Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, mordred είπε

Ερώτηση υπάρχει περίπτωση  να μπορώ να βγάλω Echo of Hatred με μπότες χωρίς +2 charges?

Ναι. Την έχω σολάρει από το προηγούμενο season. Δε θυμάμαι αν χρησιμοποίησα καν ένα. Αλλά χρειάζεται μπόλικες προσπάθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Είσαι 100 level ; Αν ναι, φτιάξε το gear σου με masterworking και πήγαινε μετά. Επίσης θα πρέπει να μάθεις να αποφεύγεις τα waves..

93 είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , ειναι αυτη η ωρα του season , που γκρινιαζω , μετα διαφωνειτε και μετα η blizzard διορθωνει τα κακως κειμενα για τα οποια γκρινιαζω :) Εχετε υποψη οτι μιλαμε για season , δηλ περιορισμενης χρονικης διαρκειας κατασταση.

1. Rares/Legendaries - Τα rares 2 affixes , τα legendaries 3 affixes. Τι σημαινει αυτο ? Οτι απαξ και ντυθεις εστω και προχειρα με legendaries , δεν σηκωνεις ποτε ξανα rares. Ακομα και , για παραδειγμα , να εισαι ντυμενος με sacred legendaries , τα ancestral rares σπανιως θα ειναι upgrade. Απαξ και ντυθεις με ancestral legendaries , rares ουτε καν τα κοιτας. Μην πεταχτει κανενας και πει , σηκωσε τα και πουλα τα. Κανεις δεν πλουτισε με αυτα :) Μην πει κανεις σηκωσε τα και σπαστα , γιατι ριχνει τοσα "veiled crystals" , που δεν χρειαζεται καν να σπασεις rares. Εχω 5k veiled crystals και δεν εχω σπασει ουτε ενα rare. Με λιγα λογια ακυρωθηκαν τα rares παντελως.
2. Tempering - Ειναι σαν να λεμε enchanting x2 :) Απο εκει που παλευαμε για να ερθει το affix και το roll που θελαμε στο enchanting , τωρα παλευουμε να κανουμε το ιδιο , επι 2 (στα ancestral). Σε δουλεια να βρισκομαστε :) Σκεψου δηλ οτι τωρα θες να σου ερθει το enchanting , τα δυο affixes του tempering και η ζωη συνεχιζεται με το masterworking. 
3. Masterworking - Aπο που να το πιασω και απο που να το αφησω. Σαν να μην μας εφτανε το enchanting και το tempering εχουμε και το masterworking. Οπου στα levels 4/8/12 τζογαρεις για το +25% στο affix που σε ενδιαφερει. Και αν δεν ερθει ? Reset , 5mil και πισω στο level 0. Ακομα και στο 12 να εισαι. Αρα δηλ αν σου εχει ερθει το affix που θες στο 4 και στο 8 , και δεν σου ερθει στο 12 , reset , πας στο 0 και ακυρωνεις και τις προσπαθειες των level 4 και 8... Και 5mil το reset. Οπου τα μονα σοβαρα λεφτα τα βγαζεις απο τα whispers... Διαβαζω σε φορουμς , ο κοσμος κλαιγεται για αυτα τα 5mil ...
Kατα αλλα ειναι που απλοποιησαμε τα affixes και βαλαμε λιγοτερα. Αλλα πρεπει να τζογαρουμε  με τα enchanting/tempering/masterworking και να πετυχουμε και τον συνδυασμο ολων αυτων ...
4. Gems - Τι φαση με τα fragments ? Ακομα να φτιαξω τα gems που θελω. Ή εγω κανω κατι τραγικα λαθος , ή δεν ριχνει ΤΟΣΟ πολλα fragments. Σκεψου να θες να ντυσεις και αλλους chars ...
5. Enchanting - Ακομα ειναι πανακριβο. Επισης ξεμενεις για πλακα απο angelbreaths αν κανεις απανωτα και πολλα enchants.

6. Helltides - Αλλη πονεμενη ιστορια :) Αρχικα να πω οτι εχω παρατηρησει καποια bugs. Για παραδειγμα πολλες φορες δειχνει κοκκινη μια περιοχη αλλα ουσιαστικα δεν υπαρχει ενεργο helltide εκει. Και οχι δεν μιλαω για τις pvp areas. Το mob spawn rate πρεπει να μειωθει. Δεν μπορεις να ξυστεις , να ανοιξεις χαρτη , να κανεις teleport. Εχουν spawn-αρει τα απειρα !! Bασικα απαξ και τελειωσεις με τα bounties και το leveling , δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να ξαναπας. Αντε να ανοιξεις κανα chest και αν ...
7. Resources/Materials - Εχουν χασει την αξια τους. Εννοω οτι ριχνει τοσα πολλα που δεν σε απασχολει να ασχοληθεις να μαζεψεις. Μιλαω για τα enchanting mats κυριως. Καποτε ψαχναμε με το κυαλι τα forgotten souls και τα veiled crystals. Τωρα ριχνει απο παντου ...

Απο content τι καινουργιο ειδαμε ? Τα ιδια bosses αλλα buffed (tormented). Ενα νεο boss (uber andariel) που ειναι ιδια φαση ουσιαστικα με τον uber duriel , τα pits , που ειναι ουσιαστικα greater rifts απο το D3 και το trial που δεν καταλαβα τι φαση ειναι :) Μπηκα , βαραγα , μαζευα ποντους και με εβαλε στο leaderboard. Θα μπορουσαν να μην το ειχαν βαλει καν και να βαζανε ladder στα pits , οπως ηταν τα greater rifts με το leaderboard στο D3. Δεν θελω να ειμαι αρνητικος , αλλα απο content , τιποτα το ιδιαιτερο :) Οι γενικοτερες αλλαγες , ασχετα που παιζει πολυς τζογος με τα items , σε γενικες γραμμες ειναι προς την σωστη κατευθυνση , καλοδεχουμενες.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσαν λίγο βάθος στο gear και καλά έκαναν γιατί πριν ήταν μια αηδία, εκτός αυτού πλέον βρίσκεις πολύ εύκολα 3/3 items για να παίξεις το class σου σε αντίθεση με πριν που καθόταν με 3/4 affixes 1 στα 500 items και αν..Τώρα το δύσκολο είναι να σου κάτσουν τα greater affixes και αφού κάτσουν αυτά να κάτσει και το tempering..

Η Season είναι αρκετά καλή απλά έχουν κάνει μια σημαντική μλκία, ΔΕΝ προωθούν το party στα pits αφού όλα τα mats τα παίρνει μόνο αυτός που θα ανοίξει το tier, οι υπόλοιποι παίρνουν τα μισά που σημαίνει ότι δεν αξίζει το party αλλά το solo play. Ελπίζω αυτό να διορθωθεί στο expansion που θα βάλουν τα raids.

Hint για barbarians: Φτιάξτε rogue για να ξεκλειδώσετε το critical dmg με tempering, όπου close enemies θέλει critical dmg για να είναι BiS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μatchmaking  για παρτι θα επρεπε να βαλουν , αυτη την στιγμη το παιχνιδι θα μπορουσε να ειναι καλλιστα μονο co op , το online δεν προσφερει σχεδον τιποτα ετσι οπως ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, mphxths είπε

Λοιπον , ειναι αυτη η ωρα του season , που γκρινιαζω , μετα διαφωνειτε και μετα η blizzard διορθωνει τα κακως κειμενα για τα οποια γκρινιαζω :) Εχετε υποψη οτι μιλαμε για season , δηλ περιορισμενης χρονικης διαρκειας κατασταση.

1. Rares/Legendaries - Τα rares 2 affixes , τα legendaries 3 affixes. Τι σημαινει αυτο ? Οτι απαξ και ντυθεις εστω και προχειρα με legendaries , δεν σηκωνεις ποτε ξανα rares. Ακομα και , για παραδειγμα , να εισαι ντυμενος με sacred legendaries , τα ancestral rares σπανιως θα ειναι upgrade. Απαξ και ντυθεις με ancestral legendaries , rares ουτε καν τα κοιτας. Μην πεταχτει κανενας και πει , σηκωσε τα και πουλα τα. Κανεις δεν πλουτισε με αυτα :) Μην πει κανεις σηκωσε τα και σπαστα , γιατι ριχνει τοσα "veiled crystals" , που δεν χρειαζεται καν να σπασεις rares. Εχω 5k veiled crystals και δεν εχω σπασει ουτε ενα rare. Με λιγα λογια ακυρωθηκαν τα rares παντελως.
2. Tempering - Ειναι σαν να λεμε enchanting x2 :) Απο εκει που παλευαμε για να ερθει το affix και το roll που θελαμε στο enchanting , τωρα παλευουμε να κανουμε το ιδιο , επι 2 (στα ancestral). Σε δουλεια να βρισκομαστε :) Σκεψου δηλ οτι τωρα θες να σου ερθει το enchanting , τα δυο affixes του tempering και η ζωη συνεχιζεται με το masterworking. 
3. Masterworking - Aπο που να το πιασω και απο που να το αφησω. Σαν να μην μας εφτανε το enchanting και το tempering εχουμε και το masterworking. Οπου στα levels 4/8/12 τζογαρεις για το +25% στο affix που σε ενδιαφερει. Και αν δεν ερθει ? Reset , 5mil και πισω στο level 0. Ακομα και στο 12 να εισαι. Αρα δηλ αν σου εχει ερθει το affix που θες στο 4 και στο 8 , και δεν σου ερθει στο 12 , reset , πας στο 0 και ακυρωνεις και τις προσπαθειες των level 4 και 8... Και 5mil το reset. Οπου τα μονα σοβαρα λεφτα τα βγαζεις απο τα whispers... Διαβαζω σε φορουμς , ο κοσμος κλαιγεται για αυτα τα 5mil ...
Kατα αλλα ειναι που απλοποιησαμε τα affixes και βαλαμε λιγοτερα. Αλλα πρεπει να τζογαρουμε  με τα enchanting/tempering/masterworking και να πετυχουμε και τον συνδυασμο ολων αυτων ...
4. Gems - Τι φαση με τα fragments ? Ακομα να φτιαξω τα gems που θελω. Ή εγω κανω κατι τραγικα λαθος , ή δεν ριχνει ΤΟΣΟ πολλα fragments. Σκεψου να θες να ντυσεις και αλλους chars ...
5. Enchanting - Ακομα ειναι πανακριβο. Επισης ξεμενεις για πλακα απο angelbreaths αν κανεις απανωτα και πολλα enchants.

6. Helltides - Αλλη πονεμενη ιστορια :) Αρχικα να πω οτι εχω παρατηρησει καποια bugs. Για παραδειγμα πολλες φορες δειχνει κοκκινη μια περιοχη αλλα ουσιαστικα δεν υπαρχει ενεργο helltide εκει. Και οχι δεν μιλαω για τις pvp areas. Το mob spawn rate πρεπει να μειωθει. Δεν μπορεις να ξυστεις , να ανοιξεις χαρτη , να κανεις teleport. Εχουν spawn-αρει τα απειρα !! Bασικα απαξ και τελειωσεις με τα bounties και το leveling , δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να ξαναπας. Αντε να ανοιξεις κανα chest και αν ...
7. Resources/Materials - Εχουν χασει την αξια τους. Εννοω οτι ριχνει τοσα πολλα που δεν σε απασχολει να ασχοληθεις να μαζεψεις. Μιλαω για τα enchanting mats κυριως. Καποτε ψαχναμε με το κυαλι τα forgotten souls και τα veiled crystals. Τωρα ριχνει απο παντου ...

Απο content τι καινουργιο ειδαμε ? Τα ιδια bosses αλλα buffed (tormented). Ενα νεο boss (uber andariel) που ειναι ιδια φαση ουσιαστικα με τον uber duriel , τα pits , που ειναι ουσιαστικα greater rifts απο το D3 και το trial που δεν καταλαβα τι φαση ειναι :) Μπηκα , βαραγα , μαζευα ποντους και με εβαλε στο leaderboard. Θα μπορουσαν να μην το ειχαν βαλει καν και να βαζανε ladder στα pits , οπως ηταν τα greater rifts με το leaderboard στο D3. Δεν θελω να ειμαι αρνητικος , αλλα απο content , τιποτα το ιδιαιτερο :) Οι γενικοτερες αλλαγες , ασχετα που παιζει πολυς τζογος με τα items , σε γενικες γραμμες ειναι προς την σωστη κατευθυνση , καλοδεχουμενες.

1. Δεν ισχύει. Όταν μπω wt4, πάντα φοράω ό,τι ancestral rare πέσει αν το gear μου είναι legendary από wt3. Το υψηλότερο ilvl κερδίζει.

2. Ναι, οκ, δε διαφωνώ, αλλά μάλλον το προτιμώ από το προηγούμενο σύστημα upgrades. Βέβαια θα μπορούσε να εκλείψει όλο αυτό ίσως και να μείνουμε στο drop RNG, αλλά μετά θα κλαίει ο κάθε κάζουαλ. Όλα αυτά γίνονται ξεκάθαρα για να είναι το παιχνίδι πιο εύκολα προσβάσιμο από τέτοιους.

3. Αν κάνεις reset στο 12, είσαι χαζός. Τελεία. Όχι εσύ προσωπικά προφανώς. Στο 8 είσαι λιγότερο χαζός, αλλά πάλι όχι ιδιαίτερα έξυπνος. Στο 4 το συζητάμε. Και γιατί όλο αυτό το minmaxing στην πραγματικότητα; Who cares. Σιγά το σοβαρό endgame content που υπάρχει για να κάτσω να τελειοποιήσω το κάθε παραμικρό stat. Κάνω oneshot ήδη το 90% του content από το level 80.

4. Αυτό με δυσκολεύει κι εμένα, αλλά ας μην τα θέλουμε όλα στο πιάτο.

5. Ξανά, όλα στο πιάτο.

6. Τα Helltides έχουν γίνει εξαιρετικά ενδιαφέροντα πλέον, σε σύγκριση με την ανούσια χαζομάρα που ήταν πριν. Και βοηθούν ιδιαίτερα στο - βαρετό κατά τ' άλλα - leveling. Μου αρκεί για τώρα.

7. Ακόμα ένα noob-friendly feature. Όπως το μεγαλύτερο μέρος των αλλαγών αυτού του season.

Τα bosses και τα mats που χρειάζεται να φαρμάρεις ξανά και ξανά, ενώ στο τέλος έχουν τα ίδια drops, μου φαίνονται εξαιρετικά ηλίθια.

Προσωπικά, αυτό που νομίζω μου λείπει περισσότερο είναι ένα LFG σύστημα. Είναι παντελώς ανύπαρκτο τώρα, το chat είναι πιο άχρηστο κι από Barrens chat, αλλά για τον ακριβώς αντίθετο λόγο, τα guilds/clans είναι ανούσια και κακοεφαρμοσμένα, και το παιχνίδι νιώθει 100% single player.

Συνολικά, καταλαβαίνω τα points σου, και προφανώς δεν μπορεί να είναι όλοι ευχαριστημένοι, αλλά θεωρώ ότι είναι βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση (για την εταιρεία και το σύνολο των παικτών, όχι την ελίτ). Το παιχνίδι σήμερα είναι πολύ καλύτερο απ' ό,τι ήταν πριν. Είναι τέλειο; Σίγουρα όχι. Αλλά είναι αρκετά ευχάριστο για να γυρίσεις ξανά και να το δεις άλλη μια φορά. Μέχρι την επόμενη σεζόν.

Επεξ/σία από BLiTzER
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ξενερώνει που δεν έκαναν rework τα uber uniques με αποτέλεσμα τα περισσότερα από αυτά να είναι πλέον άχρηστα. Ακόμα και το grandfather αν δεν πέσει με GA είναι meh..

Θα πρέπει να τα φτιάξουν όλα με ανεβασμένα stats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν προλάβαιναν κι αυτά γι' αυτή τη season.

Πέρα από τα uniques (uber και μη), θέλουν και κάμποσα Paragon nodes rework. Πλέον χωρίς το All Stats δεν μπορούμε να πιάσουμε σε αρκετά Rare Nodes τα requirements για το Bonus τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, mphxths said:

Λοιπον , ειναι αυτη η ωρα του season , που γκρινιαζω , μετα διαφωνειτε και μετα η blizzard διορθωνει τα κακως κειμενα για τα οποια γκρινιαζω :) Εχετε υποψη οτι μιλαμε για season , δηλ περιορισμενης χρονικης διαρκειας κατασταση.

1. Rares/Legendaries - Τα rares 2 affixes , τα legendaries 3 affixes. Τι σημαινει αυτο ? Οτι απαξ και ντυθεις εστω και προχειρα με legendaries , δεν σηκωνεις ποτε ξανα rares. Ακομα και , για παραδειγμα , να εισαι ντυμενος με sacred legendaries , τα ancestral rares σπανιως θα ειναι upgrade. Απαξ και ντυθεις με ancestral legendaries , rares ουτε καν τα κοιτας. Μην πεταχτει κανενας και πει , σηκωσε τα και πουλα τα. Κανεις δεν πλουτισε με αυτα :) Μην πει κανεις σηκωσε τα και σπαστα , γιατι ριχνει τοσα "veiled crystals" , που δεν χρειαζεται καν να σπασεις rares. Εχω 5k veiled crystals και δεν εχω σπασει ουτε ενα rare. Με λιγα λογια ακυρωθηκαν τα rares παντελως.
2. Tempering - Ειναι σαν να λεμε enchanting x2 :) Απο εκει που παλευαμε για να ερθει το affix και το roll που θελαμε στο enchanting , τωρα παλευουμε να κανουμε το ιδιο , επι 2 (στα ancestral). Σε δουλεια να βρισκομαστε :) Σκεψου δηλ οτι τωρα θες να σου ερθει το enchanting , τα δυο affixes του tempering και η ζωη συνεχιζεται με το masterworking. 
3. Masterworking - Aπο που να το πιασω και απο που να το αφησω. Σαν να μην μας εφτανε το enchanting και το tempering εχουμε και το masterworking. Οπου στα levels 4/8/12 τζογαρεις για το +25% στο affix που σε ενδιαφερει. Και αν δεν ερθει ? Reset , 5mil και πισω στο level 0. Ακομα και στο 12 να εισαι. Αρα δηλ αν σου εχει ερθει το affix που θες στο 4 και στο 8 , και δεν σου ερθει στο 12 , reset , πας στο 0 και ακυρωνεις και τις προσπαθειες των level 4 και 8... Και 5mil το reset. Οπου τα μονα σοβαρα λεφτα τα βγαζεις απο τα whispers... Διαβαζω σε φορουμς , ο κοσμος κλαιγεται για αυτα τα 5mil ...
Kατα αλλα ειναι που απλοποιησαμε τα affixes και βαλαμε λιγοτερα. Αλλα πρεπει να τζογαρουμε  με τα enchanting/tempering/masterworking και να πετυχουμε και τον συνδυασμο ολων αυτων ...
4. Gems - Τι φαση με τα fragments ? Ακομα να φτιαξω τα gems που θελω. Ή εγω κανω κατι τραγικα λαθος , ή δεν ριχνει ΤΟΣΟ πολλα fragments. Σκεψου να θες να ντυσεις και αλλους chars ...
5. Enchanting - Ακομα ειναι πανακριβο. Επισης ξεμενεις για πλακα απο angelbreaths αν κανεις απανωτα και πολλα enchants.

6. Helltides - Αλλη πονεμενη ιστορια :) Αρχικα να πω οτι εχω παρατηρησει καποια bugs. Για παραδειγμα πολλες φορες δειχνει κοκκινη μια περιοχη αλλα ουσιαστικα δεν υπαρχει ενεργο helltide εκει. Και οχι δεν μιλαω για τις pvp areas. Το mob spawn rate πρεπει να μειωθει. Δεν μπορεις να ξυστεις , να ανοιξεις χαρτη , να κανεις teleport. Εχουν spawn-αρει τα απειρα !! Bασικα απαξ και τελειωσεις με τα bounties και το leveling , δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να ξαναπας. Αντε να ανοιξεις κανα chest και αν ...
7. Resources/Materials - Εχουν χασει την αξια τους. Εννοω οτι ριχνει τοσα πολλα που δεν σε απασχολει να ασχοληθεις να μαζεψεις. Μιλαω για τα enchanting mats κυριως. Καποτε ψαχναμε με το κυαλι τα forgotten souls και τα veiled crystals. Τωρα ριχνει απο παντου ...

Απο content τι καινουργιο ειδαμε ? Τα ιδια bosses αλλα buffed (tormented). Ενα νεο boss (uber andariel) που ειναι ιδια φαση ουσιαστικα με τον uber duriel , τα pits , που ειναι ουσιαστικα greater rifts απο το D3 και το trial που δεν καταλαβα τι φαση ειναι :) Μπηκα , βαραγα , μαζευα ποντους και με εβαλε στο leaderboard. Θα μπορουσαν να μην το ειχαν βαλει καν και να βαζανε ladder στα pits , οπως ηταν τα greater rifts με το leaderboard στο D3. Δεν θελω να ειμαι αρνητικος , αλλα απο content , τιποτα το ιδιαιτερο :) Οι γενικοτερες αλλαγες , ασχετα που παιζει πολυς τζογος με τα items , σε γενικες γραμμες ειναι προς την σωστη κατευθυνση , καλοδεχουμενες.

Από τη μία γκρινιάζεις που δεν έχεις fragments και angelbreaths και από την άλλη γκρινιάζεις που πέφτουν πολλά resources!

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, BLiTzER said:

1. Δεν ισχύει. Όταν μπω wt4, πάντα φοράω ό,τι ancestral rare πέσει αν το gear μου είναι legendary από wt3. Το υψηλότερο ilvl κερδίζει.

Κοιτα , οταν ειχα sacred legendary με τα affixes που ηθελα , ακομα και αν δεν ηταν καλα rolls , τι να μου πει το ancestral rare με ενα affix λιγοτερο ? Πρεπει αυτα τα δυο affixes του rare να ηταν πολυ καλα rolls για να το σκεφτω.
 

5 minutes ago, BLiTzER said:

2. Ναι, οκ, δε διαφωνώ, αλλά μάλλον το προτιμώ από το προηγούμενο σύστημα upgrades. Βέβαια θα μπορούσε να εκλείψει όλο αυτό ίσως και να μείνουμε στο drop RNG, αλλά μετά θα κλαίει ο κάθε κάζουαλ. Όλα αυτά γίνονται ξεκάθαρα για να είναι το παιχνίδι πιο εύκολα προσβάσιμο από τέτοιους.

Κοιτα , απλοποιησανε την φυση των affixes που ειναι καλο. Αλλα απο την αλλη , τα drop rates ειναι υπερβολικα μεγαλα , οσο και αν δεν με συμφερει να λεω κατι τετοιο ως casual player. Δηλαδη δεν γινεται να ντυνεσαι με legendaries/uniques/uber uniques σχετικα ευκολα. Αυτο δεν κραζαμε στο D3 ? Και προσπαθουν να βρουν τροπους να scale-αρουν τα items μιας και τερματιζει το ilevel και δεν παει στο απειρο. Και το κανουν πλεον με 3 τροπους. Enchanting , tempering , masterworking. Δεν ξερω αν ειναι ο σωστος τροπος που πρεπει να παει το πραμα. Γιατι μιλαμε για πολυεπιπεδο τζογο. Ε μειωσε τα drop rates , βελτιωσε τα πιθανα affixes , να μην σκανε οπως ναναι και ο,τι ναναι και μιλαμε για το ιδιο πραμα. Το πολυ πολυ κρατα το enchanting.
 

10 minutes ago, BLiTzER said:

3. Αν κάνεις reset στο 12, είσαι χαζός. Τελεία. Όχι εσύ προσωπικά προφανώς. Στο 8 είσαι λιγότερο χαζός, αλλά πάλι όχι ιδιαίτερα έξυπνος. Στο 4 το συζητάμε. Και γιατί όλο αυτό το minmaxing στην πραγματικότητα; Who cares. Σιγά το σοβαρό endgame content που υπάρχει για να κάτσω να τελειοποιήσω το κάθε παραμικρό stat. Κάνω oneshot ήδη το 90% του content από το level 80.

Γενικως οι καμενοι με τα πολλα resources και την τελειομανια , θα το κανουν. +25% σε ενα affix ειναι μεγαλη υποθεση. Στο 4 το εκανα στο harlequin 4-5 φορες. Γιατι μιλαμε για uber unique με τελεια rolls. Σε απλα uniques ή/και legendaries που πιθανον να πεσει καποιο καλυτερο με καλυτερα rolls δεν ξερω αν θα το εκανα. Μιλαμε για rerolls που τα mats δεν τα περνει πισω , ουτε καν με το salvage. Με το salvage θα παρεις πισω τα τελευταια mats , οχι ολα.
Καποιοι στα φορουμς λενε , στο 4 και στο 8 το πολυ , και μετα χεστηκες τι θα σκασει στο 12...
 

14 minutes ago, BLiTzER said:

4. Αυτό με δυσκολεύει κι εμένα, αλλά ας μην τα θέλουμε όλα στο πιάτο.

Το θεμα δεν ειναι αν πρεπει ή οχι να μας δυσκολευει κατι. Φυσικα καποια πραγματα πρεπει να μην ειναι ευκολα. Αλλα δεν γινεται να εχεις ντυθει , να βαρας το 80% του content με αξιωσεις και ακομα να παλευεις με τα gems. Ειναι ανισορροπια.
 

1 minute ago, mordred said:

Από τη μία γκρινιάζεις που δεν έχεις fragments και angelbreaths και από την άλλη γκρινιάζεις που πέφτουν πολλά resources!

Δες τι εγραψα ακριβως απο πανω για τα gems. Οσο για τα angelbreaths , ειναι λιγο ακυρο να εχεις απειρα veiled και forgotten και στα 10 enchants να εχεις ξεμεινει απο angelbreaths. Ασε δε, που το gold ερχεται μονο απο whispers. Gold που χρειαζεσαι για enchanting και masterworking. Ή μειωνεις σοβαρα τις απαιτησεις αυτων των δυο σε gold ή βαζεις και αλλη πηγη gold. Και ολα αυτα τα λεω εγω που παιζω με εναν char. Σκεψου αυτους που level-ιαζουν και δευτερο και τριτο κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ασε δε, που το gold ερχεται μονο απο whispers. Gold που χρειαζεσαι για enchanting και masterworking. Ή μειωνεις σοβαρα τις απαιτησεις αυτων των δυο σε gold ή βαζεις και αλλη πηγη gold. Και ολα αυτα τα λεω εγω που παιζω με εναν char. Σκεψου αυτους που level-ιαζουν και δευτερο και τριτο κλπ...

Btw το κόστος σε gold μειώθηκε πάρα πολύ με το χτεσινό patch. :D

Επεξ/σία από BLiTzER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...