Προς το περιεχόμενο

Η εγγενής ενσωμάτωση του Microsoft Teams αφαιρείται από τα Windows 11


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα, κι είχα συνηθίσει σε κάθε reinstall να κάθομαι κάνα τέταρτο έξτρα να σβήνω τ' άχρηστα, μεταξύ τους και το Teams. Μη μου το χαλάνε τώρα. Οκ όλα τα λειτουργικά έχουν bundled προγράμματα, αλλά κάπου ώπα, βάλε Xbox, βάλε Solitaire, βάλε Teams, βάλε OneDrive, βάλε "Your Phone", ε φτάνει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/06/2023 at 17:54, antirix024 said:

είμαι φαν του οικοσυστήματος της Microsoft και χρησιμοποιώ πολλά από τα εργαλεία, αλλά στο κομμάτι του messaging τα έχει λίγο μπλεγμένα. Skype, Teams, Teams for Work. Άλλες επαφές στο skype, άλλες στο Teams, άλλες στο Teams for Work, ένα χάος γενικά. 

ειναι γενικα ενα χαος, δες τα settings ή τα πολλαπλα control panel που υπαρχουν, εχουν βαλει το εφετζιδικο των 10-11 που κανει βασικα πραγματα για να πας στα 7 για να καταλήξεις στα windows 95 πχ οταν θες να αλλαξεις μια IP η πιο απλη και συχνή αλλαγη και αλλα γινονται με registry αλλα με local policy αλλα με Powershell και εκει που εχεις μαθει κατι θα ερθει ενα update που δε μπορεις να κλεισεις για να τα αλλαξει και παλι. Καποτε με 20 φορες λιγοτερα specs ειχες ενα πολυ δυνατο Pc να κάνεις την δουλεια σου ανετα και πλεον θες 100-120 GB για λειτουργικο , 8gb ram το λιγοτερο και i5 για να πεις οτι εχεις ενα ΟΚ μηχανημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όλα θα τα κάνει το ΑΙ να είμαι ο χρήστης πλήρως εξαρτημένος, να καταλήξει μη μπορεί να κάνει τίποτα χωρίς αυτό. Και μια μέρα θα αφαιρεθεί η δυνατότητα να κάνεις πράγματα χωρίς να χρησιμοποιήσεις το ΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...