Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς αίτηση διακοπής και με απλή αλλαγή παρόχου δεν μένεις χωρίς Ίντερνετ, άμεσα γίνεται η αλλαγή. Αν πάλι κάνεις αίτηση διακοπής τότε εξαρτάται από το πότε θα σε ξανασυνδέσουν κλπ.

Αλλά γιατί σκέφτεσαι την αίτηση διακοπής; Πας άμεσα σε κατάστημα nova και κάνεις αλλαγή παρόχου και ενεργοποίησε σε 2-5 μέρες (όχι τηλεφωνικά γιατί πρέπει να περάσουν 14 ημέρες για υπαναχώρηση και να ενεργοποιηθείς μετά) στο διάστημα αυτό θα πληρώσεις από την αυξημένη τιμή του συμβολαίου σου τις ημέρες χρήσης της υπηρεσίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, kaktos77 said:

Χωρίς αίτηση διακοπής και με απλή αλλαγή παρόχου δεν μένεις χωρίς Ίντερνετ, άμεσα γίνεται η αλλαγή. Αν πάλι κάνεις αίτηση διακοπής τότε εξαρτάται από το πότε θα σε ξανασυνδέσουν κλπ.

Αλλά γιατί σκέφτεσαι την αίτηση διακοπής; Πας άμεσα σε κατάστημα nova και κάνεις αλλαγή παρόχου και ενεργοποίησε σε 2-5 μέρες (όχι τηλεφωνικά γιατί πρέπει να περάσουν 14 ημέρες για υπαναχώρηση και να ενεργοποιηθείς μετά) στο διάστημα αυτό θα πληρώσεις από την αυξημένη τιμή του συμβολαίου σου τις ημέρες χρήσης της υπηρεσίας. 

Το μονο που σκεφτομαι ειναι εαν αξιζει να παω απο Cosmote σε NOVA ή θα τραβαω τα μαλλια μου. Θα εξοικονομησω 350 ευρω σε 24 μηνες..

Αν και σκεφτομαι στη Cosmote να βγαλω τελειως την τηλεοραση, δε αξιζει να δινω 51 ευρω, ειναι παρα πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εxω απο το τμημα Προσφορων Cosmote την παρακατω προσφορά....

50 mbps αστικα 500' κινητα 28.90100 mbps αστκα απεριοστικα κινητα 31.90 
και ανεβαινει αναλογα την ταχυτητα

2 κινητα με 1000' προς ολους 1000 μεταξυ τους λογω Cosmote One 3gb χωρις υποχρεωση ανανεωσεων καθε μηνα

2 παγια δωρο
32€ εκπτωση σε εναν απο τους 3 πρωτους λογαριασμους

100€ Δωροεπιταγη απο τον Γερμανο

Διαρκεια 24 μηνες!

 

Σε 3-4 κλησεις και μιλώντας με την ιδια κυρια (με ηχογραφηση)μου ξεκαθαρισε οτι δεν υπαρχει υποχρεωση ανανεωσεων...

επειδη την ρωτησα αρκετες φορες και αναφεροντας της οτι σε καταστημα Nova( που ειναι τωρα τα τηλεφωνα ) την παραπανω προσφορά και ειπαν οτι θα χρειάζεται να βαζω χρηματα....

ηταν ΚΑΘΕΤΗ και μου ειπε Οχι οτι δεν υπαρχει καμια υποχρεωση για 24 μηνες....

δεν μου ειπε κατι για το 10ρικο καθε μηνα....

μηπως πλέον το βάζουν "υδραυλικα" χωρις να το αναφερουν για να μην εχουν και διαμαρτυρίες?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, anergos13 είπε

2 κινητα με 1000' προς ολους 1000 μεταξυ τους λογω Cosmote One 3gb χωρις υποχρεωση ανανεωσεων καθε μηνα

 

 

Και μένα αυτό μου ανέφεραν όσες φορές και αν τους ρώτησα. Μου είπαν ότι είναι shadow offer και δεν αναφέρεται στο συμβόλαιο.

Έχω κάνει αίτηση κ σε λίγες μέρες που θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση θα ενημερώσω.

Επεξ/σία από kostas123pao
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν υπαρχει συμβολαιο για τα κινητα....γιατι ειναι καρτοκινητα...

επισης το διευκρίνισα...συμβολαιο ερχεται μονο για το σταθερο...

 

μηπως  ρωτησες και για το 10ρικο??

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, anergos13 said:

Εxω απο το τμημα Προσφορων Cosmote την παρακατω προσφορά....

 

Την προσφορα πως την πηρες; Τι παροχο ειχες πιο πριν; Εκανες αιτηση φορητοτητας; Δωστε λιγο περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το background. Μη μπαινετε ολοι κατευθειαν στο ψητο! Εμενα κανεις δεν με εχει παρει ποτε για τετοια προσφορα τα τελευταια 15 χρονια. Γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Την προσφορα πως την πηρες; Τι παροχο ειχες πιο πριν; Εκανες αιτηση φορητοτητας; Δωστε λιγο περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το background. Μη μπαινετε ολοι κατευθειαν στο ψητο! Εμενα κανεις δεν με εχει παρει ποτε για τετοια προσφορα τα τελευταια 15 χρονια. Γιατι;

σε νημα του myphone το ανεφερε ενας φιλος του έστειλα μνμ και μου εδωσε το τηλεφωνο του τμηματος προσφορων Cote και το ονομα της κοπελας που μιλησε...

καλεσα αφησα ονομα τηλ και με πηρε την επομενη...

επειδη η προσφορα αφορα τους γονεις μου και ηθελα να διευκρίνισω καποια πράγματα μιλησαμε 3-4 φορες εκ νεου...

το σταθερο και τα κινητα ειναι στη Nova....

εγινε αιτηση για φορητοτητα στην Cote των κινητων και απο εβδομάδα η υπογραφη του συμβολαιου για το σταθερο

 

ΥΓ αν θες με pm το ονομα και τηλ της κοπελας

33 λεπτά πριν, kostas123pao είπε

Δεν ρώτησα αλλά δεν μου είπε κάτι.

ισως χρειαζεται μια ακομα διευκρίνηση...

θα την ζητησω την Δευτέρα...

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, anergos13 said:

 

ΥΓ αν θες με pm το ονομα και τηλ της κοπελας

 

Δε νομιζω να παρω προσφορα. Εγω ειμαι Cosmote και θελω να παω NOVA. Μονο εαν κανω αιτηση φορητοτητας και το δουν απο Cosmote;; Αλλα απ'οτι διαβαζω μετα δεν μπορω να κανω ακυρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας επιβεβαιωσει καποιος...

Στο χειροτερο σεναριο αν για να ισχυσει η προσφορα των 1000 λεπτων + 3gb ενεργη ...θα πρεπει να μπαινει χρηματικο ποσο και στα 2 κινητα και αυτο θα  ειναι ... (σε καταστημα) 8€ Χ 2 =16€ καθε τριμηνο δλδ 64€ / Ετος ???

 

Και τελος....

 

Δινουν 1000 λεπτα Σκετα χωρις 3Gb με 10€ καθε μηνα εφοσον το ζητήσω?

 

Γιατι στην περίπτωση μου τα κινητα ειναι για του Γονεις μου και τα data θα ειναι αχρηστα (κινητα με κουμπια και οι δυο)....

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, anergos13 said:

Ας επιβεβαιωσει καποιος...

Στο χειροτερο σεναριο αν για να ισχυσει η προσφορα των 1000 λεπτων + 3gb ενεργη ...θα πρεπει να μπαινει χρηματικο ποσο και στα 2 κινητα και αυτο θα  ειναι ... (σε καταστημα) 8€ Χ 2 =16€ καθε τριμηνο δλδ 64€ / Ετος ???

 

Και τελος....

 

Δινουν 1000 λεπτα Σκετα χωρις 3Gb με 10€ καθε μηνα εφοσον το ζητήσω?

 

Γιατι στην περίπτωση μου τα κινητα ειναι για του Γονεις μου και τα data θα ειναι αχρηστα (κινητα με κουμπια και οι δυο)....

Ρε παιδια σιγα μη σας δωσουν και δωρεαν ιντερνετ σε λιγο.. Χαλαρωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Ρε παιδια σιγα μη σας δωσουν και δωρεαν ιντερνετ σε λιγο.. Χαλαρωστε.

Μπαινουν μεσα πρακτικα κανα 200ευρω στα 2 χρονια η cosmote με αυτες τις προσφορες.

10 ευρω χ 2 κινητα χ 24 μηνες 480 ευρω

11.5 ευρω που γλιτωνεις απο ομιλια ιντερνετ που σε βαζουν χ 2 κινητα χ 24 μηνες 552 ευρω

Παμε 1032. Και το δινουν με τη βασικη 50αρα στα 32 ευρω δηλαδη 768 ευρω στα 2 χρονια. 270 ευρω μεσα με λιγα λογια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Arkin said:

Μπαινουν μεσα πρακτικα κανα 200ευρω στα 2 χρονια η cosmote με αυτες τις προσφορες.

10 ευρω χ 2 κινητα χ 24 μηνες 480 ευρω

11.5 ευρω που γλιτωνεις απο ομιλια ιντερνετ που σε βαζουν χ 2 κινητα χ 24 μηνες 552 ευρω

Παμε 1032. Και το δινουν με τη βασικη 50αρα στα 32 ευρω δηλαδη 768 ευρω στα 2 χρονια. 270 ευρω μεσα με λιγα λογια. 

Καλα μεσα δε μπαινουν, απλα εσεις γλυτωνετε αρκετα λεφτα. Τα δεδομενα και η ομιλια ειναι τζαμπα. Αμερικη δινουν 40$ για 10Gbps!!

Το θεμα ειναι οκ δε σας εβαλαν 10 ευρω στην καρτα σας, και τι εγινε; Ηδη εχετε τρελη προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Καλα μεσα δε μπαινουν, απλα εσεις γλυτωνετε αρκετα λεφτα. Τα δεδομενα και η ομιλια ειναι τζαμπα. Αμερικη δινουν 40$ για 10Gbps!!

Το θεμα ειναι οκ δε σας εβαλαν 10 ευρω στην καρτα σας, και τι εγινε; Ηδη εχετε τρελη προσφορα.

Οχι εγω εγω απλα κρινω την προσφορα. Εγω εχω Extra sim με 5 το μηνα εχω κοψει σταθερη 2 χρονια κοντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν απορία (όπως είχα και εγώ) με την υποχρεωτική ή μη ανανέωση στα καρτοκινητά που πιάνει η προσφορά:

Αποδέχτηκα παρόμοια προσφορά τέλη Ιουλίου για φορητότητα από nova σε COSMOTE στα 24mbps, με παρόμοιους όρους με του @anergos13 (αντί για 100€ Γερμανός μου έδωσαν 60€ πίστωση σε ένα καρτοκινητό COSMOTE). Διαπίστωσα ότι κάθε 1η του μηνός που χώνουν τα 1000’ και τα 3gb στα καρτοκινητά, παρατείνεται η ισχύς του διαθέσιμου υπολοίπου κατά ένα μήνα, δηλ. έως τελευταία μέρα του επόμενου μήνα. 
 

Κι έτσι, εκεί που υπολόγιζα ότι στο φθηνότερο σενάριο θα υποχρεούμαι να ανανεώνω με 8€ ανά δίμηνο (μέσω καταστημάτων COSMOTE), τελικά δεν θα χρειαστεί καθόλου. 
 

Επεξ/σία από Hnepes
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...