Προς το περιεχόμενο

cosmote one vdsl 200mbps + κινητά 33.9 προσφορα;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από marklar,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, sakis.kom είπε

Διάβασα από την αρχή αλλά και πάλι δεν κατάλαβα. Πρέπει να κάνω κάποια ανανέωση στην κάθε κάρτα, κάθε δυο μήνες ή αν δεν θέλω δεν υπάρχει θέμα? Αν μου έβαζαν 10 ευρώ κάθε μήνα, αλλάζει κάτι?

Κάθε 2 μήνες, ανανέωση. Εάν σου έβαζαν τα 10€, δεν θα χρειαζόταν καθόλου 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάθε τρεις μήνες ανανέωση για να μην χάσεις το νούμερο κ κάθε δύο στο ένα νούμερο εάν δεν θες να Χάσεις τα 60€ που σου έβαλαν μέσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2024 στις 12:28 ΜΜ, therion13 είπε

2106269162
2106295102

Έχω μια ιναλαν 100ρα μου είναι αδιάφορη σαν ταχύτητα λήγει τον άλλο μήνα. Παίρνω εδώ και ζητάω προσφορά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα σε καλέσει κάποιος σύντομα, συνήθως την ίδια ημέρα.

Εγώ είχα σημειώσει το τι θέλω, και για να μην ξεχάσω αλλά και για να γίνει πιο γρήγορα η συνομιλία.

Δεν την γλίτωσα όμως την αναμονή σε άλλα τμήματα, καθώς η (ευγενέστατη) κοπέλα, δεν γνώριζε να μου λύσει κάποιες απορίες μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2024 στις 6:20 ΜΜ, sakis.kom είπε

Μετά από 20 χρόνια, με βλέπω να επιστρέφω στον ΟΤΕ. Κάλεσα και εγώ σε ένα από τα τηλέφωνα που έχετε αναφέρει και μου δίνουν τα εξής...

 

100άρι VDSL = 28.90

100άρι FTTH = 31.90 (Αυτό θα επιλέξω)

200άρι FTTH = 33.90

Απεριόριστα σταθερά και κινητά

120' προς εξωτερικό, κάθε μήνα.

2ο πάγιο + 3ο πάγιο = Δώρο

Τέλος φορητότητας δεν πρέπει να έχει, ξέχασα να ρωτήσω.

 

2 καρτοκινητά NOVA > Φορητότητα ως καρτοκινητά WHATS UP.

Χρέωση 3 ευρώ για την κάθε κάρτα. Δεν τις δίνουν στα καταστήματα (έτσι μου είπαν από τον Γερμανό) γιατί λένε έχουν έλειψη και πρέπει να περιμένω 15 μέρες και δεν είναι και σίγουρο.

Μιλώντας με COSMOTE μου είπαν πως κάνω την διαδικασία φορητότητας εγώ μέσα από το site και μου στέλνουν τις κάρτες.

1000' κάθε μήνα, σε κάθε καρτοκινητό.

1000' προς COSMOTE ONE κάθε μήνα, σε κάθε καρτοκινητό.

3GB κάθε μήνα, σε κάθε καρτοκινητό.

Τα 10 ευρώ μου είπε πως δεν ισχύουν, δεν τα δίνει.

Προς σταθερό δεν δίνουν 1000' COSMOTE ONE, πλέον, είπε.

60 ευρώ εφάπαξ στο ένα καρτοκινητό, όχι 100.

 

100 ευρώ δωροεπιταγή για ΓΕΡΜΑΝΟ.

 

Ζήτησα κωδικούς ίντερνετ και τηλεφώνου (για μετά την ενεργοποίηση) και μου είπε να μιλήσω με το τεχνικό τμήμα, εκείνη δεν γνωρίζει.

1) Έντυπο λογαριασμό (αν συμφωνήσουμε) δεν στέλνουν κάθε μήνα, αλλά ανα δύο?

2) Οι κάρτες καρτοκινητής πόσο χρόνο θέλουν για να τις στείλουν, από την στιγμή που κάνω την διαδικασία?

3) Διάβασα από την αρχή αλλά και πάλι δεν κατάλαβα. Πρέπει να κάνω κάποια ανανέωση στην κάθε κάρτα, κάθε δυο μήνες ή αν δεν θέλω δεν υπάρχει θέμα? Αν μου έβαζαν 10 ευρώ κάθε μήνα, αλλάζει κάτι?

 

Ευχαριστώ!

Στις 21/7/2024 στις 11:52 ΜΜ, sakis.kom είπε

Ωραία, οπότε θα κοιτάξω αν καταφέρω να μου βάζουν τα 10 ευρώ αντί τα 3GB

H VDSL στα 28.9€ είναι στα 100mbps ή στα 50mbps?

Τελικά σου έδωσαν και 10€ το μήνα σε κάθε κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η VDSL στα 28.90 είναι στα 100Mbps. Τιμή λόγω φορητότητας.

Τα 10 ευρώ δεν μου τα δίνουν. Μία φορά τα ζήτησα στην πρώτη συνομιλία. Θα επιμείνω και ότι είναι θα σας ενημερώσω.

Σήμερα μου βγήκε "πρόβλημα" και κόλλησα. Ήθελα να περάσω και δεύτερο σταθερό αριθμό στο ίδιο ρούτερ και αλλιώς τα ήξερα και αλλιώς είναι στην πραγματικότητα. Μετατροπή της "γραμμής" σε "ISDN", οκ αυτό το γνώριζα. Για να φαίνεται όμως το 2ο νούμερο στις εξερχόμενες ΔΕΝ μπορεί να καταναλώσει χρόνο από την υπάρχουσα προσφορά και χρειάζεται επιπλέον αγορά ομιλίας ή/και αλλαγή του πακέτου σε Business.

Επεξ/σία από sakis.kom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sakis.kom είπε

Η VDSL στα 28.90 είναι στα 100Mbps. Τιμή λόγω φορητότητας.

Τα 10 ευρώ δεν μου τα δίνουν. Μία φορά τα ζήτησα στην πρώτη συνομιλία. Θα επιμείνω και ότι είναι θα σας ενημερώσω.

Σήμερα μου βγήκε "πρόβλημα" και κόλλησα. Ήθελα να περάσω και δεύτερο σταθερό αριθμό στο ίδιο ρούτερ και αλλιώς τα ήξερα και αλλιώς είναι στην πραγματικότητα. Μετατροπή της "γραμμής" σε "ISDN", οκ αυτό το γνώριζα. Για να φαίνεται όμως το 2ο νούμερο στις εξερχόμενες ΔΕΝ μπορεί να καταναλώσει χρόνο από την υπάρχουσα προσφορά και χρειάζεται επιπλέον αγορά ομιλίας ή/και αλλαγή του πακέτου σε Business.

Πολύ ωραια τιμη. Και εγώ 50αρα 23.63€ λόγο φορητότητας αλλα πριν 6 χρονια, δεν έδιναν 100αρα μάλλον τότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 minutes ago, nyne said:

Να σου πω ότι μπορείς να ζητήσεις μηνιαίο λογαριασμό,όλα τα άλλα τα είπες σωστά όπως είναι κ σε εμένα.

Μηνιαίο ζήτησα αλλά ήθελα και έντυπο και μου είπε πως ο έντυπος είναι αναγκαστικά για 2 μήνες.

Έχεις ακριβώς ότι γράφω μερικά μηνύματα πίσω? Είδα ότι πήρες 300άρα.

46 minutes ago, therion13 said:

Πολύ ωραια τιμη. Και εγώ 50αρα 23.63€ λόγο φορητότητας αλλα πριν 6 χρονια, δεν έδιναν 100αρα μάλλον τότε

Αυτή είναι για VDSL όπως αναφέρω, εγώ όμως συζητάω για FTTH +3 ευρώ.

Με τα 10ευρω τελικά τι γίνεται, έδωσαν σε κανέναν τώρα τελευταία?

Επεξ/σία από sakis.kom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, sakis.kom said:

Μηνιαίο ζήτησα αλλά ήθελα και έντυπο και μου είπε πως ο έντυπος είναι αναγκαστικά για 2 μήνες.

Έχεις ακριβώς ότι γράφω μερικά μηνύματα πίσω? Είδα ότι πήρες 300άρα.

Αυτή είναι για VDSL όπως αναφέρω, εγώ όμως συζητάω για FTTH +3 ευρώ.

Με τα 10ευρω τελικά τι γίνεται, έδωσαν σε κανέναν τώρα τελευταία?

Ναι ακριβώς τα ίδια 38€ 300/30 ,σε δύο καρτοκινητα 3gb +1000 λεπτά κάθε μήνα για 24 μήνες ,60€ στο ένα εφάπαξ και ακόμα περιμένω τη δώρο επιταγή του Γερμανού για 100€ .Βγήκε ο πρώτος Λογαριασμος και απλά έχουν προ χρεώσει δύο μήνες(ετσουξε λίγο),δεν υπάρχει κάποια χρέωση για τέλη ενεργοποίησης κτλ.Να πω επίσης ότι ευχάριστη έκπληξη είναι ότι αν πληρώσεις μέσα από το site της κοσμοτε δίνει +3gb σε όποιο από τα δύο νούμερα θες.

Επεξ/σία από nyne
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, sakis.kom είπε

Αυτή είναι για VDSL όπως αναφέρω, εγώ όμως συζητάω για FTTH +3 ευρώ.

Ναι vdsl 24Mbps και εγω ειχα μπει μετα δωρεάν αναβάθμιση σε 50αρα και με έκαναν δωρεάν σύνδεση σε ftth πριν 1μιση μήνα.

Ολα τα αλλα ίδια όπως τα λένε απλος με ειχαν δωσει 20€ δωροκαρτα

 

Από ότι θυμάμαι εμενα με ειχαν χρεώσει κανονικά την ενεργοποίηση και ας ήμουν απο φορητότητα του ειχα πάρει τηλ να τους πω ότι δεν με ειπαν ότι θα με χρεώσουν και με ειπαν δεν βρίσκουμε την ηχογραφημένη συνομιλία.

Επεξ/σία από therion13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, nyne said:

Να πω επίσης ότι ευχάριστη έκπληξη είναι ότι αν πληρώσεις μέσα από το site της κοσμοτε δίνει +3gb σε όποιο από τα δύο νούμερα θες.

Καλό είναι που πληρώνοντας μέσω του site, προσφέρουν και κάτι.

9 hours ago, therion13 said:

Ναι vdsl 24Mbps και εγω ειχα μπει μετα δωρεάν αναβάθμιση σε 50αρα και με έκαναν δωρεάν σύνδεση σε ftth πριν 1μιση μήνα.

Και η WIND στις αρχές που είχα βάλει VDSL, μετά από κάποιους μήνες μου το έκανε δώρο το οποίο συνεχίζει και τώρα, μετά από πολλά χρόνια. Παράπονο για την σταθερότητα της γραμμής και τις τιμές της WIND έως τώρα, εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα.

Επεξ/σία από sakis.kom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα με NOVA και ενημέρωσα πως έχω κοιτάξει και σε άλλο πάροχο, να μου πουν ότι καλύτερο μπορούν να κάνουν για να δω αν θα ανανεώσω. Η τελική τους απάντηση είναι 19 ευρώ ανα γραμμή, με VDSL, όπως έχω τώρα. Είναι η ίδια τιμή που μου είπε μία κυρία πριν μέρες που είχα ζητήσει προσφορά. Τους ενημέρωσα πως αν κάνω φορητότητα, μην αρχίσουν τις καθημερινές κλήσεις "γιατί φεύγετε και τα σχετικά", "αν θέλετε κάντε μου προσφορά τώρα" και η απάντηση "αυτή είναι η καλύτερη τιμή".

Επεξ/σία από sakis.kom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sakis.kom είπε

Μίλησα με NOVA και ενημέρωσα πως έχω κοιτάξει και σε άλλο πάροχο, να μου πουν ότι καλύτερο μπορούν να κάνουν για να δω αν θα ανανεώσω. Η τελική τους απάντηση είναι 19 ευρώ ανα γραμμή, με VDSL. Όπως τώρα. Τους ενημέρωσα πως αν κάνω φορητότητα, μην αρχίσουν τις καθημερινές κλήσεις "γιατί φεύγετε και τα σχετικά, αν θέλετε κάντε μου προσφορά τώρα" και η απάντηση "αυτή είναι η καλύτερη τιμή".

Αρχ@τοι εκεί στην Nova. Αυτό έχουμε και αν σ'αρέσει αλλιώς τράβα σε αλλη παραλία ωραίοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...