Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 hours ago, digitalarchive said:

αν δεν εχεις τα ουμπερ δεν παιζει ετσι...

καλυτερα δοκιμασε καπποιο frozen orb build.

Μα το build που λινκαρε ο thresh ειναι frozen orb. :)  Στηριζεται σε 6 uniques (που εχω) , οποτε λιγοτερα δραματα με το tempering. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mphxths είπε

Μα το build που λινκαρε ο thresh ειναι frozen orb. :)  Στηριζεται σε 6 uniques (που εχω) , οποτε λιγοτερα δραματα με το tempering. 

στο light storm νομιζω εχει βάση.

ναι μεν εχεις τα unique αλλα πρεπει να εχεις τρελά Cooldown reductions για να παιξει γλυκά.

για μένα ποιο αβιαστο build αλλα λιγο βαρετο ειναι το fire bolt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
39 minutes ago, mphxths said:

Μα το build που λινκαρε ο thresh ειναι frozen orb. :)  Στηριζεται σε 6 uniques (που εχω) , οποτε λιγοτερα δραματα με το tempering. 

Lightning Spear είναι, το Frozen Orb είναι δευτερεύον για να μειώνεται του cooldown του spear λόγω του unique amulet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Thresh said:

Lightning Spear είναι, το Frozen Orb είναι δευτερεύον για να μειώνεται του cooldown του spear λόγω του unique amulet.

500 βαθμοι πυρετο , δεν περιμενα κατι καλυτερο απο εμενα :) Οπως και να χει , σκεφτομαι να το δοκιμασω μιας και εχω τα παντα εκτος των ubers. Ειδα και ενα βιντεακι του rob και με επεισε :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μερικές ερωτήσεις μιας και είμαι noob. Σημείωση, παίζω το campaign.

  1. Είναι το παιχνίδι εύκολο ή κάνω κάτι εγώ λάθος; Το έχω το veteran και ανάθεμα αν έχω πεθάνει 5 φορές σύνολο. Έχω έναν μάγο και όταν χρησιμοποιώ το incinerate όλα τα mobs πεθαίνουν σε κλάσματα.
  2. Που είναι οι άλλοι παίχτες στο fields of hatred; Ενεργοποίησα την βλακιούλα (που δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται) αλλά πραγματικά δεν βρήκα κανέναν.
  3. Τα λεφτά τι υποτίθετε ότι τα κάνεις; Όποτε κοιτάω σε vendor έχουν μέχρι rare και δεν ανταγωνίζονται τα legendary ή unique που ήδη έχω.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 minutes ago, godlike said:

Είναι το παιχνίδι εύκολο ή κάνω κάτι εγώ λάθος; Το έχω το veteran και ανάθεμα αν έχω πεθάνει 5 φορές σύνολο. Έχω έναν μάγο και όταν χρησιμοποιώ το incinerate όλα τα mobs πεθαίνουν σε κλάσματα.

Με λιγα λογια εισαι Word Tier 2. Ενταξει campaign παιζεις , τι θες ? Να σε πετσοκοψει το παιχνιδι και να μην "απολαυσεις" το story ? Οταν ανεβεις WT3 και 4 , τοτε θα δεις τι γινεται , ειδικα αν δεν εχεις "ντυθει" καλα :) Αν και γενικοτερα απαξ και ανεβεις στα επομενα επιπεδα , συνηθως την παλευεις. Στα helltides ισως να ζοριστει καποιος οταν πρωτομπει σε νεο Word Tier , μιας και το mob spawning ειναι τρελο. Ανοιγεις χαρτη να δεις που θα πας , και εχουν spawn-αρει πανω σου και σε εχουν στειλει στον αλλον κοσμο :) Μετα εχουμε pits , nightmare dungeons και τα σχετικα. Εκει ειναι που την βγαζεις και μετρας ποσο την εχεις ;) 
 

39 minutes ago, godlike said:

Που είναι οι άλλοι παίχτες στο fields of hatred; Ενεργοποίησα την βλακιούλα (που δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται) αλλά πραγματικά δεν βρήκα κανέναν.

Oι pvp περιοχες ειναι αυτες ? Τι θες ? Να πας να μαζεψεις αυτακια ? :) Δεν ξερω αν ασχολειται κανείς με pvp σε αυτο το παιχνιδι. Μονο για κατι quests παταω εκει περα και δρομοοοοο.
 

39 minutes ago, godlike said:

Τα λεφτά τι υποτίθετε ότι τα κάνεις; Όποτε κοιτάω σε vendor έχουν μέχρι rare και δεν ανταγωνίζονται τα legendary ή unique που ήδη έχω.

Repairs , enchantings , gem crafting , uber legendaries crafting (50m νομιζω ειναι η ταριφα) , κλπ

1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Και να υπάρχει ο καθένας για την πάρτυ του παίζει γιατί το παιχνίδι έχει αλλεργία στα party activities.

Εγω παιζω σολο για να παιζω με τον δικο μου ρυθμο. Αν καποιος απο την clan , μου ζητησει να παμε σε κανα boss δεν θα αρνηθω. Δεν εχω adhd ομως και δεν μπορω να ακολουθω τους ρυθμους των υπολοιπων ...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι Mercs βασιζονται στα skills τους οπως στο D3 τοτε θα ειναι διακοσμητικοι.
Αν ειναι οπως στο D2 που τους φορας items(Insight,Infinity) και παιρνεις τα buffs τοτε θα παιξουν πολλα combo και θα ειναι must have.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...