Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δώσει στην COSMOTE τον αριθμό βρόγχου, όταν φτιάξαμε το συμβόλαιο.

2 hours ago, omghi2u said:

ο πωλητης που σου εκανε την προσφορα απο cosmote δεν σου ζητησε να του δωσεις τον αριθμο βρογχου ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης φαίνεται κ σε λογαριασμό που ζητάνε. Ένας τρόπος να καθυστερήσεις τις εξελίξεις κ να βγεις <<κερδισμένος>> είναι να δώσεις ένα λάθος ψηφίο στον αριθμό βρόγχου, αλλά μπορεί να μπλέξεις μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπηκε σημερα η γραμμη... καλα πηγε αυτο

 

test πριν καμια βδομαδα or so με 100αρα wind

Df2yX19.jpeg

test σημερα με "200αρα" (μονο στο upload) cosmote o.o

EDw4eZr.jpeg

EDIT Μην ειστε λαλακες σαν και εμενα...

Αρχικα μπηκα στο router και ειδα πως οι ταχυτητες ειναι και παραπανω απο οσο περιμενα 

nBzf1xE.jpeg

Πηγα λοιπον στο καθιστικο οπου βρισκεται και το modem (main γραμμη) και συνδεθηκα με το wifi να τεσταρω απο εκει ταχυτητες και βλεπω το παρακατω απο το κινητο

gxFfcon.jpeg

Λεω καποια μλκια εχει γινει, παω στο γραφειο τσεκαρω τα καλωδια... και ηταν cat5... για καποιο λογο νομιζα πως ηταν cat6. Παω παιρνω 2 καινουρια καλωδια και ηρθαμε στα ισια μας. Ληξη συναγερμου!

SQnvdjh.jpeg

Zz7KU5c.jpeg

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/8/2024 στις 11:36 ΜΜ, sakis.kom είπε

Έχουμε επιλογές για το τι ρούτερ θα μας δώσουν???

Μου δίνουν ή το ZTE H1600 ( το ίδιο δλδ) ή το Speedport plus2

Ποιό είναι καλύτερο ;;

Επεξ/σία από giorgos_76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/08/2024 at 16:57, sakis.kom said:

Πήρα την NOVA στο 13800, μίλησα με το τμήμα διατήρησης πελατών με έναν ευγενικό νεαρό, του είπα όλα τα σχετικά για την φορητότητα προς COSMOTE, πως την έχω κάνει από την προηγούμενη πέμπτη κλπ, είπε πως δεν βλέπει κάτι, του είπα για την καθυστέρηση των 15 ημερών της COSMOTE, ανέφερα αναλυτικά τι προσφορές μου δίνουν από ΟΤΕ μαζί με τα κινητά/καρτοκινητά, και είπε να του δώσω λίγο χρόνο και θα με καλέσει δευτέρα με τρίτη.

Απ' ότι φαίνεται με ξέχασε και τον πήρα εγώ τώρα. Να θυμίσω, έχω 2 σταθερά με VDSL 50Mbps στην NOVA. Για για να παραμείνω σε αυτούς μου έδωσε προσφορά 20 ευρώ τον μήνα, με 3 μήνες δώρο σε κάθε σταθερό. Αν υπολογίσουμε μαζί και το δώρο, βγαίνουν και τα δύο συνολικά 35 ευρώ τον μήνα, όπως τα έχω και τώρα.

Δηλαδή 17.50 + 17.50 αντί του 16 + 19. Για τα καρτοκινητά δεν δίνουν τίποτα.

Η τιμή είναι καλή και θα την είχα δεχτεί αν μου την είχαν δώσει όταν ζητούσα προσφορά από τον Δεκέμβριο-Ιανουάριο που έληξε το συμβόλαιο. Τώρα που έχω ψάξει προσφορές, έχω μιλήσει με ΟΤΕ, έχω κάνει ήδη χαρτιά για φορητότητα... ΔΕΝ την ακυρώνω.

On 12/08/2024 at 22:59, giorgos_76 said:

Μου δίνουν ή το ZTE H1600 ( το ίδιο δλδ) ή το Speedport plus2

Ποιό είναι καλύτερο ;;

Εγώ αν έχω επιλογή θα ζητήσω το ZTE. Το Speedport Plus δεν το συμπαθώ καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, sakis.kom said:

Εγώ αν έχω επιλογή θα ζητήσω το ZTE. Το Speedport Plus δεν το συμπαθώ καθόλου.

Πήρα ΟΤΕ και αιτήθηκα το ZTE H1600. Είπαν πως... το να επιλέξω κάτι είναι δύσκολο να γίνει. Πιο εύκολο είναι να μου στείλουν ότι είναι κανονισμένο (το Speedport) και μετά να ζητήσω αντικατάσταση. Παρ' όλα αυτά, αν ο τεχνικός έχει μαζί του το ZTE, μπορώ να του το ζητήσω. Εγώ επάνω θα βάλω δικό μου FRITZ.

Επεξ/σία από sakis.kom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Το Σεπτέμβριο λήγει το συμβόλαιο για Κοσμοτε 50αρα που έχω. Πληρώνω 28 ευρώ.

Σκέφτομαι για cosmote tv μαζί με τα κανάλια της νόβα. Παίζει κάποια συγκεκριμένη προσφορά ή κάποιος τρόπος να πάρουμε κάποια προσφορά για όλο το πακέτο με ίντερνετ?

 

Επεξ/σία από manolol20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχουμε γράψει, τρέχει η προσφορά για 31.90 ευρώ 100 FTTH, δύο μήνες δώρο, και δωροεπιταγή 100 ευρώ από τον ΓΕΡΜΑΝΟ. + Χρόνοι ομιλίας και δεδομένα σε δύο κινητά/καρτοκινητά COSMOTE. Στο ίδιο πακέτο μπορείς να προσθέσεις την TV. Δεν ξέρω όπως αν το παίρνεις και εσύ που είσαι ήδη σε COSMOTE αλλά θέλεις αναβάθμιση του προγράμματος σου. Αν δεν στο δίνουν, η μόνη λύση είναι να κάνεις αίτηση φορητότητας προς άλλον πάροχο ώστε να πιέσεις για προσφορά. Με αίτηση φορητότητας υπάρχει πάντα το ρίσκο αυτή να πραγματοποιηθεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, sakis.kom said:

Όπως έχουμε γράψει, τρέχει η προσφορά για 31.90 ευρώ 100 FTTH, δύο μήνες δώρο, και δωροεπιταγή 100 ευρώ από τον ΓΕΡΜΑΝΟ. + Χρόνοι ομιλίας και δεδομένα σε δύο κινητά/καρτοκινητά COSMOTE. Στο ίδιο πακέτο μπορείς να προσθέσεις την TV. Δεν ξέρω όπως αν το παίρνεις και εσύ που είσαι ήδη σε COSMOTE αλλά θέλεις αναβάθμιση του προγράμματος σου. Αν δεν στο δίνουν, η μόνη λύση είναι να κάνεις αίτηση φορητότητας προς άλλον πάροχο ώστε να πιέσεις για προσφορά. Με αίτηση φορητότητας υπάρχει πάντα το ρίσκο αυτή να πραγματοποιηθεί.

Όχι 200mbps πλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2024 στις 6:07 ΜΜ, sakis.kom είπε

Όπως έχουμε γράψει, τρέχει η προσφορά για 31.90 ευρώ 100 FTTH, δύο μήνες δώρο, και δωροεπιταγή 100 ευρώ από τον ΓΕΡΜΑΝΟ. + Χρόνοι ομιλίας και δεδομένα σε δύο κινητά/καρτοκινητά COSMOTE. Στο ίδιο πακέτο μπορείς να προσθέσεις την TV. Δεν ξέρω όπως αν το παίρνεις και εσύ που είσαι ήδη σε COSMOTE αλλά θέλεις αναβάθμιση του προγράμματος σου. Αν δεν στο δίνουν, η μόνη λύση είναι να κάνεις αίτηση φορητότητας προς άλλον πάροχο ώστε να πιέσεις για προσφορά. Με αίτηση φορητότητας υπάρχει πάντα το ρίσκο αυτή να πραγματοποιηθεί.

Τηλέφωνο επικοινωνίας για την προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2024 στις 6:07 ΜΜ, sakis.kom είπε

Όπως έχουμε γράψει, τρέχει η προσφορά για 31.90 ευρώ 100 FTTH, δύο μήνες δώρο, και δωροεπιταγή 100 ευρώ από τον ΓΕΡΜΑΝΟ. + Χρόνοι ομιλίας και δεδομένα σε δύο κινητά/καρτοκινητά COSMOTE. Στο ίδιο πακέτο μπορείς να προσθέσεις την TV. Δεν ξέρω όπως αν το παίρνεις και εσύ που είσαι ήδη σε COSMOTE αλλά θέλεις αναβάθμιση του προγράμματος σου. Αν δεν στο δίνουν, η μόνη λύση είναι να κάνεις αίτηση φορητότητας προς άλλον πάροχο ώστε να πιέσεις για προσφορά. Με αίτηση φορητότητας υπάρχει πάντα το ρίσκο αυτή να πραγματοποιηθεί.

Λοιπόν, μίλησα με το τηλέφωνο. 

Μου έδωσε αρχικά για 100αρα vdsl (αντί για 50 που έχω τώρα), + cosmote tv full pack 48.90 (+3 ευρώ τα novasports).

Μόνο για 100αρα vdsl στα 32 και ρώτησα για οπτική ινα και μου είπε οτι υπάρχει Vodafone εγκατεστημένη και μπορεί να τη χρησιμοποιήσουν (δεν ξέρω τι φάση) και περιμένω τιμή. 

Καμία άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει να δωσει καποιος το τηλεφωνο επικοινωνιας για την προσφορα; Ισχυει για υφισταμενους πελατες; Ληγει η συνδεση μου σε 2 ημερες!! Προλαβαινω, δε προλαβαινω!

Το τηλεφωνο καποιος!

On 22/08/2024 at 16:02, manolol20 said:

Λοιπόν, μίλησα με το τηλέφωνο. 

Μου έδωσε αρχικά για 100αρα vdsl (αντί για 50 που έχω τώρα), + cosmote tv full pack 48.90 (+3 ευρώ τα novasports).

Μόνο για 100αρα vdsl στα 32 και ρώτησα για οπτική ινα και μου είπε οτι υπάρχει Vodafone εγκατεστημένη και μπορεί να τη χρησιμοποιήσουν (δεν ξέρω τι φάση) και περιμένω τιμή. 

Καμία άποψη?

56 ευρω βλέπω την τιμη στο site, οποτε μια χαρα ειναι. Τι ακριβως τους ειπες; Εισαι νεος πελατης;

On 26/07/2024 at 13:18, nyne said:

Πήγαινε ΟΤΕ να ησυχάσεις,άλλη ποιότητα υπηρεσιών και εξυπηρέτησης κ το λέω εγώ που επί δεκαετίες ήμουν σε εναλλακτικούς παρόχους.Τι να θυμηθώ για το ftth της νόβα?Που σε ώρες αιχμής δεν μπορούσαμε να δούμε streaming,που απάντησαν  ψέματα σε δύο καταγγελίες,την ανυπαρξία υποστήριξης και επίλυσης προβλημάτων...Τελικά όπως πάει με τις προσφορές ο ΟΤΕ πληρώνεις κ λιγότερο κ έχεις κ σχετικά το κεφάλι σου ήσυχο.

Τι εννοεις πληρωνεις λιγοτερο; Με 50 ευρω εχεις 1000αρα ταχυτητα στη NOVA. Στην Cosmote θελεις 70+.

On 24/07/2024 at 16:18, nyne said:

Ναι ακριβώς τα ίδια 38€ 300/30 ,σε δύο καρτοκινητα 3gb +1000 λεπτά κάθε μήνα για 24 μήνες ,60€ στο ένα εφάπαξ και ακόμα περιμένω τη δώρο επιταγή του Γερμανού για 100€ .Βγήκε ο πρώτος Λογαριασμος και απλά έχουν προ χρεώσει δύο μήνες(ετσουξε λίγο),δεν υπάρχει κάποια χρέωση για τέλη ενεργοποίησης κτλ.Να πω επίσης ότι ευχάριστη έκπληξη είναι ότι αν πληρώσεις μέσα από το site της κοσμοτε δίνει +3gb σε όποιο από τα δύο νούμερα θες.

ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΗ Η ΤΙΜΗ;; Με 38 ευρω ολα αυτα;; Τι ακριβως ειπες; Ησουν νεος πελατης; Τα νουμερα ειναι καρτοκινητο κανονικα ή πρεπει να γινουν καρτοσυμβολαιο; What's Up εχω.

 

** Υπαρχει καποιος που ειναι ηδη πελατης στη Cosmote και καταφερε να παρει καποια καλη προσφορα; Ή ολες οι περιπτωσεις ειναι απο πελατες που εκαναν μεταφορα;; **

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό πως αυτές οι προσφορές αφορούν ΜΟΝΟ νέους πελάτες και όχι υφιστάμενους, καλύτερα να κοιτάξεις προς nova αν ενδιαφέρεσαι και για τα κανάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, kaktos77 said:

Είναι γνωστό πως αυτές οι προσφορές αφορούν ΜΟΝΟ νέους πελάτες και όχι υφιστάμενους, καλύτερα να κοιτάξεις προς nova αν ενδιαφέρεσαι και για τα κανάλια.

Και ποσες ημερες θα μεινω χωρις ιντερνετ, απο τη στιγμη που στη cosmote το συμβολαιο ληγει 08/09 ;

Αν κανω αιτηση διακοπης;;

Ή πλεον ο,τι και να κανω ειναι αργα;

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...