Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, BLiTzER said:

Btw το κόστος σε gold μειώθηκε πάρα πολύ με το χτεσινό patch. :D

Aν μιλας για το masterworking , μειωθηκε το κοστος του upgrade αν ειδα καλα. Το κοστος του reset ? Ναι ξερω , γυρναμε στην κουβεντα του αν αξιζει ή οχι να κανεις το reset. Δεν θα επρεπε το κοστος ομως να ειναι ο καθοριστικος παραγοντας. Ας το κανουν κλιμακωτο οπως στο enchanting. Flat ταριφα 5mil ποναει την τσεπη :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειάζεται reset, όπου κάτσει τώρα εκτός κι αν έχεις βρει το άψογο item που είναι όλα GA και δεν θες να το αλλάξεις.

Το κυνήγι του τέλειου gear είναι για streamers που παίζουν 20 ώρες σερί κάθε μέρα και τους κάνουν donate gold διάφοροι οπότε αγοράζουν τα καλύτερα items από το diablo trade. Αυτοί push-αρουν Pit 120+, για όλους εμάς τους υπόλοιπους δεν έχει νόημα το "τέλειο" gear.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Δεν χρειάζεται reset, όπου κάτσει τώρα εκτός κι αν έχεις βρει το άψογο item που είναι όλα GA και δεν θες να το αλλάξεις.

Εχω βρει το harlequin και το να ρολαρει το +25% σε κατι health , το βλεπω και μου ανεβαινει η πιεση του ψυχαναγκασμου μου :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Αυτό το έφτιαξαν με hotfix patch.

Τα μεγάλα pit απαιτούν min/max gear που σημαίνει ότι πρέπει να πληρώσεις πολλά gold/eur για να αγοράσεις items με 2/3 ή 3/3 GA και να κάτσει το tempering, άρα είναι μόνο για streamers ή γι' αυτόν που θα σκάσει κάμια 300αρα ευρώ τουλάχιστον για να κάνει τις απαραίτητες αγορές.

Ουσία δεν υπάρχει βέβαια αφού δεν κερδίζεις κάτι με το να βγάλεις μεγάλο pit, απλά για να λες ότι ''έβγαλα το τάδε level pit''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου χάνεται το νόημα του παιχνιδιού σε όλο αυτό. Η ουσία είναι να παίζεις τον παίκτη που σου αρέσει και ας μη φτάνεις τόσο ψηλά. Αν και όταν δεν μπορείς να βγάλεις πιο μεγάλα πιτ, λες ρε γμτ γιατί να μην είναι λίγο καλύτερος..

Πιστεύω η μαγεία του παιχνιδιού είναι ολόκληρη η διαδρομή και όχι ο τερματισμός.

Ίσως για αυτό εμένα προσωπικά μου αρέσει να δοκιμάζω και να ανεβάζω διαρκώς νέους παίκτες και δεν κολλάω καταναγκαστικά σε έναν για να γίνει τέλειος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι τα builds ακόμα δοκιμάζονται, για παράδειγμα ο Rob έφτασε Pit 138 με το Bleed/Bash build και τώρα φαρμάρει για να φτιάξει το Flay build το οποίο θα του επιτρέψει να πάει πιο ψηλά. Το θέμα είναι ότι θέλει αλλαγή όλο το gear - πάλι, άρα το min/max κοστίζει πάρα πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

^^Αυτό το έφτιαξαν με hotfix patch.

Το βίντεο λέει ότι έγινε broken με το hotfix και δεν έχει φτιαχτεί κάτι και όλοι οι ρογκάδες κλαίνε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Το βίντεο λέει ότι έγινε broken με το hotfix και δεν έχει φτιαχτεί κάτι και όλοι οι ρογκάδες κλαίνε!

Το βίντεο είναι πριν πόσες μέρες, το θέμα έχει φτιαχτεί μιας και έχω rogue και ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Το βίντεο είναι πριν πόσες μέρες, το θέμα έχει φτιαχτεί μιας και έχω rogue και ξέρω.

28/5. Tι να σου πω, οι 2 ρογκαδες φίλοι, λένε ότι είναι σπασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν κοντα στη τιμη που ηθελα και το τσιμπησα.Απο το 3 ειχα αχτι να παιξω ενα diablo

Τελειως πρωταρης, υπαρχει κατι συγκεκριμενο στο οποιο πρεπει να δωσω βαση στην αρχη ή απλα διαλεγω το class που μου αρεσει και ευθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, kti23 said:

απλα διαλεγω το class που μου αρεσει και ευθεια?

Το αυτο. Seasonal , campaign , side quests , strongholds , altars of lilith (χαρτης εδω) , town portals. Δεν ειναι κακο να κοζαρεις κανα build guide για τον char σου. Στην αρχη καποιο build που να βοηθαει στο leveling και μετα καποιο για endgame.
Oσο level-ιαζεις κατεβαζεις potions/incenses για εξτρα xp και τα urns που παιρνεις στο seasonal , ξεκινα να τα βαζεις στο xp boost να μαξαρεις μια ωρα αρχυτερα.

Αν υπαρχει δυνατοτητα να κανεις skip campaign (λογικα οχι αν ξεκινας τωρα τον 1ον σου char) , στα helltide areas ειναι ο,τι πρεπει για να level-ιαζεις , ειδικα αν κανεις εκεινο το boss/event που υπαρχει εκει παρεα με αλλους. 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...