντρολακι και πρεπει να απολογηθεις..

Τα κοντρολακια υπαρχουν και χρησιμοποιουνται στα pc πολυ πριν γεννηθεις εσυ.

Game Click GIF by Bayerischer Rundfunk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν το καταλαβα ειναι κακο που παιζεις με κοντρολακι και πρεπει να απολογηθεις..

Τα κοντρολακια υπαρχουν και χρησιμοποιουνται στα pc πολυ πριν γεννηθεις εσυ.

Game Click GIF by Bayerischer Rundfunk

ναι αλλά τι pcmasterrace είμαστε μετά;🤡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι άμα θες να chat-άρεις με το controller σε κλαίνε οι ρέγγες..Και με το loot αφού σκοτώσεις το boss υπάρχει θέμα γιατί το interact κουμπί loot-άρει αλλά βάζει και τα mats, και το reddit είναι γεμάτο παράπονα ότι δεν μπορούν να loot-άρουν.

Αυτά τα παιχνίδια είναι φτιαγμένα για keyboard/mouse.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα λουταρεις και με το κοντρολακι απλα δεν μπορεις ευκολα οπως με το mouse να κανεις hover πανω απο ενα συγκεκριμενο item.

Τα βαζεις ολα στο Inventory εαν θες,εαν οχι δινει προτεραιοτητα πρωτα στα πιο rare και τα ξεδιαλεγεις με την ησυχια σου μετα...

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κατάλαβες τι έγραψα γιατί προφανώς δεν κάνεις uber bosses. Επειδή σε αυτό το season το altar που κάνεις summon το boss βγαίνει αμέσως αφού σκοτώσεις το boss και δεν χρειάζεται να κάνεις leave dungeon και reset ώστε να εμφανιστεί ξανά, μόλις το σκοτώσεις και πέσει το loot του, πέφτει πάνω στο altar και το interaction κουμπί βγαίνει στο altar και δεν μπορείς να κάνεις loot.

Σε κάποιες περιπτώσεις βολεύει το controller συμφωνώ αλλά υπάρχουν θέματα ακόμα. Για παράδειγμα στη season 2 έπαιζα AoZ με dualsense barbarian γιατί ήταν άμεσος ο συνδυασμός Whirlwind + HotA. Με ποντίκι για την ίδια ροή ήθελες try-hard κατάσταση με mouse που έχει ξεκλείδωτη ροδέλα(Όσοι έχουν ψαχτεί ξέρουν).

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι είναι αυτό που λες Μήτσο, ως τώρα δεν είχα κάποιο θέμα πέρα του bug που σας έγραψα πως έλυσα. Αν μου τύχει και καταλάβω τί λες, θα σας πω τί έκανα και αν είχα θέμα.
Τσατ πάντως δε κάνω, έτσι και αλλιώς δε τσατάρει κανείς από την ομάδα :P άντε ένα καλησπέρα/καλημέρα/καληνύχτα να πούμε.

Αλλά κάνω αυτό που λέεο ο optimus, τα μαζεύω και βλέπω μετά τι είναι, βασικά δε διαφέρει με το πως έπαιζα και πριν, πάλι τα μάζευα. Για το άραγμα που ρίχνω στον καναπέ αυτές τις μέρες είναι ταμαμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω μολις τελειωσα σφεντονα το πρωτο πλειθρου και με ποναει το μυαλο που κατεβαινα στον παταρο της κολασεως και δεν ειχα πιει ουτε potion,τοσο γαματα cgi ατμοσφαιρα και σαπιλα τα περνας ετσι στο ντουκου επειδη το παιχνιδι παιζει μονο του,δε ξερω που αποσκοπει αυτο θεωρω οτι αδικουν τον εαυτο τους γιατι πολλοι δε θα μπουν στον κοπο να συνεχισουν μετα τον τερματισμο.Εγω δε μπορω να ξεχασω πχ το encounter με τον butcher στο πρωτο diablo και δεν ειχα μπει καν στον κοπο για δευτερο πλειθρου τοτενες.

Επεξ/σία από Anastazio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Psycho_Warhead said:

Δεν κατάλαβες τι έγραψα γιατί προφανώς δεν κάνεις uber bosses. Επειδή σε αυτό το season το altar που κάνεις summon το boss βγαίνει αμέσως αφού σκοτώσεις το boss και δεν χρειάζεται να κάνεις leave dungeon και reset ώστε να εμφανιστεί ξανά, μόλις το σκοτώσεις και πέσει το loot του, πέφτει πάνω στο altar και το interaction κουμπί βγαίνει στο altar και δεν μπορείς να κάνεις loot.

Σε κάποιες περιπτώσεις βολεύει το controller συμφωνώ αλλά υπάρχουν θέματα ακόμα. Για παράδειγμα στη season 2 έπαιζα AoZ με dualsense barbarian γιατί ήταν άμεσος ο συνδυασμός Whirlwind + HotA. Με ποντίκι για την ίδια ροή ήθελες try-hard κατάσταση με mouse που έχει ξεκλείδωτη ροδέλα(Όσοι έχουν ψαχτεί ξέρουν).

Πρεπει να ειναι καποιο bug τοτε αυτο,γιατι και στα nightmare που πεφτει το loot εκει στο altar τα μαζευεις.

Οχι τωρα ομως να μας λες οτι εχει σχεδιαστει για πληκτρολογιο/ποντικι..

Τοσα χρονια τα Diablo και στις κονσολες βγαινουν.

Uber δεν κανω,παιζω solo..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και solo μπορείς να πας uber απλά έχεις λιγότερα mats(Αν και από Helltide μαζεύονται με το τσουβάλι τα steel). Stygian stones από Hordes T7+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Psycho_Warhead said:

Και solo μπορείς να πας uber απλά έχεις λιγότερα mats(Αν και από Helltide μαζεύονται με το τσουβάλι τα steel). Stygian stones από Hordes T7+

Εγω φτιαχνω δικο μου build χωρις την βοηθεια του ιντερνετ και συνηθως δεν τα εχω τα uber μονος μου..

Φτανω το Pit σε ενα σημειο και ως εκει,ασε που βαριεμαι και το παραταω γιατι ακομα το endgame ειναι πολυ φτωχο και χωρις ποικιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, optimus prime said:

Εγω φτιαχνω δικο μου build χωρις την βοηθεια του ιντερνετ και συνηθως δεν τα εχω τα uber μονος μου..

Aρα μαλλον δεν φτιαχνεις καλο build :) Uber bosses / pits / hordes , ολα βγαινουν και σολο με σοβαρο gear και ... σοβαρο build :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...