Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω φτασει 66 με τον μαγο, ice shards.

Να παω να ξεκλειδωσω tier4 η να περιμενω για 70lvl?

Θυμαμαι με τον barbarian ειχε παιξει παρα πολυ ζορι με τον elias, δεν εχω ορεξη να παλευω με τις ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, imr said:

εχω φτασει 66 με τον μαγο, ice shards.

Να παω να ξεκλειδωσω tier4 η να περιμενω για 70lvl?

Θυμαμαι με τον barbarian ειχε παιξει παρα πολυ ζορι με τον elias, δεν εχω ορεξη να παλευω με τις ωρες

Kαπου εκει πηγα και γω στον Elias με sorc/balls , και εφυγε σοκαριστικα ευκολα , με sacred gear και ουτε καν tweaked. Μηπως τον κανανε πιο ευκολο ? Δεν ξερω...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, mphxths said:

Kαπου εκει πηγα και γω στον Elias με sorc/balls , και εφυγε σοκαριστικα ευκολα , με sacred gear και ουτε καν tweaked. Μηπως τον κανανε πιο ευκολο ? Δεν ξερω...

Μολις πηγα, ενταξει ηταν αστειο τελικα..

 

Δεν ξερω αν φταει ο mage που βγαζει τρελο damage αλλα καμια σχεση με οτι θυμομουν σχεδον 2 shot τον εκανα μολις επεσε στο πρωτο stun

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 hours ago, imr said:

Να παω να ξεκλειδωσω tier4 η να περιμενω για 70lvl?

Από το 55 πλέον 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, imr said:

Εχει γινει τοσο ευκολο η εγω ειμαι τοσο καλος? 🤣

Έχουν δυναμώσει οι χαρακτήρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H φαση με τις μπαλες της sorc που οταν βρουν τοιχους εξαφανιζονται πρεπει να σταματησει καποια στιγμη. Ξοδευω ο,τι mana εχω και δεν εχω για να βγαλω τις μπαλες , παει το boss διπλα στον τοιχο , ποοοουφ πανε οι μπαλες. Ρε παμε καλα ? Η blizz ακουει καθολου ?!?!?! :) 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mphxths είπε

H φαση με τις μπαλες της sorc που οταν βρουν τοιχους εξαφανιζονται πρεπει να σταματησει καποια στιγμη. Ξοδευω ο,τι mana εχω και δεν εχω για να βγαλω τις μπαλες , παει το boss διπλα στον τοιχο , ποοοουφ πανε οι μπαλες. Ρε παμε καλα ? Η blizz ακουει καθολου ?!?!?! :) 

Γενικα σπαει μπαλες η blizz.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mphxths said:

H φαση με τις μπαλες της sorc που οταν βρουν τοιχους εξαφανιζονται πρεπει να σταματησει καποια στιγμη. Ξοδευω ο,τι mana εχω και δεν εχω για να βγαλω τις μπαλες , παει το boss διπλα στον τοιχο , ποοοουφ πανε οι μπαλες. Ρε παμε καλα ? Η blizz ακουει καθολου ?!?!?! :) 

Μήπως να βαράει και αυτούς που είναι στο διπλανό δωμάτιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, mordred said:

Μήπως να βαράει και αυτούς που είναι στο διπλανό δωμάτιο;

Η ball of lightning ειναι ... άϋλη :) Δεν γινεται να κανει collision με κατι στερεό !! Δηλαδη καπου να ειμαστε λογικοι !!

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παίξει το D2 άπειρες ώρες ξανά και ξανά. Δεν ακούμπησα το 3 γιατί τα γραφικά μου φαινόντουσαν ότι ήταν σχεδιασμένα για 12χρονα με κινητό τους, πήρα το remastered του 2 και τελικά τον περυσινό Νοέμβρη σε μια προσφορά 24€, αποφάσισα να πάρω και το 4.

Το Steam μου λέει ότι έχω παίξει 297 ώρες. Όλες solo μιας και είμαι εντελώς casual παίκτης και οι ώρες που μου αφήνει η δουλειά ελάχιστες. Οι εντυπώσεις μου είναι μοιρασμένες. Πολύ όμορφο παιχνίδι, σωστές γενικά αναλογίες δυσκολίας, ωραίοι φωτισμοί, το campaign mode καλό, αλλά σκοτώνεις την κακιά την κοπελίτσα και μετά;

Το παιχνίδι σε σφήνει με την αίσθηση ότι μετά απλά γυρίζεις σαν την άδικη κατάρα. Η δομή του παιχνιδιού είναι εντελώς λάθος, χωρίς την αίσθηση ότι  πρέπει να κάνεις κάτι για να πας στο επόμενο. Δεν είναι θέμα end game είναι θέμα δομής. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα στο D2 με τους 2 τελευταίους χάρτες, αλλά τουλάχιστον εκεί τους παράταγες αν  ήθελες και ξανάρχιζες το παιχνίδι από την αρχή.

Τώρα δεν μπορείς καν να ξεκινήσεις από την αρχή. Ο χάρτης είναι εκεί, τα αγάλματα που βρήκες είναι εκεί, οι πόλεις που βρήκες είναι εκεί, το άλογο είναι εκεί, οι έξτρα πόντοι είναι εκεί. Το ξεκινάω από την αρχή είναι βασική ανθρώπινη ανάγκη και το να την αγνοήσεις είναι τεράστια χαζομάρα. Έχω παίξει δεκάδες παιχνίδια ξανά και ξανά, γιατί κάθε φορά που το ξεκινούσες ήταν άγραφο χαρτί. Το D4 δεν είναι κι αυτό είναι καταδικαστικό γαι την λαχτάρα που έχεις παίξεις ξανά ένα παιχνίδι κι αυτή τη φορά να τα πας καλύτερα. 

Επεξ/σία από fasttam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το D4 βγήκε πετσοκομμένο επίτηδες για να μας τα παίρνουν κάθε χρόνο με expansion που θα συνεχίζει την ιστορία. Γενικά πρόκειται για GaaS μοντέλο και δεν έχει καμία σχέση με το 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτησεις γιατι έχω να παιξω απο Σ1.

Κατοστάρισα πλεον (αρκετα ευκολο) και τρέχω pit 30 levels και dungeons 75+

Σε ποια bosses αξίζω να επικεντρωθω;

Μου λείπουν δυστηχως 4 uniques από το build μου Tibault's Will & Harlequin Crest & Ring of Starless Skies & Tyrael's Might

Αυτά θα τα κάνω craft από τα pits η θα τρεξω bosses να πεσουνε;

επίσης εχω να τελειωσω τα quests για τα +5 skills και τα extra paragon points (painfull)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, digitalarchive είπε

Μερικές ερωτησεις γιατι έχω να παιξω απο Σ1.

Κατοστάρισα πλεον (αρκετα ευκολο) και τρέχω pit 30 levels και dungeons 75+

Σε ποια bosses αξίζω να επικεντρωθω;

Μου λείπουν δυστηχως 4 uniques από το build μου Tibault's Will & Harlequin Crest & Ring of Starless Skies & Tyrael's Might

Αυτά θα τα κάνω craft από τα pits η θα τρεξω bosses να πεσουνε;

επίσης εχω να τελειωσω τα quests για τα +5 skills και τα extra paragon points (painfull)

Από τα 4 uniques που έγραψες, τα 3(Harlequin, Starless, Tyrael's) είναι uber uniques και πέφτουν(δύσκολα) μόνο από uber bosses(Duriel, Andariel κλπ).

Προτεραιότητά σου είναι να ξεκλειδώσεις όλα τα paragon skills.

Μετά θα κάνεις full helltide για να τελειώσεις το season quest(Level 18) και να πάρεις materials(Stygian stones, shards, muckus) ώστε να κάνεις summon τα uber bosses.

Τα pit ρίχνουν stygian stones αλλά πολύ δύσκολα, δηλαδή μπορεί να κάνεις 20 runs και να πάρεις μόνο ένα stygian ή και κανένα..Κατά τα άλλα χρειάζεσαι το pit για να μπορέσεις να κάνεις masterworking το gear σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...