Προς το περιεχόμενο

Το Facebook ξεπερνά τα 3 δισεκατομμύρια μηνιαίους ενεργούς χρήστες


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεμονωμένοι χρήστες; 

1 ώρα πριν, torgar είπε

Τελικα δε παει για κλεισιμο που ελεγαν καποιοι;

Εγω έλεγα από 2030 και μετά ίσως κλείσει η δούμε κάτι πχ παίζει να κάνει υποχρεωτική συνδρομή για όλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Μεμονωμένοι χρήστες; 

Σαφέστατα και ... ΝΑΙ.


Επί παραδείγματι, το προφίλ "tipotenios skoupidis" ή το "ambulah korani" που έχει 50 διαφημίσεις για πώληση κουζινών, A/C, συνδέσεων IP σε όλες τις πλατφόρμες, ή το προφίλ "Πατρίτσια Ξερολουκουμίδου" που ... πουλάει μπουστάκια, μίνι φούστες, σι θρου κλπ, έχοντας και το κύριο προφίλ της που ως "σελίδα" της αναφέρει το τάδε link στο onlyfans, είναι ... "μοναδικοί χρήστες".

 

Μαζί με αυτούς, ας προσθέσουμε και τα προφίλ που έχουν 5-6 "φίλους" και ονόματα όπως το "hgfkd hikndi", "ασδφ ηξκλ" που έχουν ως "αυτοσκοπό" το τρολάρισμα όσων δεν "αρέ" στους χρηματοδότες τους ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, torgar είπε

Τελικα δε παει για κλεισιμο που ελεγαν καποιοι;

Όχι, έχει και μεγάλη αύξηση εσόδων μάλιστα, 11% πάνω, κάπου στα 2 δις σε σύγκριση με το Q2 2022.

32 δις έσοδα έχει το Q3 2023.

Meta Q2 Revenue Up 11% to $32 Billion in Earnings Beat

https://variety.com/2023/digital/news/meta-q2-2023-earnings-revenue-facebook-instagram-1235680656/

Τώρα αν με τα υποτιθέμενα bot που λένε βγάλει λεφτά με το τσουβάλι, τι να πω, μαγκιά τους, από μένα πάντως δεν βγάζει γιατί δεν χρησιμοποιώ τίποτα από Meta.

Για να είμαστε όμως σωστοί και να μην εθελοτυφλούμε, τα οικονομικά της Meta έχουν ανακάμψει πλήρως μετά τον covid και βγάζουν περισσότερα λεφτά από ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Το κύριο social για γέρους, γριές, ψεκες που πλακώνονται, "πατρηοταις" κλπ. Αυτό είναι μεγάλο κοινό σίγουρα. 

Και πολλούς flat earth fans 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, stivaks72 said:

Όλοι μπαίνουν, όλοι το χρησιμοποιούν και όλοι το βρίζουν. 

Ένα παράξενο πράγμα. 

Facebook, Microsoft και Tesla. Τους γλεντάνε οι χρήστες του insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαινεις και βγαινει ενα κατεβατο απο διαφημησεις χωρις ελεος  ,  Ωπα ! και καπου αναμεσα και η κατασταση και καποιου φιλου ! 

95% Διαφημισεις - 5% με μεγενθυτικο φακο κατασταση φιλων 

Επεξ/σία από agiohorion
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον λόγω χωρών όπως η Ινδιά. Προσωπικά βλέπω όλο και πιο πολλούς γνωστούς μου να ποστάρουν 1-2 φορές τον μήνα ...κι εγώ πλέον, το έχω βαρεθεί τελείως και μπαίνω μόνο για κάποια groups, marketplace και διαχείριση σελίδων όπου είμαι mod. Από το να το παρατήσω τελείως, κυρίως με κρατάει το ότι θα χάσω επαφές με παλιούς γνωστούς, κάποιους συγγενείς, κτλ

Επεξ/σία από Dr_Slump
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, barlegend είπε

και το 90% αυτων bot και κανας πακι να κλεψει κανεναν εκει στο marketplace

Χωρίς πλακα , βλεπω ένα σωρό προφίλ που έγιναν μέσα στο 2023, που πουλάνε αυτοκίνητα χωρίς να έχουν καν περιγραφή, μόνο τίτλο και τιμή 3 φορές κάτω από το εμπόριο σε όλα τα μοντέλα τους και όλα αυτα τα προφίλ σου λένε να επισκεφτείς μια συγκεκριμένη σελίδα.

Μάλλον αυτή η σελίδα απασχολεί πολύ κόσμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...