Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω φτασει 85 και παλευω να παω 100 και να μαζεψω gear για το pit.

Μεχρι τωρα φαρμαρα μονο helltides, και τωρα αρχιζω να κανω που και που κανα nightamer tier40.

Που θα πετυχαινω καλυτερο gear? εχω ηδη  925lvl legendaries αλλα ψαχνω πλεον για τα διπλα attributes.

Να συνεχισω μονο helltides (μαζι με το potion που δινει +10 level στα τερατα) μεχρι να φτασω 100 η να το γυρισω μονο σε dungeons? 

 

Επισης εκανα μαλλον βλακεια και χαλασα τα masterworking materials που ειχα και ριχνει μονο στο πιτ τωρα. Αν σπασω τα items θα παρω πισω τα materials?

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, imr said:

Που θα πετυχαινω καλυτερο gear? εχω ηδη  925lvl legendaries αλλα ψαχνω πλεον για τα διπλα attributes.

Να συνεχισω μονο helltides (μαζι με το potion που δινει +10 level στα τερατα) μεχρι να φτασω 100 η να το γυρισω μονο σε dungeons? 

Βασικα καποια στιγμη , θες να μαξαρεις και τα glyphs. Αρα πρεπει να συνδυαζεις helltides (στο boss ριχνει αρκετο πραμα) και nm dungeons.
 

3 hours ago, imr said:

Επισης εκανα μαλλον βλακεια και χαλασα τα masterworking materials που ειχα και ριχνει μονο στο πιτ τωρα. Αν σπασω τα items θα παρω πισω τα materials?

Aυτο που θα γραψω ειναι προσωπικη παρατηρηση. Δεν ξερω στα σιγουρα αν ισχυει. Αρχικα να πω οτι 100% οταν σπασεις το αντικειμενο θα παρεις τα masterworking materials πισω ... ΑΛΛΑ. Ανα 4 levels αλλαζει το ειδος του material. Μεχρι το 4 θες τα materials A (πεφτουν μεχρι το pit 30) , απο 4 και πανω θες τα materials Β (πεφτουν απο pit 31 και πανω) και απο το 8 και πανω θες τα materials Γ ( πεφτουν απο το pit 61 νομιζω και πανω).
Τι εχω παρατηρησει λοιπον , αν και δεν ξερω αν το παρατηρησα σωστα. Πες οτι εφτασες lvl 4 , και το σπας. Θα παρεις τα materials A πισω. Πες οτι εχεις παει lvl6 και εισαι στα materials B και το σπας. Δεν παιρνεις πισω τα materials Β (που ξοδεψες απο lvl4->5->6) , αλλα μονο τα materials A που ξοδεψες εως το lvl4. Αν φτασεις στο δευτερο "μαξιλαρακι" , δηλ το lvl8 , και το σπασεις τοτε παιρνεις ολα τα materials πισω ( Α και Β). Bαριεμαι να γοογλαρω να δω αν ισχυει ολο αυτο που εγραψα , αλλα νομιζω οτι κατι τετοιο εχω δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φαση με τα paragon points ? Μου λειπει ενα. Υποτιθεται οτι πρεπει να εχουμε 225 και εγω εχω 224... τι μαλακιες ειναι αυτες ? Εσεις ποσα εχετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mphxths είπε

Τι φαση με τα paragon points ? Μου λειπει ενα. Υποτιθεται οτι πρεπει να εχουμε 225 και εγω εχω 224... τι μαλακιες ειναι αυτες ? Εσεις ποσα εχετε ?

225 Κανονικα...παιζει να μην εχεις παρει απο τα αρχικα? Να μην εχεις ολοκληρωσει καποιο χαρτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Αλεξανδρος A.92 said:

225 Κανονικα...παιζει να μην εχεις παρει απο τα αρχικα? Να μην εχεις ολοκληρωσει καποιο χαρτη?

Μιλαω παντα για 100αρι char , αρα εχω παρει φουλ paragons απο αυτο , εχω τα 20 απο τα renowns ( 4 x 5 περιοχες) και χτες τσιμπησα και τα 4 απο τα altars of lilith γιατι δεν τα ειχα ολα. Δεν εχω ολα τα altars αλλα πηγα στοχευμενα για τα 4 που δινουν τα paragon points. Συνολο λοιπον ... 224. Καπου εχει χαθει το ενα. Εκτος και αν αυτο το ενα ερχεται απο καπου αλλου που μου διαφευγει το που...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Μιλαω παντα για 100αρι char , αρα εχω παρει φουλ paragons απο αυτο , εχω τα 20 απο τα renowns ( 4 x 5 περιοχες) και χτες τσιμπησα και τα 4 απο τα altars of lilith γιατι δεν τα ειχα ολα. Δεν εχω ολα τα altars αλλα πηγα στοχευμενα για τα 4 που δινουν τα paragon points. Συνολο λοιπον ... 224. Καπου εχει χαθει το ενα. Εκτος και αν αυτο το ενα ερχεται απο καπου αλλου που μου διαφευγει το που...

Το 1 το παιρνεις υποτιθεται οταν γινεσαι lvl 50. Οποτε δεν σου λειπει αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Το 1 το παιρνεις υποτιθεται οταν γινεσαι lvl 50. Οποτε δεν σου λειπει αυτο. 

Kαι το θεμα ειναι οτι δεν ενεργοποιειται (η 2η ιδιοτητα του) το glyph στο τελευταιο paragon board εξαιτιας αυτου του point που λειπει. Αλλιως κλαιν που λενε και στο χωριο μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mphxths είπε

Kαι το θεμα ειναι οτι δεν ενεργοποιειται (η 2η ιδιοτητα του) το glyph στο τελευταιο paragon board εξαιτιας αυτου του point που λειπει. Αλλιως κλαιν που λενε και στο χωριο μου :)

Μήπως σου λείπει απο κανα Lilith ή χάρτη; Δες τα μια όλα. Και τέλος μήπως το έχεις βάλει κάπου που δεν το βλέπεις; Πατα ενα reset και ξαναβάλτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mphxths είπε

Kαι το θεμα ειναι οτι δεν ενεργοποιειται (η 2η ιδιοτητα του) το glyph στο τελευταιο paragon board εξαιτιας αυτου του point που λειπει. Αλλιως κλαιν που λενε και στο χωριο μου :)

Όλα όλα απέδιου?

Diablo 4 Paragon Board Overview - Season 4

Screenshot_20240607-145419.png.bd47cc20692b6103321fb13b796efe54.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Μήπως σου λείπει απο κανα Lilith ή χάρτη; Δες τα μια όλα. Και τέλος μήπως το έχεις βάλει κάπου που δεν το βλέπεις; Πατα ενα reset και ξαναβάλτα. 

Ληξη συναγερμου. Μου ελειπε ενα απο τα 4 altars που δινουν paragon points. Νομιζα οτι τα ειχα και τα 4. Τελος το δραμα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφτασα 41lv σχετικα γρηγορα, world tier 2. Τελος Act 4.  Μεχρι τωρα, legendary και rare τα ριχνω ολα salvage και εχω κρατησει μονο τα unique. Φανταζομαι δεν εχω κανει βλακεια

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kti23 είπε

Εφτασα 41lv σχετικα γρηγορα, world tier 2. Τελος Act 4.  Μεχρι τωρα, legendary και rare τα ριχνω ολα salvage και εχω κρατησει μονο τα unique. Φανταζομαι δεν εχω κανει βλακεια

Γουατ? 

Ελπιζω να εχεις μπερδευτει και να εννοεις οτι εχεις κρατησει τα legendary. Αποκλειεται να εχεις ντυθει φουλ unique στα 41...Περα του οτι ειναι αχρηστα δεν νομιζω οτι θα σου εχουν πεσει τοσα πολλα. Γενικα μεχρι τα 50-60 ντυνεσαι με τα καλυτερα rare/legen που σου πεφτουν. Μετα κοιτας να τα κανεις ολα Legend με τα Aspect Που θελεις και αντε να φορεσεις και πιο μετα 1-2-3 MAX συνηθως unique που κανουν για το build σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...