Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιχειρεί να κατοχυρώσει πνευματικά δικαιώματα για εικόνες που απεικονίζουν… ποικιλίες μήλων!


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ ότι οι πλούσιοι κύριοι δεν έχουν πλέον με τι να ασχοληθούν ελπίζοντας ότι δεν θα κατοχυρώσουν ως προνόμιο τους την ονομασία μήλα. Είναι δικαίωμα μας να αποφασίσουμε εμείς κι όχι αυτοί πέρα από τα δικαιώματα για εικόνες. Δεν πάει καλά ο κόσμος…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω οτι εκει στην Apple εχουν αρχίσει και σαλταρουν!

Ο μονος τρόπος για να επανέλθουν στην πραγματικότητα ειναι κάποια σοβαρή κυβερνηση μεγάλης χωρας να τους βαλει στην θεση τους.

Θα ηθελα πολυ να έβλεπα σύσσωμη την Ε.Ε να τους ελεγε «κοψτε τις μαλακιες αλλιως πουλο τα προϊόντα σας απο την Ευρωπαϊκή αγορά».

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισραήλ, Ιαπωνία Τουρκία(?) πως φαίνεται η επιρροή της US of A πίσω από την εταιρία.

Η Apple πάντα έδειχνε την παράνοιά της, απλά κάποια εποχή δεν της είχε βγει, και τα οικονομικά της ήταν τέτοια που είχε μαζευτεί. Πλέον με την οικονομική ισχύ που έχει αποκτήσει (χάρη στην εξαιρετικά επιτυχημένη τοποθέτησή της στην αγορά των music players, phones, tablet και laptop) είναι πολύ δύσκολο να φάει την "σφαλιάρα" που της αξίζει λόγω της ξιπασιάς που την χαρακτηρίζει. Κρίμα

Επεξ/σία από iml
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, epicouros said:

Νομιζω οτι εκει στην Apple εχουν αρχίσει και σαλταρουν!

Ο μονος τρόπος για να επανέλθουν στην πραγματικότητα ειναι κάποια σοβαρή κυβερνηση μεγάλης χωρας να τους βαλει στην θεση τους.

Θα ηθελα πολυ να έβλεπα σύσσωμη την Ε.Ε να τους ελεγε «κοψτε τις μαλακιες αλλιως πουλο τα προϊόντα σας απο την Ευρωπαϊκή αγορά».

Οποία κυβέρνηση το κάνει, την άλλη μέρα έχει πέσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ότι να ναι..... Πιο ηλίθια εταιρεία δεν έχω δει στη ζωή μου, το σκεπτικό της ξεπερνάει το άκρων άωτο της βλακείας  και της ηλιθιότητας ................ 🤣🤣🤣Tελικά όλοι εκεί μέσα πρέπει να είναι καίνε πολύ φαιά ουσία, για να ανακαλύπτουν τόσο τρομερές ιδέες, μπράβο τους και εις ανώτερα, αντε και του χρόνου τους εύχομαι στα αγγούρια και στις μπανάνες ......... 🤣🤣🤣

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iml είπε

Ισραήλ, Ιαπωνία Τουρκία(?) πως φαίνεται η επιρροή της US of A πίσω από την εταιρία.

Απλά στην ΕΕ έχουν πάρει τις μπάλες τους βάσει εμπορικού δικαίου και δικαιωμάτων σε σήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, epicouros είπε

Θα ηθελα πολυ να έβλεπα σύσσωμη την Ε.Ε να τους ελεγε «κοψτε τις μαλακιες αλλιως πουλο τα προϊόντα σας απο την Ευρωπαϊκή αγορά».

Αυτο μου θυμισε κατι δηλωσεις μοντελων παλια στους διαγωνισμους καλλιστειων.

Μιλαω λιγα αγγλικα παιζω πιανο και ευχομαι παγκοσμια ειρηνη.

Και για να το ξεφτιλισω εντελως, να πουνε στην apple να μας δωσει ολους τζαμπα κινητα και ρολογια.

Επεξ/σία από BertaJourdan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ φαντάζομαι τον άμοιρο τον δικαστή που προεδρεύει σε τέτοια υπόθεση. Να θέλει να τους πει "ρε μλκς είστε σοβαροί τώρα? Αντε γεια" και να κρατιεται...

Επεξ/σία από Engimek
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To ξεκίνησε πολύχρωμο και όσο πάει το μαυρίζει το μήλο η Apple. Τώρα είναι μαύρο, κατάμαυρο... σαν την ψυχή της ένα πράγμα... Α, ρε Μπιλάρα... Μεγάλο λάθος έκανες τότε... πολύ μεγάλο...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 λεπτά πριν, Eloy είπε

To ξεκίνησαν ΄πολύχρωμο και όσο πάει το μαυρίζουν το μήλο. Τώρα είναι μαύρο, κατάμαυρο... σαν την ψυχή τους ένα πράγμα...

Φαρμάκι έχω στην Ψυχή

Φέρνει μαυρίλα θολερή

Στα στήθια μου Νύχτα αξημέρωτη ξανά,

Με το πιοτό της με κερνά,

Εβίβα μου,

Σκοτάδι πίνω για πιοτό,

Πω πω πω πω πω πω πω πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, redcom7 said:

Πολύ καλά τα προϊόντα τους.. Αλλά με τέτοια κόμπλεξ με κάνουν και σκέφτομαι πως είμαι τυχερός που έφυγα σαν πελάτης από αυτούς... 

Πολλά κουκούτσια ρε συ... Πρέπει να φτύνεις συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...