Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Hnepes είπε

Για όσους έχουν απορία (όπως είχα και εγώ) με την υποχρεωτική ή μη ανανέωση στα καρτοκινητά που πιάνει η προσφορά:

Αποδέχτηκα παρόμοια προσφορά τέλη Ιουλίου για φορητότητα από nova σε COSMOTE στα 24mbps, με παρόμοιους όρους με του @anergos13 (αντί για 100€ Γερμανός μου έδωσαν 60€ πίστωση σε ένα καρτοκινητό COSMOTE). Διαπίστωσα ότι κάθε 1η του μηνός που χώνουν τα 1000’ και τα 3gb στα καρτοκινητά, παρατείνεται η ισχύς του διαθέσιμου υπολοίπου κατά ένα μήνα, δηλ. έως τελευταία μέρα του επόμενου μήνα. 
 

Κι έτσι, εκεί που υπολόγιζα ότι στο φθηνότερο σενάριο θα υποχρεούμαι να ανανεώνω με 8€ ανά δίμηνο (μέσω καταστημάτων COSMOTE), τελικά δεν θα χρειαστεί καθόλου. 
 

Απ οτι νομιζω η υποχρεωτικοτητα ειναι καθε τρεις μηνες σε καταστημα 8€...

 

Αλλα να πω και κατι αλλο στην περιπτωση μου επειδη αφορα τους Γονεις μου ...ΔΕΝ χρειαζονται τα 3gb ...

Ας μου δωσουν την επιλογη να το εξαιρεσουμε και να μην χρειαζεται για παραδειγμα η ανανεωση....

 

 

Και στο τελος τελος.σε οτι συζηταμε το σπαστικο ειναι η σωστη αποδοση της προσφορας και οχι η αποκρυψη ορων!!!

ΥΓ

Αυριο που θα εχω την τελευταία επικοινωνια πριν την υπογραφή θα τα ξεκαθαρισω Ολα αφου πλεον εχω ολες τις λεπτομέρειες και θα επανελθω....

 

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον μετα απο νεα επικοινωνια με Cote και συζητηση με την συγκεκριμενη κυρια που μιλαω και μετα απο πιεστικες ερωτησεις με ολες τις λεπτομέρειες (περι Ανανεωσεων, 1000 λεπτων ,3gb κλπ) 

Μου ξεκαθαρισε παρααα πολλες φορες οτι Πλεον δεν υφίσταται θεμα (το προηγουμενο διαστημα μου επιβεβαιωσε οτι υπηρχε το προβλημα) και οτι για τα 1000λ Και τα 3gb δεν απαιτειται ΚΑΜΙΑ ανανεωση για 2 χρονια !!

 

Κατα την συνοψη της προσφορας το επανελαβε ρητα και φυσικα ηχογραφηθηκε...

 

Ετσι προχωρησα και στην συναψη του συμβολαιου...

 

Αν θελει καποιος φιλος στη διαθεση του το ονομα της συγκεκριμενης κυριας.....

 

ΥΓ μια λεπτομέρεια ακομη

Υπαρχουν τελη φορητοτητας 31.5€

Επεξ/σία από anergos13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21062691++  52 02 45 75 38 κτλ

Είχα κ γω διάφορες κλήσεις από τα παραπάνω τηλ. 35.90ευρω ftth200(υπάρχει ηδη δεν θα κανουν νεα εγκατασταση) 37.90 300  κ όλα τα άλλα π γραφτηκαν..!  τα τέλη φορητοτητας επιστρεφονται λόγω πακετου κοσμοτε one  

Μηπως Δεν  σας παιρνουν τηλ γιατί  έχετε ζητησει ένταξη στο άρθρο 11 κτλ γ privacy...θυμάμαι κλήσεις από κοσμοτε αλλά μεχρι τωρα δεν είχαν νόημα σαν τιμές.. 

@anergos13εισαι σιγουρος πως ειπε 33.90 200vdsl/ftth ? Μ είπε Δεν παίζει καν σαν τιμή..μήπως ήταν κάτι με τηλεόραση μαζί σε αλλο πακετο?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2024 στις 10:08 ΜΜ, anergos13 είπε

Λοιπον μετα απο νεα επικοινωνια με Cote και συζητηση με την συγκεκριμενη κυρια που μιλαω και μετα απο πιεστικες ερωτησεις με ολες τις λεπτομέρειες (περι Ανανεωσεων, 1000 λεπτων ,3gb κλπ) 

Μου ξεκαθαρισε παρααα πολλες φορες οτι Πλεον δεν υφίσταται θεμα (το προηγουμενο διαστημα μου επιβεβαιωσε οτι υπηρχε το προβλημα) και οτι για τα 1000λ Και τα 3gb δεν απαιτειται ΚΑΜΙΑ ανανεωση για 2 χρονια !!

 

Κατα την συνοψη της προσφορας το επανελαβε ρητα και φυσικα ηχογραφηθηκε...

 

Ετσι προχωρησα και στην συναψη του συμβολαιου...

 

Αν θελει καποιος φιλος στη διαθεση του το ονομα της συγκεκριμενης κυριας.....

 

ΥΓ μια λεπτομέρεια ακομη

Υπαρχουν τελη φορητοτητας 31.5€

Για 100αρα ειναι 31,90 με 2παγια δωρο και τα 2 κινητα για 2 χρονια ?

φαινονται τα νουμερα των κινητων στο συμβολαιο και αν πηρατε το υπολοιπο απο την νοβα η βονταφον για την φορητοτητα των κινητων ?

Δεν αναφερθηκε σε τελος ενεργοποιησης οντος ισχυει ή το επιστρεφουν στο δυτερο λογαργιασμο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο έχουν θέμα με τέλη φορητότητας υπάρχει κι εκεί κόλπο, αν εντάξετε τον αριθμό στο cosmote one σας τα επιστρέφουν. 

Επεξ/σία από manosfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, power_1 είπε

Για 100αρα ειναι 31,90 με 2παγια δωρο και τα 2 κινητα για 2 χρονια ?

φαινονται τα νουμερα των κινητων στο συμβολαιο και αν πηρατε το υπολοιπο απο την νοβα η βονταφον για την φορητοτητα των κινητων ?

Δεν αναφερθηκε σε τελος ενεργοποιησης οντος ισχυει ή το επιστρεφουν στο δυτερο λογαργιασμο ?

 

Επειδη εντασουν τα κινητα Απευθειας στο Cosmote One Δινουν  τα 2 παγια  Δωρεαν και μεσα στους 3 πρωτους λογαριασμος επιστρεφουν 32€ πισω ...(που αντιστοιχουν στα τελη)...

 

1 ώρα πριν, power_1 είπε

Για 100αρα ειναι 31,90 με 2παγια δωρο και τα 2 κινητα για 2 χρονια ?

φαινονται τα νουμερα των κινητων στο συμβολαιο και αν πηρατε το υπολοιπο απο την νοβα η βονταφον για την φορητοτητα των κινητων ?

Δεν αναφερθηκε σε τελος ενεργοποιησης οντος ισχυει ή το επιστρεφουν στο δυτερο λογαργιασμο ?

 

1.Ναι

2. Οχι !Τα κινητα δεν αναφερονται στο συμβολαιο (ειναι μονο για το σταθερο)  αφου ειναι καρτοκινητα...

3.Δεν αναφερθηκε αλλα το επιστρεφουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε κανεις το υπολοιπο απο τα καρτοκινητα nova η vodafone αν υπηρχε απο τις εταιρειες  nova h vodafone κανοντας φορητοτητα του καρτοκινητου στην cosmote ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Ενδιαφέρομαι για νεα συμδεση Cosmote Fiber 100-αρα. Γνωρίζετε αν υπαρχει καποια προσφορά που τρεχει αυτή την περίοδο? 

Επίσης εχω απο παλια και καρτοκινητό Vodafone Φοιτητικό (το οποιο εχει ληξει η φοιτητικη ιδιοτητα). Στην περίπτωση που μεταφερθει στην Cosmote, φανταζομαι σου ζηταει εκ νεου πασο ωστε να το ενταξει σε φοιτητικο προγραμμα, σωστα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, power_1 είπε

Πηρε κανεις το υπολοιπο απο τα καρτοκινητα nova η vodafone αν υπηρχε απο τις εταιρειες  nova h vodafone κανοντας φορητοτητα του καρτοκινητου στην cosmote ?

 

Β Αν φυγεις πριν την ληξη του συμβολαιου σταθερου  με την nova (εχω καποιους μηνες) θα πληρωσεις μονο το "πεναλτι" που αναγρφεται στο συμβολαιο +τις μερες που εκανες χρηση τον τρεχον μηνα  ή και επιπλεον χρηματα για τη χρηση του εξοπλησμου ? ή με τη επιστροφη του εξοπλησμου δεν πληρωνεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνεις φορητοτητα στα κινητά σου..πρέπει απλα να είναι ήδη σε καρτοκινητα cosmote frog WhatsUp  ή την κλασσική... δεν χρειάζεται καν να είναι στο όνομα σου..

Αν έχεις υπολοιπο σε καρτοκινητο voda/wind παίζει να χάνεται αν κανεις φορητοτητα σε κοσμοτε ...αλλά πριν το μεταφέρεις κανεις μεταφορα υπολοιπου σε αλλο κινητό ιδιας εταιρειας  μέσω sms ή κλησης

Δεν ξέρω γ επιστροφή εξοπλισμού θεωρητικα το γυρνάς αν δεν περασε το 1ο 24μηνο..αν βρεις το υπαρχων συμβολαιο δες τι αναφερει

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2024 στις 8:06 ΜΜ, power_1 είπε

Πηρε κανεις το υπολοιπο απο τα καρτοκινητα nova η vodafone αν υπηρχε απο τις εταιρειες  nova h vodafone κανοντας φορητοτητα του καρτοκινητου στην cosmote ?

 

Β Αν φυγεις πριν την ληξη του συμβολαιου σταθερου  με την nova (εχω καποιους μηνες) θα πληρωσεις μονο το "πεναλτι" που αναγρφεται στο συμβολαιο +τις μερες που εκανες χρηση τον τρεχον μηνα  ή και επιπλεον χρηματα για τη χρηση του εξοπλησμου ? ή με τη επιστροφη του εξοπλησμου δεν πληρωνεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...