Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 hour ago, mphxths said:

Ευκαιρια να μαξαρουμε masterworking βασικα :)

Μόνιμες είναι οι αλλαγές, δεν υπάρχει "βιασύνη" για εδώ και τώρα. Αλλά ναι είναι ευκαιρία να πάνε 12/12 και μετά από resets για να πέσουν τα σωστά. 

Με τον Barb WW Dust Wind μέσα σε 2.5 λεπτά βγαίνει Pit Tier 101.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Thresh said:

Μόνιμες είναι οι αλλαγές

Μονιμες μεχρι να δουν τιποτα σχολια σαν τα δικα μου οτι τα pit bosses παραγινανε ευκολα και να το "φιξαρουν" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, mphxths said:

Μονιμες μεχρι να δουν τιποτα σχολια σαν τα δικα μου οτι τα pit bosses παραγινανε ευκολα και να το "φιξαρουν" :)

Ναι δεν θα τα δουν από τους streamers, εμένα περίμεναν. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονταρα τον sorcerer βρηκα και items που ηθελα, το helm Που θελω βεβαια δεν το πεταει με τιποτα, τρομερο clear γενικα.

Eφτασα και το pit καπου στο 40-42, 2o tier masterwork τα uniques, εβγαλα και απο μια φορα τα dungeon bosses (echo lilith δεν ακουμπαω),15lv τα paragon runes. Νομιζω μετα απο ενα σημειο δεν τραβαει αλλο.

Καταψυξη και συνεχεια στο επομενο season με barb/rogue. Εκτος και αν μου τη βαρεσει και ξεκινησω νωριτερα.

Παντως, δεν ξερω για τα προηγουμενα, αλλα το συγκεκριμενο ορισμενες φορες μου δινει συνολικοτερα την αισθηση f2p τιτλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, kti23 said:

Νομιζω μετα απο ενα σημειο δεν τραβαει αλλο.

Tι build παιζεις τον sorc ? Εγω με balls sorc , ενα uber unique , και καπως καλα items , και εχω ακουμπησει 80+ pits. Επισης χωρις να εχεις μαξαρει τα paragon runes δεν δικαιουσαι να λες ... δεν τραβαει αλλο :) 

Απο streamers που εχω δει , balls/frost/fire bolt sorc αν και δεν θεωρουνται top tier builds αυτο το season , εχουν καθαρισει 100+ pits.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mphxths είπε

Tι build παιζεις τον sorc ? Εγω με balls sorc , ενα uber unique , και καπως καλα items , και εχω ακουμπησει 80+ pits. Επισης χωρις να εχεις μαξαρει τα paragon runes δεν δικαιουσαι να λες ... δεν τραβαει αλλο :) 

Απο streamers που εχω δει , balls/frost/fire bolt sorc αν και δεν θεωρουνται top tier builds αυτο το season , εχουν καθαρισει 100+ pits.

Standard Frozen orb sorc παιζω με tibaults will, esus heirloom κλπ. Δεν ξερω κατα ποσο εχω το κουραγιο να κανω το ιδιο πραγμα :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 minutes ago, kti23 said:

Standard Frozen orb sorc παιζω με tibaults will, esus heirloom κλπ. Δεν ξερω κατα ποσο εχω το κουραγιο να κανω το ιδιο πραγμα :P 

 

Frozen orb σπερνει. Μια φαση που εκανα respec σε αυτο και χωρις και πολυ καλα items για το build και εφευγε πολυ dmg. Ε κοιτα , ετσι ειναι το diablo. Farming ... farming ... farming , στα ιδια και στα ιδια. Οκ καποια ποικιλια στο endgame ειναι παντα αρεστη , αλλα ποση πια ? Farming game ειναι , οχι κανα adventure με γριφους :)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mphxths είπε

Frozen orb σπερνει. Μια φαση που εκανα respec σε αυτο και χωρις και πολυ καλα items για το build και εφευγε πολυ dmg. Ε κοιτα , ετσι ειναι το diablo. Farming ... farming ... farming , στα ιδια και στα ιδια. Οκ καποια ποικιλια στο endgame ειναι παντα αρεστη , αλλα ποση πια ? Farming game ειναι , οχι κανα adventure με γριφους :)

Σαφως δεν κρινω, ειναι θεμα γουστου, ο καθε παικτης εχει διαφορετικους στοχους in game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, kti23 said:

Σαφως δεν κρινω, ειναι θεμα γουστου, ο καθε παικτης εχει διαφορετικους στοχους in game.

Σε ενα παιχνιδι οπως το diablo , οι στοχοι του καθε παιχτη δεν μπορει να ειναι και πολυ διαφορετικοι. Φτιαχνεις char , τον ντυνεις/στηνεις για να βγαζεις οσο πιο ευκολα το content. Τhe end. Δεν μπορει να υπαρχει διαφοροποιηση σε αυτο. Εκτος και αν καποιος μπαινει στο παιχνιδι για να τσαταρει ή να κοβει βολτες στον χαρτη χωρις λογο οπως καναμε καποτε στο wow :) Απο κει και περα ο καθενας θα κανει το παραπανω με τον δικο του τροπο και χρονο. Πιο αργα , πιο γρηγορα , με το Χ ή Ψ build κλπ. 

Τετοιου ειδους παιχνιδια δεν αφηνουν μεγαλη ελευθερια ως προς τους ... στοχους του παιχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο wow αλλα και στο ανταγωνιστη path of exile οτι θελεις κανεις δε σε σπρωχνουν εδω και τωρα να πρεπει να πας max αλλιως εχεις shaming ... Kαλα τωρα που το σκεφτομαι σε ολα τα κολοπαιχνιδα της blizzard σε πιεζουν να αφιερωνεις τη μιση σου ζωη για να φτανεις στο αμην και να βαζεις το χερι στη τσεπη  ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, Mhlogiatros said:

Στο wow αλλα και στο ανταγωνιστη path of exile

Δεν ξερω τι γινεται στο PoE , αλλα στο wow που εχω φαει αρκετα χρονια απο την ζωη μου (καποτε :), μιλαμε για ενα open world παιχνιδι οπου μπορεις να εξερευνας περιοχες για ωρες χωρις να κανεις καποιο ουσιαστικο progress. Ναι μεν εχει αντικειμενικο endgame σκοπο , π.χ. να βγαζεις dungeons/raids/pvp κλπ , αλλα μπορεις καλλιστα να κωλοβαρας ολη μερα πανω σε ενα πουλι. Στο Diablo τι να εξερευνησεις ? Δεν ειναι ο ορισμος του open world. Εχει καποιες περιοχες που τις γυρνας με το αλογο μεσα σε μερικα λεπτα και απο κει και περα... ο σκοπος σου σε τελικη αναλυση ειναι αυτο που εγραψα παραπανω. Να ντυθεις και να βγαλεις το content , με τον ρυθμο ή τον τροπο (build) που θεωρει ο καθενας οτι τον βολευει και τον διασκεδαζει.

Με αυτην την λογικη , δεν μπορουμε να πουμε οτι "εγω περιμενα αλλα πραγματα απο το παιχνιδι" ή ειχα αλλους σκοπους απο αυτο. Ειναι συγκεκριμενου ειδους και σκοπου παιχνιδι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε αφου εχεις φαει χρονια καταλαβαινεις οτι δεν ειναι μονο rush to end game . Aλλα εκει ειναι τα χοντρα gold  oποτε βιασου να φτασεις τι κανεις τοσο καιρο looser * και εχε και τη καρτα ετοιμη για quick sales :devil:

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...