Προς το περιεχόμενο

Εθνική Τράπεζα (Επαγγελματίες) - Νέο επιπρόσθετο ετήσιο κόστος 48 ευρώ


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler

1.jpg.ac62fe02c8a3a32f11f0451e5de0d0f1.jpg2.jpg.54b33503e0d5940c843a3fb000211cf5.jpg

Μου έστειλε η Εθνική τη παραπάνω επιστολή... θα πληρώνουμε πλέον ετήσιο κόστος 48 ευρώ για το NBG Pay (αποδοχή, διαχείρηση, εκκαθάριση συναλλαγών).

Η προμήθεια συναλλαγών εννοείται θα παραμείνει ίδια, όπως και το κόστος διατήρησης επαγγελματικού λογαριασμού.

Συν 56 ευρώ επιπλέον για το κόστος συντήρησης στη Mellon για τα νέα POS Αndroid που θα αναγκαστούμε να αγοράσουμε... https://eshop.mellontechnologies.gr/landing-vouchers/

Να'χουμε λεφτά, να δίνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα είχα την απορία. Δεν μπορείς να φύγει κάποιος από την Εθνική (η οποιαδήποτε άλλη τράπεζα) και να πάει σε revolut; Η PayPal, η οποιαδήποτε άλλη ξένη αντίστοιχη υπηρεσία... 

Spoiler

Μην πέσετε να με φάτε, όντως ρωτάω, γιατί οι ελληνικές τράπεζες κάνουν ότι γουστάρουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να πας πχ στη viva,για να σου δωσουν POS πρεπει να περασουν 6 μηνες μεχρι να δουν οτι εισαι οντως εταιρεια και ενταξει στις συναλλαγες σου,μεχρι τοτε εισαι εν δυνάμει σκιτζής και αρα επιφοβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι άλλος κάνει κουμάντα στον ΕΕ. Μετά γιατί ανεβαίνουν οι τιμές. 

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Συν 56 ευρώ επιπλέον για το κόστος συντήρησης στη Mellon για τα νέα POS Αndroid που θα αναγκαστούμε να αγοράσουμε... https://eshop.mellontechnologies.gr/landing-vouchers/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, filip123go είπε

Πάντα είχα την απορία. Δεν μπορείς να φύγει κάποιος από την Εθνική (η οποιαδήποτε άλλη τράπεζα) και να πάει σε revolut; Η PayPal, η οποιαδήποτε άλλη ξένη αντίστοιχη υπηρεσία... 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Μην πέσετε να με φάτε, όντως ρωτάω, γιατί οι ελληνικές τράπεζες κάνουν ότι γουστάρουν.

 

όχι δεν μπορείς, 

μόνο στις 4 συστημικές τράπεζες και στην viva 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 hours ago, vagos789 said:

Αν θες να πας πχ στη viva,για να σου δωσουν POS πρεπει να περασουν 6 μηνες μεχρι να δουν οτι εισαι οντως εταιρεια και ενταξει στις συναλλαγες σου,μεχρι τοτε εισαι εν δυνάμει σκιτζής και αρα επιφοβος.

Έχω γράψει σε άλλο thread της παγίδες της Viva

Εγώ θα παραμείνω στην Εθνική μάλλον... αλλά αυτό το 48άρι έτσουξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Έχω γράψει σε άλλο thread της παγίδες της Viva

Εγώ θα παραμείνω στην Εθνική μάλλον... αλλά αυτό το 48άρι έτσουξε.

Για το 48άρη να τους πάρεις τηλ να τους πεις και ευχαριστώ διότι υπάρχουν και χειρότεροι καλή ώρα εγώ κατάστημα με λευκά είδη ατομική επιχείρηση και ζητάνε 96 ευρώ το χρόνο το μηχανάκι αγορασμένο είναι λεφτά νταβατζιλίκια ζητάνε στην ουσία αλλά τι να πεις,δεν γνωρίζω μόνο αν παίζει κάτι με τα ΚΑΔ από το κινητό δεν κατάφερα να ανεβάσω την εικόνα και το βάζω με λίνκ 

 

https://ibb.co/7SqQqsv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω κάτι, αλλά λογικά με το τζίρο θα έχει να κάνει. Πόσο "αποδοτικός" είναι ένας κάτοχος POS. Αν κάνεις 1000€ το χρόνο τότε απλά σου βαράνε το 96€ γιατί και να σε χάσουν δεν χάνουν τίποτα (άσε που και οι άλλες λίγο πολύ τα ίδια χρεώνουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο). Αν κάνεις μέτριο τζίρο σε βάζουν στο €48 γιατί θα "τσούξει" λιγάκι αν σε χάσουνε. Οι επιχειρήσεις με μεγάλο τζίρο που αφήνουν καλές προμήθειες είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα έχουν καμία τέτοια χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

Έχω γράψει σε άλλο thread της παγίδες της Viva

Εγώ θα παραμείνω στην Εθνική μάλλον... αλλά αυτό το 48άρι έτσουξε.

Η Πειραιώς μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα κόστος ούτε στον επαγγ. λογ/σμο. Μόνο την προμήθεια και το μηνιαίο ενοίκιο 3,72. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edps ψαξτε δεν ξερω αν θεωρηθει διαφήμιση .

Υπαρχει αλλη μια εταιρια  που είμαστε συνεργατες και μου ειχε κανει καλη προσφορα καποτε..Αν μαζευτειτε ατομα να τον ψαξω.

 

Σε καμια δεν εχω οφελος .Φιλικα τελειως τις αναφερω,φαντάζομαι θα υπαρχουν και αλλες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, vasilllis είπε

edps ψαξτε δεν ξερω αν θεωρηθει διαφήμιση .

Υπαρχει αλλη μια εταιρια  που είμαστε συνεργατες και μου ειχε κανει καλη προσφορα καποτε..Αν μαζευτειτε ατομα να τον ψαξω.

 

Σε καμια δεν εχω οφελος .Φιλικα τελειως τις αναφερω,φαντάζομαι θα υπαρχουν και αλλες

 

Τιμές δεν αναφέρεις όμως και προμήθειες. Και ούτε στο σαητ τους έχουν (μάλλον γιατί θα ναι ακριβά). 

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 1comment είπε

Τιμές δεν αναφέρεις όμως και προμήθειες. Και ούτε στο σαητ τους έχουν (μάλλον γιατί θα ναι ακριβά). 

Δεν γνωρίζω φιλε μου απο τιμες.

Ενας λογικός επαγγελματίας που ειναι δυσαρεστημενος απο τους συνεργάτες του και ψάχνει άλλους δεν στεκεται στα "μάλλον είναι ακριβο" αλλα παίρνει ενα τηλεφωνο δευτερα πρωι να μαθει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Δεν γνωρίζω φιλε μου απο τιμες.

Ενας λογικός επαγγελματίας που ειναι δυσαρεστημενος απο τους συνεργάτες του και ψάχνει άλλους δεν στεκεται στα "μάλλον είναι ακριβο" αλλα παίρνει ενα τηλεφωνο δευτερα πρωι να μαθει.

 

Εγώ δεν είμαι καθόλου δυσαρεστημένος. Το θέμα δεν είναι μόνο οι τιμές, δεν αναφέρει καν πού θα εκκαθαρίζονται τα λεφτά. Σε τράπεζα; Στο σαητ τους; Καμία πληροφορία. Π.χ. στη βιβα είναι όλα ξεκάθαρα. Και στο mypos. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...