Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Γουατ? 

Ελπιζω να εχεις μπερδευτει και να εννοεις οτι εχεις κρατησει τα legendary. Αποκλειεται να εχεις ντυθει φουλ unique στα 41...Περα του οτι ειναι αχρηστα δεν νομιζω οτι θα σου εχουν πεσει τοσα πολλα. Γενικα μεχρι τα 50-60 ντυνεσαι με τα καλυτερα rare/legen που σου πεφτουν. Μετα κοιτας να τα κανεις ολα Legend με τα Aspect Που θελεις και αντε να φορεσεις και πιο μετα 1-2-3 MAX συνηθως unique που κανουν για το build σου. 

Spoiler

image.png.645751579b1d52dc29a510094dba2beb.png

Αυτα ειναι τα αντικειμενα που εχω αυτη τη στιγμη. Ισως υπερεβαλλα στο ολα αλλα μαλλον τα περισσοτερα τα εχω κανει salvage και εχω κρατησει αυτα που ας πουμε δινουν καλυτερα stats ή ταιριαζουν καλυτερα στο build μου.

Τα unique επεσαν απο τα goblin παρεπιπτοντως. Ευχαριστω παντως

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, kti23 είπε

Αυτα ειναι τα αντικειμενα που εχω αυτη τη στιγμη. Ισως υπερεβαλλα στο ολα αλλα μαλλον τα περισσοτερα τα εχω κανει salvage και εχω κρατησει αυτα που ας πουμε δινουν καλυτερα stats ή ταιριαζουν καλυτερα στο build μου.

 

ωραια μια χαρα, συνεχισε ετσι. Κρατα ολα τα uniques γενικα που θα πεφτουν. Κανε salvage τα legend που ειναι αχρηστα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, xtrmsnpr said:

αλήθειες γραμμένες!

Αληθειες γραμμενες , αλλα το σκρινσοτ στο αρθρο ειναι παραπλανητικο. Δεν υπαρχει περιπτωση να δεις τοσα legendaries πεσμενα στο εδαφος σε κανενα σεναριο. Και μονο που τα legendaries στην εικονα εχουν το πληρες ονομα τους , σημαινει οτι τα ειχε στο inventory του και τα εριξε κατω μονο και μονο για το σκρινσοτ.

Η προσωπικη μου αποψη για το θεμα ειναι οτι η κατασταση με τα items και τα affixes πρεπει να αλλαξει σε διαφορα επιπεδα.
Αρχικα πρεπει να βρουν ενα τροπο να ευνοουν την ευκολη εναλλαγη μεταξυ διαφορων builds. Δεν μπορεις να εχεις affix του στυλ "+x ranks στο ταδε skill" οπου το αντικειμενο με αυτο το affix καθισταται αυτοματως αχρηστο σε build που δεν χρησιμοποιει το skill αυτο. Ακομα και με enchant να το εχεις αυτο το affix και να μπορεις να το αλλαξεις , ειναι λιγο ακυρη φαση αν εχεις ξοδεψει millions of gold για να πετυχεις το perfect roll και να πρεπει να σκασεις και αλλο gold για να το αλλαξεις για το επομενο build. Η λυση σε αυτο το θεμα κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι απλη.
Αφου ηδη υπαρχουν κατηγοριες στα skills , π.χ. offensive , defensive , mastery , ultimate , core κλπ , θα μπορουσε να υπαρχουν affixes μονο με αυτες τις κατηγοριες , οποτε θα μπορουν ευκολοτερα να ειναι χρησιμα σε διαφορα builds.
Kαι μιας και ειμαι στο θεμα των builds , θα μπορουσαν να βαλουν wardrobe , να εναλλασεις items γρηγορα , οπως νομιζω υπαρχει στο D3.

Eνα αλλο θεμα με τα αντικειμενα ειναι τα drop rates και τα affixes. Φυσικα δεν μπορουμε να εχουμε affixes κατα παραγγελια. Αλλα θα επρεπε τα μεγαλα levels των nm dungeons/pits και τα tormented bosses να ειναι πιο ... rewarding. Δεν γινεται να καθεται ο αλλος δυο ωρες για να φαει το lvl200 boss και να του ριχνει σχεδον τον ιδιο αριθμο legendaries με τα μικροτερα levels. Ποιο το νοημα καν ? Επισης θα μπορουσε να εγγυηθει εναν ελαχιστο αριθμο great affixes.

H αληθεια ειναι οτι το 90%+ των legendaries ειναι αχρηστα μιας και το να ερθουν τα affixes που θες , που συνηθως ειναι συνδυασμος τριων και μαλιστα στα rolls που θες + να εξασφαλισεις οτι θα ερθουν και τα temperings ειναι μεγα λαχειο.

Τελος για αυτο που λεει στο αρθρο οτι δεν μπορει με καποιον τροπο να πουλησει ή σπασει αντικειμενα μαζικα , δεν ειναι και τοσο αληθεια. Τα μαρκαρεις ως junk και τα πουλας μαζικα , οσα δεν θες.

Και να πω και τον πονο μου σε ενα αλλο θεμα. Αυτο με το one-shotting :) Ξερω οτι ερχεται patch που ουσιαστικα μια απο τι αλλαγες θα ειναι τα pit bosses δεν θα σε πετσοκοβουν τοσο απροκαλυπτα. Κοινως δεν θα σε κανουν one shot. Σωστη αλλαγη , αλλα δεν ειναι μονο τα pit bosses που σε κανουν one-shot. Εχω φαει το ξυλο της αρκουδας απο εκεινες τις ακυρες βαλλιστρες. Δεν προλαβαινω να μπω σε δωματιο , μπαμ και κατω... τι φαση πια ?! Τα hellbornes στα helltides ? Η γκομενα στα helltides ? Blood maiden λεγεται ? Αλλη ακυρη φαση εκει... Σκοτωνω duriel/andariel σε 5 secs και η γκομενα θελει 2 ωρες για να πεσει... τι διαολο εχουν κανει με αυτην ? Ασε που καποια spells της , σε κανουν one-shot πανευκολα.

Σε αλλα νεα , χρειαζομαι ακομα ενα uber unique για να κανω craft το uber unique που χρειαζομαι. Αρα χρειαζομαι duriel/andariel mats. Οποιος πουλαει , μου λεει :) 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, mphxths said:

τι διαολο εχουν κανει με αυτην ?

Αρκετά άλλα άτομα εκεί γύρω που δεν κάνουν το αντίστοιχο dmg με σένα, οπότε αυξάνεται το health επειδή είστε πολλοί αλλά δεν την ρίχνετε με τον ίδιο ρυθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Απλά πρέπει να δώσουν τρόπο να επαναφέρεις το tempering, έστω με spark ή με stygian κλπ.

Tα stygian ακουω πεφτουν με το σταγονομετρο και υπαρχει δραμα και με αυτα.
 

4 minutes ago, Thresh said:

Αρκετά άλλα άτομα εκεί γύρω που δεν κάνουν το αντίστοιχο dmg με σένα, οπότε αυξάνεται το health επειδή είστε πολλοί αλλά δεν την ρίχνετε με τον ίδιο ρυθμό.

Προσωπικα δεν την πλησιαζω :) Δεν μπαινω σε melee range εκτος και αν εχω διαθεσιμο flame shield (=god mode). Κανει μια μαλακια στο εδαφος , που αν κατσεις μεσα σε αυτην , φευγεις για πλακα... Και εχω max resistances υποτιθεται. Ξερεις τι ειναι να εχεις μαζεψει καμμια χιλιαδα απο εκεινα τα mats που ανοιγεις τα chests και να τα χανεις απο την ηλιθια εκει περα ? :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν θα δώσουν εύκολο τρόπο να κάνεις reset το tempering, τα stygian τα αγοράζεις με gold αν θες(Συνήθως παίζουν μεταξύ 25 και 30m το ένα).

Αν πουλάς αντικείμενα στο diablo.trade, βγάζεις πολλά φράγκα και παίζεις μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω λίγες μέρες που ασχολούμαι και την έχω βρει, πουλάω items με GA που δεν θέλω και αγοράζω αυτά που θέλω. Μετανιώνω που δεν ασχολήθηκα από την αρχή της season μιας και το gold ήταν πολύ περιορισμένο.

Τα uber δεν αγοράζονται, πρέπει να τα ρίξεις. Το ίδιο ισχύει και για το masterwork που πρέπει να λιώσεις στο pit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ασχοληθω προσωπικα με αγοραπωλησιες. Χαλαει το ολο νοημα του παιχνιδιου. Ειδα πως εχει καταντησει το D2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mphxths είπε

αλλα το σκρινσοτ στο αρθρο ειναι παραπλανητικο. Δεν υπαρχει περιπτωση να δεις τοσα legendaries πεσμενα στο εδαφος σε κανενα σεναριο. Και μονο που τα legendaries στην εικονα εχουν το πληρες ονομα τους , σημαινει οτι τα ειχε στο inventory του και τα εριξε κατω μονο και μονο για το σκρινσοτ.

Δεν είναι καν αυτό το point του άρθρου.
Βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος.

Το άρθρο αναλύει αυτό:

Αναφορά σε κείμενο

The legendary drop rate is incredibly high, especially once you get to Pit 100 or a high Threat level stack on Helltides, but most of those legendary items aren’t worth your time. A screen filled with Legendaries is common in endgame, with most items being obsolete and a downgrade from your current gear.


Φάρμαρε πάντως και συ συνέχεια maiden να δεις για πότε γεμίζει το έδαφος:P, ότι έκανε και ο τύπος δηλαδή.

Kαι γω πασχίζω να βρω καλά αντικείμενα, φαρμάροντας την maiden, και ελάχιστα είναι "καλά".

@Psycho_Warhead ty για το site!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, xtrmsnpr said:

Φάρμαρε πάντως και συ συνέχεια maiden να δεις για πότε γεμίζει το έδαφος

Εχω κατσει ωρες στην maiden. ΩΡΕΣ ομως :) Ριχνει 5-6 legendaries την φορα. Αν δεν τα σηκωσεις οταν πεσουν και τα σηκωσεις μετα απο 20 kills , ε χαιρω πολυ θα γεμισει το μερος legendaries. Ξαναλεω ομως οτι το σκρινσοτ ειναι παραπλανητικο. Γιατι αυτα τα αντικειμενα που δειχνει στην εικονα δεν ειναι οτι αφησε αντικειμενα μετα απο x runs. Ουτε καν αυτο. Τα εριξε απο το inventory του για να τραγικοποιησει το point που θελει να περασει. Το οποιο ομως δεν ειναι τοσο τραγικο οσο θελει να δειξει οτι ειναι.

Παντως το παιχνιδι , διαχρονικα ετσι δουλευει. Να φαρμαρεις με τα χρονια και με μια λογικη "brute force" καποια στιγμη να σου πεσει το bis item για το build σου. Aρα το οτι πεφτουν σε διαφορα σημεια "πολλα" legendaries για εμας τους παιχτες ειναι καλο. Γιατι καποια στιγμη , ισως πεσει κατι που να μας κανει. Δεν γινεται ας πουμε να ριχνει η maiden 6 legendaries και να μας κανουν ΟΛΑ. Χανεται το νοημα. Ακομα και ετσι ομως , οπως βλεπεις , στον περιορισμενο χρονο ενος season , υπαρχουν παιχτες που λιωνουν και σε λιγοτερο απο βδομαδα εχουν ντυθει και καθαριζουν το end-end game content. Αρα το συστημα δουλευει. Θα μπορουσε να δουλεψει καλυτερα ? Προφανως , και αναφερθηκα σε καποια σημεια που θα μπορουσαν να βελτιωθουν , κατα την γνωμη μου , στο προηγουμενο ποστ μου.

Επισης μην ξεχναμε οτι τα tempering/masterworking ερχονται να καλυψουν κατα καποιον τροπο το κενο αυτο. Δηλαδη οσο δεν βρισκεις upgrades , μπορεις να κανεις upgrade τα αντικειμενα σου μεσω αυτων. Κατι γινεται ... Εδω μιλαμε μου επεσαν 2 uber uniques αυτο το season. Τα πρωτα μου απο την αρχη του παιχνιδιου λεμε :) 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παίξω με το δικό μου τρόπο χωρίς οδηγούς κτλ αλλά έχω μόνο μια απορία πλιζ

Ποια αντικείμενα τα κάνω salvage και ποια κρατάω/πουλάω για να μην καταστρέψω τσάμπα τίποτα αξίας μόνο αυτό θέλω από εσας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, mphxths είπε

Εχω κατσει ωρες στην maiden. ΩΡΕΣ ομως :) Ριχνει 5-6 legendaries την φορα. Αν δεν τα σηκωσεις οταν πεσουν και τα σηκωσεις μετα απο 20 kills , ε χαιρω πολυ θα γεμισει το μερος legendaries. Ξαναλεω ομως οτι το σκρινσοτ ειναι παραπλανητικο. Γιατι αυτα τα αντικειμενα που δειχνει στην εικονα δεν ειναι οτι αφησε αντικειμενα μετα απο x runs. Ουτε καν αυτο. Τα εριξε απο το inventory του για να τραγικοποιησει το point που θελει να περασει. Το οποιο ομως δεν ειναι τοσο τραγικο οσο θελει να δειξει οτι ειναι.

Παντως το παιχνιδι , διαχρονικα ετσι δουλευει. Να φαρμαρεις με τα χρονια και με μια λογικη "brute force" καποια στιγμη να σου πεσει το bis item για το build σου. Aρα το οτι πεφτουν σε διαφορα σημεια "πολλα" legendaries για εμας τους παιχτες ειναι καλο. Γιατι καποια στιγμη , ισως πεσει κατι που να μας κανει. Δεν γινεται ας πουμε να ριχνει η maiden 6 legendaries και να μας κανουν ΟΛΑ. Χανεται το νοημα. Ακομα και ετσι ομως , οπως βλεπεις , στον περιορισμενο χρονο ενος season , υπαρχουν παιχτες που λιωνουν και σε λιγοτερο απο βδομαδα εχουν ντυθει και καθαριζουν το end-end game content. Αρα το συστημα δουλευει. Θα μπορουσε να δουλεψει καλυτερα ? Προφανως , και αναφερθηκα σε καποια σημεια που θα μπορουσαν να βελτιωθουν , κατα την γνωμη μου , στο προηγουμενο ποστ μου.

Επισης μην ξεχναμε οτι τα tempering/masterworking ερχονται να καλυψουν κατα καποιον τροπο το κενο αυτο. Δηλαδη οσο δεν βρισκεις upgrades , μπορεις να κανεις upgrade τα αντικειμενα σου μεσω αυτων. Κατι γινεται ... Εδω μιλαμε μου επεσαν 2 uber uniques αυτο το season. Τα πρωτα μου απο την αρχη του παιχνιδιου λεμε :) 

Επιμένεις να μη θες να καταλάβεις, συγνώμη αλλά δε νομίζω να μπορεί να συνεννοηθεί κάποιος μαζί σου, καλή συνέχεια!

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...