Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC Black 29.95€ Κωτσοβολος


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, sdikr είπε

Γενικά με τον Kotso έχω μια σχέση μίσους πλέον,    αν κάτι μπορώ να το βρω αλλού θα το πάρω απο αλλού,  το συγκεκριμένο το πήρα απο Kotso,  αν και καθυστέρησε εχθές επιτέλους έβγαλε συλλογή προϊόντων.

 

Είσαι τυχερός. 

20/7 παραγγελία και ακόμα είμαι σε αναμονή διαθεσιμότητας. Δεν νομίζω ότι θα παραλάβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρέλαβα εχθές, το ρύθμισα,  αν και με παίδεψε για να δουλεύει μαζί με το notify band (άλλη εφαρμογή)

Πριν από λίγο έκανα την πρώτη αγορά με χρήση της curve,  η διαδικασία δεν μπορούσε να είναι πιο απλή,  ταπ στην οθόνη, swipe απο δεξιά προς αριστερά,  πατάς το κουμπί και σκανάρεις ρολόι,  σε έμενα λόγο που έβαλα και κλείδωμα οθόνης ήθελε ακόμα ενα swipe προς τα πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, sdikr είπε

Παρέλαβα εχθές, το ρύθμισα,  αν και με παίδεψε για να δουλεύει μαζί με το notify band (άλλη εφαρμογή)

Πριν από λίγο έκανα την πρώτη αγορά με χρήση της curve,  η διαδικασία δεν μπορούσε να είναι πιο απλή,  ταπ στην οθόνη, swipe απο δεξιά προς αριστερά,  πατάς το κουμπί και σκανάρεις ρολόι,  σε έμενα λόγο που έβαλα και κλείδωμα οθόνης ήθελε ακόμα ενα swipe προς τα πάνω.

Οταν λες σκαναρεις ρολοι ;

Και το κλειδωμα οθονης απλα ξεκλειδωνει με ενα swipe ; Τι κλειδωμα ειναι αυτο οταν ανοιγει τοσο ευκολα ;
Αν το βγαλεις απο το χερι σου και το ξαναβαλεις, δεν ζηταει εξτρα στεπ για την πιστοποιηση του κατοχου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, runner69 said:

Οταν λες σκαναρεις ρολοι ;

Και το κλειδωμα οθονης απλα ξεκλειδωνει με ενα swipe ; Τι κλειδωμα ειναι αυτο οταν ανοιγει τοσο ευκολα ;
Αν το βγαλεις απο το χερι σου και το ξαναβαλεις, δεν ζηταει εξτρα στεπ για την πιστοποιηση του κατοχου ;

Ναι αν το βγάλω και το ξαναβάλω θέλει και Pin,  άλλο πράγμα το κλείδωμα οθόνης

Το εξτρά στεπ το κάνω όταν το ξαναβάζω, πχ μετά απο ντους (άσχετα αν αντέχει στο νερό το βγάζω)   αν ξεχάσω να βάλω τον κωδικό υποθέτω θα μου το ζητήσει στο πρώτο άνοιγμα για όποια λειτουργία

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο κατάστημα Κηφισίας (Αμπελόκηποι) είχε τουλάχιστον 2 διαθέσιμα. πήρα το 1.

Στα αρνητικά, δεν έχει ελληνικό μενού. (δεν έκατσα να ασχοληθώ με φλασαρίσματα) 

Επίσης, έχω σετάρει κάρτα mastercard από alphabank μέσω mi fitness αλλά δε δοκίμασα ακόμη κάποια αγορά. εύκολη διαδικασία, απλά ακολουθείς τα βήματα. πολύς ντόρος για το τίποτα. 

εμένα μ' άρεσε.gif

αντικατέστησε το miband 3 μου.

χρησιμοποιώ τα ίδια λουράκια με το παλιό, απλώς υπάρχει ένα μικρό κενό στα λουράκια, φαίνεται να είναι υπερυψωμένο το band. 

 

edit: μόλις έγινε επιτυχώς και η πρώτη πληρωμή με το band, 2€. χωρίς να είναι συνδεδεμένο με το κινητό. μεγάλη χαρά! 😂 γύρισα καρπό στο POS για να βλέπει η οθόνη του band την οθόνη του POS. δεν ξέρω, ίσως να ήταν περιττή κίνηση και να δούλευε απλώς με ένα πέρασμα του χεριού μου από πάνω. 

 

Επεξ/σία από NeOSL
προσθήκη επιτυχούς χρήσης για πληρωμή
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον το θέλει κ το "έχασε", το έχει στην ίδια τιμή & το ίδιο μοντέλο κ στον Germanos

https://www.germanos.gr/product/wearables-gadgets/wearables/activity-trackers/xiaomi-mi-smart-band-6-nfc-activity-tracker/?productId=20415279

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, eduardo said:

Δουλεύει με κάρτα Alpha αλλά πρέπει να είναι mastercard και όχι visa.

Ξέρεις κανείς αν μπορώ να ζητήσω επανέκδοση της visa κάρτας σε mastercard; 

Αν είναι χρεωστική μπορείς να βγάλεις νέα και να ακυρώσεις την παλιά, αν είναι πιστωτική θα έλεγα να πας με την λύση της curve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, eduardo said:

Πιστωτική είναι. Με curve μπορώ να εκδώσω virtual card;

Θα σε γελάσω,  νομίζω πως πρέπει να βγάλεις και πλαστική κάρτα, αλλά είναι διαθέσιμη σαν ψηφιακή άμεσα για να την περάσεις στο Band,   μετά κάνεις και την σύνδεση της κάρτας σου και είσαι οκ,  ρίξε ενα ψάξιμο παίζουν και κωδικοί για να έχεις και κάποιο bonus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, kontow είπε

Για όποιον το θέλει κ το "έχασε", το έχει στην ίδια τιμή & το ίδιο μοντέλο κ στον Germanos

https://www.germanos.gr/product/wearables-gadgets/wearables/activity-trackers/xiaomi-mi-smart-band-6-nfc-activity-tracker/?productId=20415279

Ωραίος. Δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει το post από μεριάς μου πρέπει να γίνει από admin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με 2η επιτυχημένη αγορά με χρήση του band 6 NFC, πάλι χωρίς να είναι συνδεδεμένο το band με το κινητό. 

Πραγματικά, ένα βολικό γκατζετάκι. Πριν λίγα χρόνια καραγούσταρα που πλήρωνα με το NFC του κινητού, τώρα με το band. 

Παρήγγειλα και 2ο band, από Γερμανό όπως αναφέρθηκε παραπάνω, για δώρο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...