Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC Black 29.95€ Κωτσοβολος


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Η άθλια εφαρμογή της alpha στο κινητό,μια δούλευε και μια δεν δούλευε με το nfc.ασε που δεν περνούσε σε όλα τα τερματικά με αποτέλεσμα να πρέπει να την έχει πάντα μαζί.ειπα να δοκιμάσω το band,αν με απογοητεύσει το nfc,θα το έχω σαν απλό band.

Περασε την καρτα της alpha στο gpay και θα δουλευει γρηγορα και απροβληματιστα. Σταματανε οι τραπεζες να υποστηριζουν τις nfc πληρωμες μεσω του δικου τους app. Και η πειραιως αντιστοιχα εχει βγαλει ανακοινωση οτι καταργει την πληρωμη μεσω του δικου της app.

 

@Rattlehead Υποψιν και εγω εχω πεσει σε 2 προβληματικα POS που ειχαν γενικο προβλημα με τα κινητα, αλλα δεν εφταιγε το gpay. Το POS εφταιγε και μου το ειπε και η κοπελα.

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, runner69 είπε

Υποψιν για οποιον τρεξει να το παρει για το nfc ενω εχει αλλο χωρις, η πληρωμη με κινητο ειναι πιο απλη σαν διαδικασια απο την πληρωμη με το band, αυτο διαβαζοντας σχολιο χρηστη. Τουτεστιν πιο πολυ για το θεαθηναι ειναι παρα πρακτικο.

Αν ειχα αναγκη band θα το επαιρνα αλλα μονο για το nfc, οχι.

φαντασου να μην εχεις ενα αντικειμενο αλλα παραυτα να εκφερεις γνωμη γι αυτο. θλιψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Sellout είπε

φαντασου να μην εχεις ενα αντικειμενο αλλα παραυτα να εκφερεις γνωμη γι αυτο. θλιψη.

Η κριτικη του ανθρωπου που το εχει, μετραει ή οχι ; Ή να λαβουμε υποψιν μονο τη δικη σου; Θλιψη πραγματικα

 

 

image.png.d9aa911b0b8d8d8c0a4cb85b9053d06a.png

Επεξ/σία από runner69
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, runner69 είπε

Η κριτικη του ανθρωπου που το εχει, μετραει ή οχι ; Ή να λαβουμε υποψιν μονο τη δικη σου; Θλιψη πραγματικα

 

 

image.png.d9aa911b0b8d8d8c0a4cb85b9053d06a.png

Τα εχετε λιγο μπερδεμενα στο μυαλο σας. Αλλο smartwatch αλλο SMARTBAND. Εφοσον δε σας αρεσει - δε σας κανει γιατι δεν πληρει καποια στοιχεια, χρειαζεστε αλλη συσκευη. Εχω το band εδω και ενα χρονο, το χρησιμοποιω γι αυτο που προοριζεται. Αθλητικες δραστηριοτητες. Επελεξα το nfc, γιατι παντα οταν θα βγω για τρεξιμο ή οταν θα ειμαι στο γυμναστηριο ποτε δεν κουβαλαω μαζι μου κινητα και πορτοφολια. Θελω ν αγορασω ενα νερο απο περιπτερο οσο τρεχω; Πληρωνω με το band. Ξεχασα να κανω καποια ψωνια; Οπως γυρναω απο το γυμναστηριο πληρωνω με το band. Η κριτικη που γραφει ο συγκεκριμενος ειναι παρατραβηγμενη και προφανως ποτε του δεν ειχε χρησιμοποιησει παρομοια συσκευη ή προερχεται απο smartwatches. Μολις το setαρεις δουλευει αυτονομα. Επι ενα χρονο δεν ειχα smartphone και πληρωνα τα παντα απο το band. 30 ευρω κοστιζει... οποιος ξερει γιατι το παιρνει θα μεινει ευχαριστημενος 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Sellout said:

Τα εχετε λιγο μπερδεμενα στο μυαλο σας. Αλλο smartwatch αλλο SMARTBAND. Εφοσον δε σας αρεσει - δε σας κανει γιατι δεν πληρει καποια στοιχεια, χρειαζεστε αλλη συσκευη. Εχω το band εδω και ενα χρονο, το χρησιμοποιω γι αυτο που προοριζεται. Αθλητικες δραστηριοτητες. Επελεξα το nfc, γιατι παντα οταν θα βγω για τρεξιμο ή οταν θα ειμαι στο γυμναστηριο ποτε δεν κουβαλαω μαζι μου κινητα και πορτοφολια. Θελω ν αγορασω ενα νερο απο περιπτερο οσο τρεχω; Πληρωνω με το band. Ξεχασα να κανω καποια ψωνια; Οπως γυρναω απο το γυμναστηριο πληρωνω με το band. Η κριτικη που γραφει ο συγκεκριμενος ειναι παρατραβηγμενη και προφανως ποτε του δεν ειχε χρησιμοποιησει παρομοια συσκευη ή προερχεται απο smartwatches. Μολις το setαρεις δουλευει αυτονομα. Επι ενα χρονο δεν ειχα smartphone και πληρωνα τα παντα απο το band. 30 ευρω κοστιζει... οποιος ξερει γιατι το παιρνει θα μεινει ευχαριστημενος 100%.

εάν δεν το είχες με τι θα πλήρωνες; με το κινητό φαντάζομαι. Η μόνη λογική περίπτωση να πάρεις το nfc είναι όταν δεν έχει το κινητό σου την συγκεκριμένη λειτουργία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Sellout είπε

Τα εχετε λιγο μπερδεμενα στο μυαλο σας. Αλλο smartwatch αλλο SMARTBAND. Εφοσον δε σας αρεσει - δε σας κανει γιατι δεν πληρει καποια στοιχεια, χρειαζεστε αλλη συσκευη. Εχω το band εδω και ενα χρονο, το χρησιμοποιω γι αυτο που προοριζεται. Αθλητικες δραστηριοτητες. Επελεξα το nfc, γιατι παντα οταν θα βγω για τρεξιμο ή οταν θα ειμαι στο γυμναστηριο ποτε δεν κουβαλαω μαζι μου κινητα και πορτοφολια. Θελω ν αγορασω ενα νερο απο περιπτερο οσο τρεχω; Πληρωνω με το band. Ξεχασα να κανω καποια ψωνια; Οπως γυρναω απο το γυμναστηριο πληρωνω με το band. Η κριτικη που γραφει ο συγκεκριμενος ειναι παρατραβηγμενη και προφανως ποτε του δεν ειχε χρησιμοποιησει παρομοια συσκευη ή προερχεται απο smartwatches. Μολις το setαρεις δουλευει αυτονομα. Επι ενα χρονο δεν ειχα smartphone και πληρωνα τα παντα απο το band. 30 ευρω κοστιζει... οποιος ξερει γιατι το παιρνει θα μεινει ευχαριστημενος 100%.

Μπηκες εδω να απαντησεις σε ενα σχολιο που εγραψα οτι η διαδικασια πληρωμης ειναι πιο απλη με το κινητο απο οτι με το band. Εγραψες για θλιψες και δραματα. Και τωρα αλλαζεις το τροπαριο οτι μπερδευτηκαμε και χασαμε το δρομο. Ο,τι να ναι πραγματικα. Μπηκες εδω για να τρολαρεις, οκ. Καλη συνεχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, runner69 said:

Περασε την καρτα της alpha στο gpay και θα δουλευει γρηγορα και απροβληματιστα. Σταματανε οι τραπεζες να υποστηριζουν τις nfc πληρωμες μεσω του δικου τους app. Και η πειραιως αντιστοιχα εχει βγαλει ανακοινωση οτι καταργει την πληρωμη μεσω του δικου της app.

γιατι αραγε γινεται αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MasterX είπε

γιατι αραγε γινεται αυτο;

γιατί δεν έχει νόημα να έχουν δικό τους app όταν η πλειοψηφία είναι ήδη στο google pay.

ειδικά οικονομικά δεν τους συμφέρει να συντηρούν το app.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, MasterX είπε

γιατι αραγε γινεται αυτο;

Παλεψανε οι τραπεζες για να καθιερωσουν στον κοσμο τα δικα τους app εναντι του gpay για να μην πληρωνουν προμηθειες αλλα προφανως ο αγωνας ηταν ανισος. Χασανε και τωρα τα θαβουν γιατι οπως γραφει και ο dtk-386 η συντηρηση δεν συμφερει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικοί απατεωνίσκοι του Κωτσόβολου.

Γύρω στις 4μιση, αναπάντητη από το τηλεφωνικό τους κέντρο που δεν πρόλαβα καν να σηκώσω. Πριν λίγο βλέπω ακυρωμένη την παραγγελία χωρίς καμία ειδοποίηση στο μαιλ. Κατά τ άλλα, η προσφορά συνεχίζει να εμφανίζεται με καλοκαιρινό bannerάκι εκπτώσεων (και χαμηλότερης τιμής bestprice για να προσδώσει έξτρα κύρος)...

Βέβαια στην Μπανανία μας αυτά είναι μια άλλη Πέμπτη αφού η αγορά "αυτορρυθμίζεται" μόνη της.
Δωρεάν προβολή την πήραν από τις μαϊμού εκπτώσεις συν τα χρήματα που άρπαξαν από πελάτες που έχουν προπληρώσει.
Μακάρι να μην βρουν αγοραστή και να βάλουν λουκέτο μια για πάντα στο μπακάλικο που αποκαλούν "όμιλο" Dixons.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, grinder_ είπε

Κλασσικοί απατεωνίσκοι του Κωτσόβολου.

Γύρω στις 4μιση, αναπάντητη από το τηλεφωνικό τους κέντρο που δεν πρόλαβα καν να σηκώσω. Πριν λίγο βλέπω ακυρωμένη την παραγγελία χωρίς καμία ειδοποίηση στο μαιλ. Κατά τ άλλα, η προσφορά συνεχίζει να εμφανίζεται με καλοκαιρινό bannerάκι εκπτώσεων (και χαμηλότερης τιμής bestprice για να προσδώσει έξτρα κύρος)...

Βέβαια στην Μπανανία μας αυτά είναι μια άλλη Πέμπτη αφού η αγορά "αυτορρυθμίζεται" μόνη της.
Δωρεάν προβολή την πήραν από τις μαϊμού εκπτώσεις συν τα χρήματα που άρπαξαν από πελάτες που έχουν προπληρώσει.
Μακάρι να μην βρουν αγοραστή και να βάλουν λουκέτο μια για πάντα στο μπακάλικο που αποκαλούν "όμιλο" Dixons.

Σήμερα 21/7/2023 11:42 είναι διαθεσιμο για αγορά και όπως αναφέρει το site παράδοση και στον χώρο σου. Μόλις το παράγγειλα η διαθεσιμότητα αλλάξε σε αναμονή παραλαβής απο προμηθευτή. Για άλλη μια φορά εξαπάτηση. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, telcomfreak είπε

Σήμερα 21/7/2023 11:42 είναι διαθεσιμο για αγορά και όπως αναφέρει το site παράδοση και στον χώρο σου. Μόλις το παράγγειλα η διαθεσιμότητα αλλάξε σε αναμονή παραλαβής απο προμηθευτή. Για άλλη μια φορά εξαπάτηση. 

 

Ελπίζω να μην πλήρωσες με κάρτα και να έβαλες αντικαταβολή. Θα σου έρθει το άκυρο μετά μέσα στη μέρα.

Ακόμα διαθέσιμο το έχουν για αποστολή.
Δεν το κλειδώνουμε το θέμα  και να αλλάξει  ο τίτλος σε ΑΚΥΡΑ, μην τους διαφημίζουμε κιόλας;
Και σε διπλανό θέμα δεν είδα να παρέλαβε κάποιος, και εδώ μόνο ένας ανέφερε ότι παρέλαβε...

Επεξ/σία από grinder_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, grinder_ είπε

Κλασσικοί απατεωνίσκοι του Κωτσόβολου.

Γύρω στις 4μιση, αναπάντητη από το τηλεφωνικό τους κέντρο που δεν πρόλαβα καν να σηκώσω. Πριν λίγο βλέπω ακυρωμένη την παραγγελία χωρίς καμία ειδοποίηση στο μαιλ. Κατά τ άλλα, η προσφορά συνεχίζει να εμφανίζεται με καλοκαιρινό bannerάκι εκπτώσεων (και χαμηλότερης τιμής bestprice για να προσδώσει έξτρα κύρος)...

Βέβαια στην Μπανανία μας αυτά είναι μια άλλη Πέμπτη αφού η αγορά "αυτορρυθμίζεται" μόνη της.
Δωρεάν προβολή την πήραν από τις μαϊμού εκπτώσεις συν τα χρήματα που άρπαξαν από πελάτες που έχουν προπληρώσει.
Μακάρι να μην βρουν αγοραστή και να βάλουν λουκέτο μια για πάντα στο μπακάλικο που αποκαλούν "όμιλο" Dixons.

Ακριβώς το ιδιο με αναπαντητη στο κινητό ( μια φορά ωστε να μην προλαβεις ) και ακύρωση παραγγελίας χωρίς ενημέρωση για ενα κινητό με παράδοση στο σπιτι...

 

Επεξ/σία από Brainmorf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, grinder_ είπε

Ελπίζω να μην πλήρωσες με κάρτα και να έβαλες αντικαταβολή. Θα σου έρθει το άκυρο μετά μέσα στη μέρα.

Ακόμα διαθέσιμο το έχουν για αποστολή.
Δεν το κλειδώνουμε το θέμα  και να αλλάξει  ο τίτλος σε ΑΚΥΡΑ, μην τους διαφημίζουμε κιόλας;
Και σε διπλανό θέμα δεν είδα να παρέλαβε κάποιος, και εδώ μόνο ένας ανέφερε ότι παρέλαβε...

Αντικαταβολή , δεν την ξανα πατάω με κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά με τον Kotso έχω μια σχέση μίσους πλέον,    αν κάτι μπορώ να το βρω αλλού θα το πάρω απο αλλού,  το συγκεκριμένο το πήρα απο Kotso,  αν και καθυστέρησε εχθές επιτέλους έβγαλε συλλογή προϊόντων.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...