Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC Black 29.95€ Κωτσοβολος


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, NeOSL είπε

Επανέρχομαι με 2η επιτυχημένη αγορά με χρήση του band 6 NFC, πάλι χωρίς να είναι συνδεδεμένο το band με το κινητό. 

Πραγματικά, ένα βολικό γκατζετάκι. Πριν λίγα χρόνια καραγούσταρα που πλήρωνα με το NFC του κινητού, τώρα με το band. 

Παρήγγειλα και 2ο band, από Γερμανό όπως αναφέρθηκε παραπάνω, για δώρο. 

Δεν γραφεις και τα βηματα της διαδικασιας πληρωμης ;

Και max τι ποσα εχεις πληρωσει; Γιατι ο αλλος χρηστης ανεφερε για περιστασιακη εισαγωγη κωδικου PIN,  πιθανον απο καποιο ποσο και ανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, runner69 είπε

Δεν γραφεις και τα βηματα της διαδικασιας πληρωμης ;

Και max τι ποσα εχεις πληρωσει; Γιατι ο αλλος χρηστης ανεφερε για περιστασιακη εισαγωγη κωδικου PIN,  πιθανον απο καποιο ποσο και ανω.

Τα βήματα τα έγραψα λίγα μηνύματα νωρίτερα. 

Ακολουθούν αναλυτικά:

Κατέβασα το mi fitness, έκανα pairing - συγχρονισμό - απαραίτητα updates και αφού τελείωσαν αυτά, πήγα στο xiaomi pay του mi fitness (συσκευή - εφαρμογές), ακολούθησα τα βήματα προσθέτοντας κάρτα mastercard από alphabank (με αυτή είχα διαβάσει ότι δουλεύει) και επιλέγοντας ένα εξαψήφιο PIN. Τελείωσαν όλα και την επόμενη μέρα δοκίμασα αγορά 2€ και σήμερα αγορά 4,3€. 

Και τις δύο φορές που μου είπαν οι ταμίες να βάλω την κάρτα μου στο POS, επέλεξα από το band το μενού με την κάρτα, βελάκι, εξαψήφιο PIN, γύρισα την οθόνη πάνω στο POS και περίμενα να εκδοθεί η απόδειξη. 

Έτοιμος.

Πραγματικά, πιο εύκολα δεν μπορεί να γίνει. Διάβαζα ένα κάρο προβλήματα πριν κάνω την αγορά. Τελικά, ήταν προβλήματα για τα οποία ευθύνονται οι χρήστες, κι αυτά ήταν α) λάθος εφαρμογή (zepp life) και β) λάθος κάρτες. 

Η λύση είναι mi fitness και mastercard της alphabank. 

Επεξ/σία από NeOSL
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, runner69 said:

Δεν γραφεις και τα βηματα της διαδικασιας πληρωμης ;

Και max τι ποσα εχεις πληρωσει; Γιατι ο αλλος χρηστης ανεφερε για περιστασιακη εισαγωγη κωδικου PIN,  πιθανον απο καποιο ποσο και ανω.

Το έχω γράψει πιο πίσω  δεξί swipe,  click    πληρώνω,  έχω πληρώσει μέχρι 70 ευρώ, αρκετές πληρωμές (πάνω απο 10) δεν μου έχει ζητήσει εξτρά πιν (Εφόσον δεν το βγάλω απο χέρι)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, NeOSL είπε

Πραγματικά, πιο εύκολα δεν μπορεί να γίνει. Διάβαζα ένα κάρο προβλήματα πριν κάνω την αγορά. Τελικά, ήταν προβλήματα για τα οποία ευθύνονται οι χρήστες, κι αυτά ήταν α) λάθος εφαρμογή (zepp life) και β) λάθος κάρτες. 

Η λύση είναι mi fitness και mastercard της alphabank. 

Αυτό με το mi fitness αντικειμενικά είναι χαζομάρα της xiaomi. Είχαν την εφαρμογή Mi Fit για τα ρολόγια, την μετονομάσανε σε Zepp Life (αυτό που κατεβάζουν οι περισσότεροι) και μετά βγάλανε άλλη εφαρμογή πάλι με το ίδιο όνομα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται είναι συμβατό και με τις Mastercard της Εθνικής!

https://www.nbg.gr/el/idiwtes/kathimerines-sunallages/digital-banking/dunatotites-internet-mobile-banking/garmin-xiaomi-pay-anepafes-sunallages

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...