Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Από τα 4 uniques που έγραψες, τα 3(Harlequin, Starless, Tyrael's) είναι uber uniques και πέφτουν(δύσκολα) μόνο από uber bosses(Duriel, Andariel κλπ).

Προτεραιότητά σου είναι να ξεκλειδώσεις όλα τα paragon skills.

Μετά θα κάνεις full helltide για να τελειώσεις το season quest(Level 18) και να πάρεις materials(Stygian stones, shards, muckus) ώστε να κάνεις summon τα uber bosses.

Τα pit ρίχνουν stygian stones αλλά πολύ δύσκολα, δηλαδή μπορεί να κάνεις 20 runs και να πάρεις μόνο ένα stygian ή και κανένα..Κατά τα άλλα χρειάζεσαι το pit για να μπορέσεις να κάνεις masterworking το gear σου.

μόνος τα βγαζω αυτα; γιατι παιζω αποκλειστικα σολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, digitalarchive είπε

μόνος τα βγαζω αυτα; γιατι παιζω αποκλειστικα σολο

Θα τα βγάζεις όταν θα έχεις φτιάξει το gear σου, όχι νωρίτερα. Για την ακρίβεια τα uber bosses είναι 100 και 200 level. O 100αρης Duriel για παράδειγμα θέλει 2 eggs και 2 shards για να τον κάνεις summon και πέφτει εύκολα. Ο 200άρης Duriel που είναι και αυτός που αξίζει, θέλει 6 eggs, 6 shards και 2 stygian stones. Θέλει 3x τα mats του απλού αλλά πετάει 5x το drop του απλού, άρα ο απλός δεν αξίζει.

Καλό είναι να τα πηγαίνεις με rotations τα mats αλλιώς δεν αξίζει, π.χ με 4 άτομα party θα βάζει ο καθένας με την σειρά τα mats του και άρα θα κάνεις πολύ περισσότερα runs με τα ίδια mats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκλειδωσα ολα τα skillsμου μένουν τα paragon (αυτα δεν ξερω πως θα τα κανω μου φένεται πολυ επίπονη)

κατάφερα έριξα μέχρι και pit 40 αλλα αυτο το masterworking παρα ειναι βασανιστικο δεν ξερω και εγω ποσα runs πρεπει να κανω για να κάνω upgrade ολο το συστημα..

καλα με το λουτ τι γινεται; η σαβουρας της σαβουρας...

ολοι αυτοι οι youtubers πως εχουν ντυθει σε 1 μέρα και εχουν ολα τα items ετσι;

μας τρολαρουνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι youtuber, αυτοί που παίζουν 30 ώρες σερί και τους βοηθάει το community με gold κλπ ; Λογικό. Κατά τα άλλα αν θεωρείς σαβούρα αυτό το drop, που να δεις τι γινόταν στις προηγούμενες season πριν αλλάξει το itemization..

Με 40άρη Pit τώρα μην περιμένεις να το φτιάξεις γρήγορα, εγώ speedfarmάρω 100άρι pit και έτσι μαζεύονται σχετικά γρήγορα.

Σήμερα βγαίνει το patch 1.4.1 όπου θα έχει αλλαγές/βελτιώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να καταλαβω ευκολα ποιο ειναι καλυτερο οπλο για τον μαγο? Παμε παντα στο καλυτερο dps?

Για παραδειγμα, εχω ενα με 2850 dps, +172 int, +46%dmg, +64% vulnerable damage

και εχει πεσει μεγαλυτερο level με 3046dps +154int, +86% critical damage

 

Ειναι καλυτερα τα +200 dps για να χασω τα ποσοστα damage? ΠΑιζω και ice shards οποτε ειναι συχνα vulnerable me το frost nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, imr said:

Πως μπορω να καταλαβω ευκολα ποιο ειναι καλυτερο οπλο για τον μαγο? Παμε παντα στο καλυτερο dps?

Για παραδειγμα, εχω ενα με 2850 dps, +172 int, +46%dmg, +64% vulnerable damage

και εχει πεσει μεγαλυτερο level με 3046dps +154int, +86% critical damage

 

Ειναι καλυτερα τα +200 dps για να χασω τα ποσοστα damage? ΠΑιζω και ice shards οποτε ειναι συχνα vulnerable me το frost nova

Tσεκαρε καποιο build online . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, noFEARgr said:

Tσεκαρε καποιο build online . 

Υπαρχει καποιο calculator να βαζω τα items?

Τα bulds γενικα σου λενε τι στατς να κυνηγας, εγω θελω να καταλαβω ποτε να παω στο μεγαλυτερο dps και να χασω καποια stats

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, imr said:

Υπαρχει καποιο calculator να βαζω τα items?

Τα bulds γενικα σου λενε τι στατς να κυνηγας, εγω θελω να καταλαβω ποτε να παω στο μεγαλυτερο dps και να χασω καποια stats

Ισως σε βοηθησει το build planner εδω 

https://d4builds.gg/build-planner/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, imr said:

Υπαρχει καποιο calculator να βαζω τα items?

Τα bulds γενικα σου λενε τι στατς να κυνηγας, εγω θελω να καταλαβω ποτε να παω στο μεγαλυτερο dps και να χασω καποια stats

Όπως και αυτό

https://maxroll.gg/d4/planner/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
22 minutes ago, imr said:

Οποτε φτιαχνω το build online η διαλεγω καποιο ετοιμο και βαζω τα items μου?

 

Μέχρι να βρεις items με lvl925 βάζεις ψιλο "ό,τι να 'ναι". Όταν αρχίσεις να σηκώνεις 925 τότε είναι maxxed out το dps οπότε κοιτάς τα κατάλληλα affixes που βλέπεις στα guides. Αργότερα κοιτάς πάλι 925 αλλά με greater affixes (+25%) που έχουν το κοκκινο αστέρι δίπλα από το όνομα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...