Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα και σε καμία περίπτωση δεν τους κατακρίνω. Αν θέλουν κάτι καλύτερο ας μου το δώσουν, αν όχι, πάμε αλλού. Καλά ήμασταν για περίπου 10 χρόνια. Παράπονο δεν έχω. Τότε ήταν και άλλοι πάροχοι στο παιχνίδι και "έσπρωχναν" το 24άρι, οπότε και τότε έδιναν καλύτερες τιμές από τώρα. Τώρα με την INALAN είναι 4 και "σπρώχνουν" ταχύτητες 100+ οπότε τις μικρότερες ταχύτητες επίσημα τις έχουν πολύ ακριβά σε σχέση με τότε.

Να θυμίσω το τηλέφωνο για το τμήμα προσφορών της NOVA είναι το 210-5100200

Α... μην ξεχάσω... οι τιμές για FTTH που δίνουν από την NOVA για να παραμείνω, είναι...

100 Mbps = 29 ευρώ, 200 Mbps = 33 ευρώ, 1 Gbps = 44 ευρώ

Επεξ/σία από sakis.kom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 248
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, sakis.kom είπε

Μίλησα με NOVA και ενημέρωσα πως έχω κοιτάξει και σε άλλο πάροχο, να μου πουν ότι καλύτερο μπορούν να κάνουν για να δω αν θα ανανεώσω. Η τελική τους απάντηση είναι 19 ευρώ ανα γραμμή, με VDSL, όπως έχω τώρα. Είναι η ίδια τιμή που μου είπε μία κυρία πριν μέρες που είχα ζητήσει προσφορά. Τους ενημέρωσα πως αν κάνω φορητότητα, μην αρχίσουν τις καθημερινές κλήσεις "γιατί φεύγετε και τα σχετικά", "αν θέλετε κάντε μου προσφορά τώρα" και η απάντηση "αυτή είναι η καλύτερη τιμή".

Και μενα που λήγει το συμβόλαιο 100αρα vdsl στα 26€, μου προτείνουν αύξηση 1€ στα 27€ λόγο πληθωρισμού αντί για 29€ που είναι η τωρινή τιμή τους. Γι αυτό και θα φύγω. Μετά από αρκετά χρόνια σε αυτούς αντί να μου κάνουν μείωση κάνουν αύξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι, για λόγο πληθωρισμού (με διαφορετικά λόγια) μου είπαν και εμένα για την αύξηση.

Η τιμή στην μία μου γραμμή δεν αλλάζει, 19 δίνω και τώρα. Την δεύτερη από 16 την πάνε 19.

Αυτό που με ενοχλεί στον τρόπο που μιλάνε είναι όταν συγκρίνουν τις τιμές και λένε για το 24άρι πως κοστίζει 25 ή 26 ευρώ μου είπε και δεν δέχονται πως η τιμή δεν είναι λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε ΟΤΕ να ησυχάσεις,άλλη ποιότητα υπηρεσιών και εξυπηρέτησης κ το λέω εγώ που επί δεκαετίες ήμουν σε εναλλακτικούς παρόχους.Τι να θυμηθώ για το ftth της νόβα?Που σε ώρες αιχμής δεν μπορούσαμε να δούμε streaming,που απάντησαν  ψέματα σε δύο καταγγελίες,την ανυπαρξία υποστήριξης και επίλυσης προβλημάτων...Τελικά όπως πάει με τις προσφορές ο ΟΤΕ πληρώνεις κ λιγότερο κ έχεις κ σχετικά το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nyne είπε

Πήγαινε ΟΤΕ να ησυχάσεις,άλλη ποιότητα υπηρεσιών και εξυπηρέτησης κ το λέω εγώ που επί δεκαετίες ήμουν σε εναλλακτικούς παρόχους.Τι να θυμηθώ για το ftth της νόβα?Που σε ώρες αιχμής δεν μπορούσαμε να δούμε streaming,που απάντησαν  ψέματα σε δύο καταγγελίες,την ανυπαρξία υποστήριξης και επίλυσης προβλημάτων...Τελικά όπως πάει με τις προσφορές ο ΟΤΕ πληρώνεις κ λιγότερο κ έχεις κ σχετικά το κεφάλι σου ήσυχο.

παιζει ρολο αν εισαι σε δικτυο vdsl που οι καμπινες ειναι της wind (δλδ της nova τωρα) ή οχι?

σημερα δεν ειχα ιντερνετ για 12 ωρες... nova καπελο τα εχουν κανει.

αυριο θα παρει και θα δωσει και θα παω cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι παίζει,πάντως ξέρω ότι δεν έχουν τσίπα να παραδεχθούν ότι έχουν θέμα και ότι είναι άσχετοι σε πολλά θέματα.Επισης ξέρω ότι το φθηνό το κρέας το τρωνε τα σκυλιά κ επειδή δεν το λες και φθηνό εν τέλει ας πάμε στο ποιοτικότερο.Προσοχη δεν αγιοποιω τον οτε,αλλά θεωρώ πλέον ότι η σχέση και η διαφορά τιμής/ποιότητας είναι τέτοια που είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nyne είπε

Δε ξέρω τι παίζει,πάντως ξέρω ότι δεν έχουν τσίπα να παραδεχθούν ότι έχουν θέμα και ότι είναι άσχετοι σε πολλά θέματα.Επισης ξέρω ότι το φθηνό το κρέας το τρωνε τα σκυλιά κ επειδή δεν το λες και φθηνό εν τέλει ας πάμε στο ποιοτικότερο.Προσοχη δεν αγιοποιω τον οτε,αλλά θεωρώ πλέον ότι η σχέση και η διαφορά τιμής/ποιότητας είναι τέτοια που είναι μονόδρομος.

59 ευρω για 100αρα και συνδεση κινητου δινω. δεν το λες και προσφοραρα.

στην τελευταια ανανεωση (πριν 2 χρονια) απο 55 μου το πηγαν 59. αλλα δεν ηθελα να αλλαζω ISPs και απλα εμεινα.

τωρα μου εκαναν μια προσφορα που τους πρωτους τρεις μηνες θα πληρωσω 20 ευρω και μετα 59 παλι και τους ειπα να πανε να ....

btw το συμβολαιο μου φτανει στο τελος του τελη αυγουστου... απο τον Μαρτιο με εχουν κατασπαμαρει σε μνμτα και τηλεφωνα για να ανανεωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα κ εγώ τέτοια χρήματα δεν θα τα έδινα.Στη περίπτωση μου δίνω 38€ κ έχω κ δύο κινητά με 1000 λεπτά +3gb συν κατι δώρα κ φυσικά 300/30 ftth.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2024 στις 2:06 ΜΜ, nyne είπε

Κοίτα κ εγώ τέτοια χρήματα δεν θα τα έδινα.Στη περίπτωση μου δίνω 38€ κ έχω κ δύο κινητά με 1000 λεπτά +3gb συν κατι δώρα κ φυσικά 300/30 ftth.

Η προσφορα που μου εδωσαν ηταν για σταθερο + 200αρα στα 35.9.

Για κινητο απεριοριστες κλησεις + 2Κ μηνυματα + 10GB δεδομενα στα 12.56.

+100 ευρω δωροεπιταγη στον Γερμανο

+64 ευρω πιστωση

Θα πληρωσω στον πρωτο λογαριασμο (ο οποιος θα βγει 4 μερες μετα την ενεργοποιηση απο οτι μου ειπε) +31.48 που ειναι τα τελη φορητοτητας, αλλα στους επομενους λογαριασμους θα πιστωθουν και αυτα (δεν ξερω γιατι γινεται ετσι και δεν ειναι δωρεαν με την μια αλλα whatever)

Στον 2ο και 3ο λογαριασμο σταθερου/ιντερνετ ειναι δωρεαν το παγιο σταθερο/ιντερνετ (-παγιο δλδ)

Στον 4ο και 5ο λογαριασμο σταθερου/ιντερνετ θα αφαιρεθουν τα 64 ευρω της πιστωσης

Στον 6ο λογαριασμο θα αφαιρεθουν τα 31.48 ευρω της φορητοτητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα το απόγευμα υπέγραψα. Δευτέρα απόγευμα πήρα τηλ και είπα το ναι. Χθες με πήρε η συγκεκριμένη κυρία και σημείωσε όλα τα στοιχεία. Σήμερα μου έστειλε ότι χρειάζεται, υπογράφησαν, και ολοκληρώσαμε την διαδικασία. Γυρίζω πίσω στον ΟΤΕ μετά από 20+/- χρόνια.

 

100 Mbps FTTH = 31.90

Απεριόριστα σταθερά και κινητά.

120' προς εξωτερικό, κάθε μήνα.

2ο πάγιο + 3ο πάγιο = Δώρο

Πληρώνω ενεργοποίηση 32 ευρώ τα οποία θα αφαιρεθούν τον 4ο μήνα.

100 ευρώ δωροεπιταγή για αγορά οτιδήποτε από τον Γερμανό, με ισχύ για ένα μήνα.

Τα καρτοκινητά τελικά δεν τα πειράζω, τα αφήνω στην NOVA.

Αν με πάρουν από NOVA για αντιπρόταση ή για οτιδήποτε άλλο, θα σας ενημερώσω.

 

Στα κινητά, 10 ευρώ δεν δίνουν με τίποτα. Η προσφορά έχει τελειώσει και όσοι τυχεροί την πήρατε, είσαστε πολύ τυχεροί. Έντυπο λογαριασμό που ρώτησα, στέλνουν μόνο ανα 2 μήνες και χρεώνουν 1 ευρώ. Τώρα που σας γράφω, δεν είμαι σίγουρος αν το κόστος είναι ανα μήνα ή ανα λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, ξέρουμε πότε περνάνε οι παροχές στο what's up μετά την ενεργοποίηση της γραμμής. Πάνε για αρχές του μήνα όπως κ οι ανανεώσεις??

Αν κάποιος έχει πρόσφατη εμπειρία καθώς ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου σήμερα, ευχαριστώ.

Επεξ/σία από stavrakas112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, stavrakas112 είπε

Καλημέρα, ξέρουμε πότε περνάνε οι παροχές στο what's up μετά την ενεργοποίηση της γραμμής. Πάνε για αρχές του μήνα όπως κ οι ανανεώσεις??

Αν κάποιος έχει πρόσφατη εμπειρία καθώς ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου σήμερα, ευχαριστώ.

Εμένα εντός 2 ημερών, από την ενεργοποίηση του σταθερού, μου έβαλαν το 10αρικο και τα 3gb και μου έβαλαν και αρχές του μήνα ξανά. Σε γνωστούς που πήραν την ίδια προσφορά μπήκε 1η του μήνα το 10αρικο και τα 3gb δεν πήραν δηλαδή κάτι κατά την ενεργοποίηση. Σε κάθε περίπτωση περίμενε μερικές ημέρες ή μέχρι 1η Σεπτεμβρίου πριν τους ενοχλήσεις, δεν πρόκειται να χάσεις κάτι τα βάζουν όλα κανονικά.

Επεξ/σία από kaktos77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...