Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, kti23 είπε

sorcerer παντως μου φαινεται οτι υπολειπεται σημαντικα σε συγκριση με barb- rogue, φευγω για πλακα ακλαυτος και τo single target damage ειναι πολυ αδυναμο. καλο aoe clear σε dungeons ωστοσο

Τι Sorc Παιζεις? Εγω αυτο το season ειναι η πρωτη φορα που χωρις να προσπαθησω με τον sorc εφτασα ανετα Tier 100NMD. Εχει πολλα αμυντικα και τρομερο damage 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τι Sorc Παιζεις? Εγω αυτο το season ειναι η πρωτη φορα που χωρις να προσπαθησω με τον sorc εφτασα ανετα Tier 100NMD. Εχει πολλα αμυντικα και τρομερο damage 

Frozen orb παιζω. Ειναι λιγοτερο fun απο το meteor fireball που επαιζα αρχικα αλλα εχει καλυτερα clears.

Ωστοσο εξακολουθει να μου φαινεται λιγοτερο fun to play σε σχεση με αλλα classes ειδικα οταν 2 abilities ειναι barriers.

Nα σημειωσω παντως οτι μεχρι τωρα πηγαινα για maximum xp boost,δηλαδη βαζω incense,potion συνδυαστικα με sigil για 10+ monster level, καπου στο 58tier NMD οποτε με κοβουν περισσοτερο. Στα helltides η maiden εγγυημενα με κανει one shot αν πλησιασω και δεν dodgαρω διαρκως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, kti23 said:

Frozen orb παιζω. Ειναι λιγοτερο fun απο το meteor fireball που επαιζα αρχικα αλλα εχει καλυτερα clears.

Ωστοσο εξακολουθει να μου φαινεται λιγοτερο fun to play σε σχεση με αλλα classes ειδικα οταν 2 abilities ειναι barriers.

Nα σημειωσω παντως οτι μεχρι τωρα πηγαινα για maximum xp boost,δηλαδη βαζω incense,potion συνδυαστικα με sigil για 10+ monster level, καπου στο 58tier NMD οποτε με κοβουν περισσοτερο. Στα helltides η maiden εγγυημενα με κανει one shot αν πλησιασω και δεν dodgαρω διαρκως. 

Frozen orb υποτιθεται οτι ειναι το "καλυτερο" build σε αυτο το season. Προσωπικα παιζω balls build. Οπως και να χει , για να κανεις δουλεια με την sorc , θες καποιο "immortal" build. Δηλαδη "always on flame shield" , για να τανκαρεις τα bosses. Αν οχι always on , οσο το δυνατον λιγοτερο down time. Εχω φυγει ακλαφτος με one-shot απο mobs για πλακα , π.χ. απο κατι βαλλιστρες ξερωγω που βαρανε απο μιση οθονη μακρυα.

Οσο για την maiden , προσωπικη μου αποψη ειναι , οτι ειναι λιγο σπαμενη σαν την λιλιθ ενα πραμα. Εχω φτασει lvl70 pit , δεν ξερω και γω τι lvl nm dungeons μιας και τα εχω σταματησει , και μονο τωρα μπορω να πω οτι θα παω διπλα της και θα της φαω ζωη με αξιωσεις . Και φυσικα θα παω διπλα της οταν θα εχω flame shield :P Εχει ενα spell που κανει στο εδαφος , που αν κατσεις μεσα του εχεις φυγει για πλακα. Δεν ξερω τι εχουν κανει οι τυποι με αυτην. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, mphxths said:

Frozen orb υποτιθεται οτι ειναι το "καλυτερο" build σε αυτο το season.

Δεν είναι, το καλύτερο είναι το μίζερο Fire bolt Shatter, μιας και καθαρίζει Pit T150.

Diablo 4 Sorcerer Build · D4 Builds (Exodia Variant)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Thresh said:

Δεν είναι, το καλύτερο είναι το μίζερο Fire bolt Shatter, μιας και καθαρίζει Pit T150.

Diablo 4 Sorcerer Build · D4 Builds (Exodia Variant)

Eιναι αυτο που βαρας το fire bolt μεσα απο το firewall ε ? Οντως μιζερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

 

Ο ορισμος του "καλυτερα να μην παιξω καθολου". Με μια προχειρη ερευνα παντως βλεπω οτι σε sorc, 2 builds παιζουν αυτο και frozen orb με 50%CDR και capped armor.

Πολλοι γραφουν οτι θα ειναι και το πιο αδυναμο class post-patch μαζι με Druid. Δεν ειμαι ειδικος αλλα μονο απο τα 3-4 weapon slots που εχουν barb και rogue, θεωρω οτι υπαρχει διαφορα. Necromancer δεν χρειαζεται καν να ακουμπαει mobs οποτε χαλαρα.

Echo lilith με χαιδευει και πεθαινω instantly παντως. Το ιδιο και με Duriel που με χιλια ζορια τον εφτασα μιση μπαρα ενω ειμαι στο 15% σχεδον cdr.

Παντως βαριεμαι απειρα να φαρμαρω για ruby fragments και summoning items.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, kti23 said:

Παντως βαριεμαι απειρα να φαρμαρω για ruby fragments

Eχω καμποσα. Μπορω να φτιαξω gems και να σου δωσω. Οσο για summoning items , μια απο τα ιδια...κουραση. Ολα τα bosses τα εχω σε farm status :) εκτος φυσικα απο λιλιθ και τα tormented versions. Εναν tormented varshan εβγαλα και αυτον με ταλαιπωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Να ασχοληθείτε με το diablo.trade για να φτιάξετε το gear σας.

Χανεται το νοημα και η ουσια του παιχνιδιου. Οπως εχει γινει εδω και καιρο με το D2(R). Kαι αντε εκει υπηρχε μια δικαιολογια που τα drop rates ηταν στην σφαιρα του αδυνατου. Στο D4 τι δικαιολογια υπαρχει ? Στο διαστημα ενος season ντυνεις εναν char για πλακα , φαρμαρεις σχεδον τα παντα και σηκωνεις και καναδυο uber uniques για πλακα. Και αν καθαρισεις και καναδυο tormented , craft-αρεις και ακομα ενα. Ας κυνηγησουν τα perfect rolls οι streamers ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα τα πολύ καλά items(3/3 GA) είναι στη σφαίρα του αδύνατου. Εκτός αυτού το παιχνίδι έχει trade και είναι θέμα χρόνου να βάλουν in-game auction house.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Psycho_Warhead said:

Εκεί μπήκε με κανονικά λεφτά και έπεσε κράξιμο, δεν θα επαναλάβουν το ίδιο λάθος.

Εμένα πάντως δεν με είχε χαλάσει. Λιγο έπαιξα το d3 στην αρχή και έβγαλα κάνα 200ευρω από ένα drop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...